Roztrhlo sa vrece s bodmi. Russell opäť skončil v najlepšej desiatke | Magazín F1 - F1online.sk

Georgeovi Russellovi trvalo viac ako dva roky, kým sa dočkal prvých bodov vo Williamse. Na to, aby tie prvé prišli, sa poriadne nadrel. A akoby tým prelomil akúsi kliatbu, pretože v Monze bodoval už tretíkrát v tejto sezóne. Brita teší, že Williams dokáže využívať príležitosti, ktoré sa naskytnú.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/42464/roztrhlo-sa-vrece-s-bodmi-russell-opat-skoncil-v-najlepsej-desiatke

Jako chudák Latifi, ten ten SC pěkně odnesl a spadl díky tomu nejen za Russella ale i mimo body. Russell oproti tomu dostal pěkný dárek, vlastně i Ocon.

Trochu šťastia si zaslúži. :smiley: Za posledné roky mal až nezdravo moc smoly, v Maďarsku to prelomil a celkom sa to otočilo, má pre zmenu viac šťastia.

No toto je vcelku logicky nasledok toho, ze Haas sa definitivne odpratal na koniec pola a Sauber stale doplaca na motorovu nevyhodu voci Mercedesom. Oproti minulemu roku je v nevyhode aj Alphatauri. Vymena Kvjat / Cunoda urcite zahrala do karat Williamsu. AM tiez vyrazne prepadol oproti minulemu roku. Da sa teda ocakavat, ze Russell aj Latifi nejake body este pozbieraju.

presne tak, v monze bol tym lepsim latifi a len vdaka SC sa russell dostal pred latifiho
uz v kvalifikacii bol latifi k russellovi velmi blizko a to russell si auto nastavuje na kvalifikacie

Niekoľko krát minulý rok to bolo presne naopak.

Lattifi došiel k P11 vďaka úplne nečakaným situáciám…teraz sa to otočilo.

Monza ale sedí oveľa viac Lattifimu bolo to tak minulý rok =tam bol aj vtedy blízko v Q a lepší v Pretekoch
On keď ma trať ktorá mu sedí tak dokáže zajazdiť veľmi dobre.

Celkovo mam ale pocit ze to jeho šťastie sa absolútne obratilo bodmi pre Williams. Odvtedy to je cele akosi inak a dokáže vyťažiť aj zo situácii na prvý pohľad úplne bez nádejných.

Čo sa ale týka Williamsu. Tak tam išlo o strategický call. Georgove gumy boli v oveľa lepšom stave ako Nicolasove. Nebyť SC plánovali ešte zopár kol = to znamená ze až tak bez nejakého pričinenia to nebolo. Áno mal stastie že vyšiel SC ale NL nešiel do boxov len preto ze v tom čase viedol ale preto ze začínal strácať.

Apropo ak by to bolo naopak (ako zvyčajne) tak by na to dosť možno doplatil aj jeden aj druhý lebo Russell by v tom momente bol neprezuty. Respektíve by robili double stop/je otázka ci si ho trufli urobiť keby napr idú za sebou.

Jedna vec ktorá vadí mne je že keď má GR smolu je debil a nedá to lebo ma smolu, keď ma šťastie tak aha mal len šťastie.

@helmutko Aston a AT je určite stále výrazne lepšie auto ako Williams to len Stroll s Tsunodom

AM je vyrazne lepsi na niektorych tratiach, na inych sa trapia. Urcite su na tom relativne horsie ako minuly rok. Naproti tomu W je lepsi ako minuly rok. AT je lepsie, ale nie v rukach Cunodu. Cize oproti minulemu roku je v hre iba jedno auto. Ked Gasly, dokonci obvykle dokonci pred Williamsom, to ano.

Hovorí autor myšlienky že ide o body nie o výkony?
Aj v Maďarsku bol lepší Russell a viac bodov mal NL.

To si tu ako dlho presadzoval? A teraz otacas? Bože ako si ty sám series do úst posledné týždne.

Mimo to keby si to sledoval tak vieš

  1. Lattifi bol na Monze blízko aj minulý rok
  2. Lattifi vie na tratiach co mu sedia zajazdiť dobre

A znova raz o nastaveniach W vieš kulove.

