Sainzovi je ľúto, že dnešná F1 pôsobí pomaly. Zato zábery spred 30 rokov… | F1online.sk

DomovSprávyVýsledkyPilotiTímyKalendárPartneriLive

redakcia@f1online.skRSSZásady ochrany údajov© 2020 F1online.sk

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/6793/sainzovi-je-luto-ze-dnesna-f1-posobi-pomaly-zato-zabery-spred-30-rokov

Sucastne auta su prilis dokonale a preto sedia na trati pevne. nerovzne auto vyzera byt akcnejsie, ale je o dost pomalsie.

celkom by si sa cudoval kolko toho vie spravit kamera. pozri sa na tie zabery, vo vacsine pripadov absolutne roztrasena kamera bez stabilizacie. dneska absolutne nemyslitelne pustit do sveta taketo nedokonale zabery.

hlavne tejto ere co si vydupal medacik ,V6 -1,6ky chyba zvuk a to ze sa nedotankuje pocas zavodu je tiez chyba. Co ztoho ze v Q su nove monoposty rychle ale v zavode odost pomalsie a len vsetci setria, bez auta pred tebou nemaju Drs ,maximalka v zavode tiez slaba a snazia sa ist na jednu povinnu zastavku .To dotankovanie mne nikdy nevadilo a bola tam moznost ze sa nieco stane ,zmeni poradie .Dnes? zastavky do troch sekund a ked sa nepodari tak max pod 10s

Kolko ze Ferrari vyhravalo so Schumacherom, kolko Redbull kolko Brawn, kolko Mclaren s Hakinenom a Coulthardom? . Jasne to ukazuju cisla kolko to ho vyhral medak za 6 rokov aj Hamilton. Najvacsia dominancia aku ja pamatam a najvacsia nuda v predu. Dnes som zaspal a prebudil ma az defekt n amoje sklamanie nie Hamilton ale Bottas bol nuteny do boxov. Hamiltonove vyhry najjednoduchsie ake som kedy videl, skoda ze nezostal Rosberg aspon timovy kolega.Este zareagujem na Drs ,to nezaviedli koli medaku ale ze sa nedalo predbiehat ani ked auta boli relativne blizko seba.Ja si zas pamatam ustupok Mercedesu ked im nesedeli pneu mohli pocas sezony testovat a zrazu to bolo lepsie ,takze mne sa vobec nezda ze Fia chce ukoncit dominanciu medaku ani sa neda porovnat ako sa slo proti Ferrari alebo Redbullu obe ery boli kratsie ako ta Mercedesu ,no a Brawn gp skoda spominat tych uz ku koncu sezony dobehli ine auta.

Presne to som chcel napísať - tie autá v 90tych tam poskakovali + aj kamera bola viac ovládaná manuálne, to všetko spôsobuje že obraz vyzerá živšie, akčnejšie. Samozrejme, máme tu ešte fyziku okolo prítlaku a nájazdu do zákrut. A výsledok je taký aký je.

FIA teraz nema co s touto dominanciou urobit. Aero pack sa zmenil tusim 2x tak razantne ze bolo treba vsetko prekopat a dvakrat z toho vysiel mercedes najlepsie. ak zmenia motor tak pravdepodobne odide Honda a mozno aj Mercedes a s nimi odidu velke peniaze. ak spravia len kozmeticku zmenu napr ze vyhodia MGU-H tak sa nemzeni nic na rozlozeni sil.

Ferrari slo zastavit zmenou pneu ,tak isto Redbull s difuzormi.Bez Mercedesu F1 prezije ,uz vcera bolo neskoro aby Fia zacala konat .

ved penumatiky sa tiez zmenili na 18tky. vsetky timy mali moznost dostat pneumatiky novej konstrukcie ale to tusim minuly rok to vsetci jednohlasne odmietli. nic z toho nevyriesi dominanciu mercedesu pretoze su najlepsi v tom co robia.
proste ty nerozumies tomu ze ked sa takto zasadne zmenia pravidla ( napr pneu, difuzor) tak vsetky timy prakticky zacinaju od 0. tim ako mercedes nema problem s tym zacat nieco riesit od 0 zas prist na pretek s najlepsim riesenim, sekundy pred konkurenciou.

Ano ked im nesedeli v medaku, tak dostali vynimku testovat pocas sezony.Praveze rozumiem ze by zacali od nuly a nikde nie je napisane ze by znova dominoval mercedes, zatial co teraz su tu 7. sezonu a od 2014 sa nezmenilo nic, stale maju obrovsku prevahu ci v Q alebo v zavode.