S Mercedesom sa snažíme zistiť, ako sa vyrovnáme Red Bullu, znie z McLarenu | Magazín F1 - F1online.sk

No dočkaj, ale Neweyho riešenia na “čistej” Honde fungovali, viď. 2019 a zakončili to práve majstrovským rokom 21. To je ich problém, že sa stiahli a potom keď už mal Red Bull zazmluvnený Ford, tak sa rozhodli vrátiť. A vzal si ich akurát Aston, ktorý mal doteraz asi najlepší motor pre nadchádzajúcu éru. Ale áno Newey a Mercedes to dosť pokulhávalo, na čom stratili tituly aj Häkkinen s Kimim. Uvidíme, či to dokážu kompenzovať v priebehu sezóny, lebo práve s Hondou to išlo lepšie, čo povedal aj sám Newey aj keď Toro Rosso im tie motory “testovalo” celý rok 2018.

To ze sa Honda zasa raz stiahla, okej. Ich hlupost.

Lenze v 2019 Honda dodavala aj pre STR/AT alebo ako sa to vtedy volali. Jedna vec je, ze to uz si team nemohol dovolit postavit auto ako chcel a potom hadzat spinu na motor, ked ten bol aj dalsich autach. Druha vec je, ze Newey bol RBR roky a zrejme tam neplatilo, ze si moze robit co chce. Asi v teame pocuvali aj Hondu. Pre nieco Newey odtial aj odisiel, mozno tam nemal take slovo ako chcel. V Astone vsak urcite Neweymu slubili, ze mu nikto nebude do nicoho kafrat.

Newey bol v 2019 v inej pozicii.

  1. chceli sa zbavit Renaultu a Honda im prisla velmi vhod. Nalady vtedy boli, ze horsie to uz byt nemoze. Aj tak sa vahalo.
  2. Newey nikam neprisiel, mal vsetko pod kontrolou uplne od zaciatku.
  3. Spolupracu aj motor odskusali na STR takze Newey vedel presne do coho ide.

V AM nemal Newey pod kontrolou nic. Nastupil do rozbehnuteho vlaku s napadmi, ktore si vypracoval v podstate v izolacii. Ze to bude trvat zladit urcite nie je prekvapenie minimalne pre samotneho Neweyho.

Honda ma svoju vlastnu vyzvu Ked v 2023 museli zacat budovat vsetko odznova. Ti najlepsi poodchadzali kratko po ohlaseni odchodu. Specialne asi vsetci, ktori pracovavali v Anglicku. Redbullu stacilo otvorit dvere.

AM - Honda bol pre mna vzdy trocha zvlastny projekt. Take spojenie nasilu. Stroll zufalo chcel vlastneho dodavatela a Japonci zufalo hladali stajnu.