A zaujímavé je že samotný NL je autor myšlienky že v otázke nastavenia sa ma co dosť naučiť od GR ktorý vie trafiť správny kompromis lepšie :joy: (ale hej isto klame aj NL). A hlavne NL často ide na hranu ktorá ho stojí strategické možnosti a pneumatiky aby sa na tu úroveň dostal. A bolo to tak aj tento víkend.

Ale obaja uznali že v pretekoch je to vyrovnanejsie spravidla. Prečo to tak je na to má teóriu Williams a aj kopec odborníkov ale tých ty neakceptujes takže do detailov nebudeme zachádzať. Hádať sa nemám nervy lebo ty aj tak vieš lepšie a sedíš každý víkend na boxe W a vieš aj kedy klamú. :joy:

Navyše každý občas dokáže byť blízko kolegovi, neznamená ale ze je dlhodobo lepší. Tí najlepší su práve tí ktorý to dokážu pravidelne a výrazne.
To je rozdiel
Lando-Daniel
HAMILTON-Bottas
Russell-Lattifi
Schumacher-Mazepin
Verstapen - Perez

Ci v minulosti
Vettel - Webber napríklad.

No ved o tom píšem.

Aston ale nikde nie je horší ako Williams. Na niektorých tratiach je ale lepšie ako Williams aj Alfa Romeo.

A problem je práve to že tie auta su v rukách JT a čiastočne aj LS.

Russel nezlomil ziadne prekliatie, pretoze ziadne nemal, ako si niektori radi myslia. jednoducho je priaznivejsia situacia tak boduju. Tesim sa co ukaze Sirovi buduci rok :muscle:

2 Likes

Latifi to rozjel dost slusne, stejne i Giovanazzi, skoda ze skoncil ve spinu, docela prekvapil.

Latifi sa o miesto báť nemusí, ale myslím si že Giovinazzimu to aj tak nepomôže a po sezóne dostane padáka…

Giovanazzi asi skonci v F1, pokud ho Alfa neobnovi, jedine do vyvoje. Vidime u Albona ze se veci meni, dost by me zajimalo, jestli byl nebo je o nej zajem i jinde mimo zaber Ferrari, ma slusne starty.

ja sa drzim toho co vidim priamo na trati a tam su fakty take, ze russell ma kvalifikacne nastavenie

ja som nikdy netvrdil, ze latifi je lepsi ako russell, ani, ze bottas je lepsi ako lujzo, takze vykopavas otvorene dvere, ale tak u teba je to velmi caste, ale aspon ta nebolia nohy, len si davaj pozor aby si nenabila cumak potom ako stratis balanc kedze ocakavas odpor dveri a tie su dokoran otvorene :slight_smile:

Ešte nedavno tu niektorí písali, že šéfovia tímov by sa mali báť angažovať Russella lebo má “smolu” alebo že je “zakliaty” :smiley: Už vtedy som nechapal a vravel, že dobre že nie sú oni tými šéfmi, lebo F1 sa neriadi domnienkami a mýtmi ale číslami a faktami, ktoré majú určite lepšie ako my fans.

tam neslo o to, ze by mal smolu, alebo ze je zakliaty, ale o to, ze pod tlakom dobreho vysledku(nepliest si z vykonom) robil chyby

To je druha vec (aj ked s nou nesuhlasim) :smiley: Tuto si jasne pamatam ako niektori explicitne tvdili, ze keby boli sefami timov tak by sa ho báli podpisať kvôle smole. Vyslovene to formulovali ako keby bol doslova zakliaty :smiley: pretoze niektori takemu stale veria…

1 Like

no hlavne vacsina sportovcov na taketo nieco veria a maju svoje ritualy ktore musia pred pretekmi spravit :slight_smile:

No vidíš Russell nie.

A rituály nemá.

To ano, ale to je cisto psychologicka vec zvyku a rituálov :slight_smile: Vo vseobecnom pojmom “neštastie” to ale nema nic z racionalneho hladiska spolocne :smiley: Nadal je krásny priklad sportovca ktory ma svoje ritualy ale so smolou to nema nic spolocne, cisto psychologia :smiley:

1 Like