Russell dostal trest, na štarte príde o päť miest | F1online.sk

DomovSprávyVýsledkyPilotiTímyKalendárPartneriLive
redakcia@f1online.skRSSZásady ochrany údajov© 2020 F1online.sk

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/6772/russell-dostal-trest-na-starte-pride-o-pat-miest

Podľa mňa trest prísny …nemuselo to byť hlavne ak zvážime že Nicolas (na ktorého boli tie vlajky) bol už v tom čase ak sa nemýlim znova na trati.

urcite to nie je prisny trest. kto prejde okolo dvojitel zltej, tak nemoze mat merane kolo. to ze zlte vlajky nevidel je najtrapnejsiea vyhovorka an svete.

Ja si osobne myslím že sa to stáva aj skúsenejším pretekárom…a občas keď sa proste sústredíš na kolo a inžinier ti nedá vedieť včas tak to uletí. Najmä ak hneď po tom ako bol oboznámený inžinierom zvoľnil. Navyše podľa mňa Nicolas už v tom čase bol späť na trati ak sa nemýlim.

Urcite to nie je nejaky vazny prestupok z pohladu Russella a som si isty, ze chlapec to mal cely cas pod kontrolou, aj ked isiel ronvako rychlo ako predchadzajuce kolo. Ale ide o princip dvojitej zltej. podla mna by mali byt skrtnute casy kazdeho, kto prejde okolo dvojitej zltej v kvalifikacii, aby nemalo ziaden zmysel snazit sa co i len dokoncit rychle kolo. ak je dvojita zlta tak jazdci musia prestat sutazit.

Zda sa ze sa snazia komisari konecne presvedcit teamy ze zlte vlajky nemavaju len tak zo srandy. Toto mi prijde viac ako trest pre team. Snazia sa prisnym trestom o osvetu. Za Whitinga ignorovali uplne vsetko aj co nemali.

Bianchi to měl taky pod kontrolou…

Bianci to nemal pod kontrolou preto skoncil tak ako skoncil. Bianchi bol nuteny ist na hrane pretoze vedel ze vsetci okolo tak isto pojdu na hrane. pravidlo malo byt postavene tak aby bolo zrejme, ze dvojta zlta znamena koniec pretekania. bud to skrtnut cas alebo na miesto dvojitej zltej virtual saftycar aj v kvalifikacii.

Ignorování žlutých vlajek se stalo osudné Bianchimu, nedivím se, že za takový přestupek došel dost přísný trest.

Přečti si co znamenají dvojité žluté vlajky.