Russell sa učí jazdiť odznova: Fungovalo to, ale s abnormálnym štýlom | Magazín F1 - F1online.sk

Prvýkrát od Veľkej ceny Austrálie sme videli Georgea Russella tešiť sa z víťazstva. Podľa britského jazdca to súvisí aj s tým, že sa snaží takpovediac odznova učiť jazdiť. Hlavným faktorom za jeho zlepšením má byť totiž “abnormálny” jazdecký štýl, po ktorom siahol v Spielbergu.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/238212/russell-sa-uci-jazdit-odznova-fungovalo-to-ale-s-abnormalnym-stylom

Zaujímavé, lebo takého Verstappena sa niečo podobné netýka, keď sa aj napríklad pár pretekov trápil, vždy mu pomôžu a dostane sa z toho, a zmienka o zmene štýlu nikde.. vie čo potrebujete a keď to má, tak to ide.. Za mňa je toto kameň úrazu tohto čudneho pána a preto ho neberiem ako človeka ktorý si zaslúži titul :sweat_smile:

Veľa rýchlych jazdcov má problém prispôsobiť sa týmto novým autám a od začiatku tvrdia, že jazdecký štýl, ktorý tieto autá vyžadujú, je pre F1 neprirodzený. A sú aj jazdci, ktorí mali s minulou generáciou problémy, a teraz odrazu ožili.
Áno, keď Max má, čo potrebuje, tak to ide. A tím sa mu vždy snaží dať všetko, čo potrebuje. Nemyslím si, že napríklad George má rovnaké šťastie.

Je to tak, piloti ako Russell a Leclerc vyzeraze sa relativne trapia rychlostne s tymito autami, naopak Antonelli a Lewis dosť ožili, ale je treba povedať, že Verstappen vyzerá ako jeden z mála, ktorý podával silné jazdecké výkony vtedy, a aj teraz… Leclerc tiež spočiatku vyzeral, že sa dobre chytil, ale posledne 3-4 preteky nepodáva vôbec výkony… teraz už v kvalifkácii bol na tom dobre, ale zas preteky boli slabe, je to zvlastne