Sainz si myslí, že mohol vyhrať: Chýbalo jedno kolo… | Magazín F1 - F1online.sk

Ferrari odviedlo aj v Miami to, čo sa mu darí v priebehu celej sezóny – maximalizovalo svoj výsledok. Aj keď s troškou šťastia to mohlo byť ešte lepšie, podľa všeobecného názoru nebolo tempo Scuderie dostatočne dobré na McLaren. Carlos Sainz si to však celkom nemyslí a podľa vlastných slov mohol vyhrať.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/153015/sainz-si-mysli-ze-mohol-vyhrat-chybalo-jedno-kolo

Nuž neviem, či by CS naozaj zvíťazil, ale je pravda, že ak by prezul počas SC, tak by bol určite v lepšej pozícii, ako nakoniec skončil. Tempo CHLE bolo porovnateľné s MV z Red Bullu, čo ma prekvapilo. Gratulujem Norisovi z McL k prvému víťazstvu … perfektne využil ponúknutú príležitosť …

Sainz bol dnes v prvej casti rychlejsi ako LEC, mali ich tam vymenit a mozno by sa bol sainz dostal viac dopredu. Leclerca potom strasidelne skoro vytiahli do boxu a na konci so starymi gumami ani len nepomyslel, ze by mohol zautocit na Maxa. V poslednych kolach bol zas rychlejsi Sainz, tak 3-4 kola a je v DRS. Skoda, ze ho tak zbrzdil Piastri, keby nebol taky tvrdohlavy, tak skonci namiesto 13. piaty.

By ma zaujímalo čo hovorí na ten trest čo dostal. Včera bol Carlos troška mimo

uplne rovnako mohol Sainz zatocit do Piastriho par kol pred tym, s tym rozdielom, ze Sainz by zatacal mimo trate, kde ho Pia vytlacil… tu si pozri ako ma Pia este pol trate a aj tak zatocil do Sainza a odlomil si kridlo. Pia bol viac podobny Magnusenovi a chcel to tam ubranit aj ked mali c.i budu padat z neba. Za to predbehnutie mal Sainz dostat medajlu, nie trest