Rossi kritizuje Piastriho: Myslel si, že na Williams je príliš dobrý | Magazín F1 - F1online.sk

Major jasne ma to hlavu aj patu co pises.
Ale nemyslim si ze Alpine su uplni luzri, ja sa takto na nich pozriet neviem.
Staci aby Vettel a Ricciardo ostali sediet v svojich autach aj buduci rok a vsetko by bolo inak.

Možno si boli až moc istí – ono presun Alonsa zo 4. najlepšieho a navyše továrenského tímu do predposledného tímu na rošte sa nečakal ani po Vettelovom ukončení kariéry.

Já jenom nevěřím, že by jakýkoli tým dál veřejně rozebíral podobné interní pochybení, ať už si ho vyřešili jakkoli (jestli se jim tam paní přetížená právnička ještě hroutí :slight_smile: ). Že nebudou Piastriho chválit je logické, s tím určitě musel počítat, když se rozhodl tak, jak se rozhodl. Oni do něho peníze opravdu investovali. Jasně, že měli v administrativě mírně řečeno nepořádek, který asi nikdo nečekal, ale pozastavovat se nad tím, že se ředitel týmu “nekaje” je nesmysl, teď musí udržet morálku a sebevědomí týmu.

1 Like

nemyslim ze PIastribude mat problem v f1 s takou historiou. Ak bude jazdit dobre tak to nebude nikoho zaujimat. Ak bude jazdit na ho vno tak ho vymenia. Vsetci v f1 vedia ze o tom rozhodol Webber a za chrbtom Alpinu sa na tom dobre bavia.

Súhlasím s Rossim, hlavne podpísať zmluvu poza chrbát je definícia svinstva. Na druhej strane by Rossi mal ísť na školenie od Marka že ako držať jazdcov a nedať im žiadnu voľnú ruku aj keď chápem že ani tento prístup sa mu nemusí úplne pozdávať. Som zvedavý, či sa teda poučil a najbližšie bude aj on sviňa (z časti je to nevyhnutnosť) a rovnako som zvedavý, či sa Piastri bude chytať na Norrisa a “objáhi” si svoje konanie alebo s ním Norris vytrie podlahu a bude všetkým na smiech ako Ricciardo po odchode z Renaultu, čo rovnako nebolo úplne kóšer.

Přesně, kdyby tam šel normálně, tak by byla určitá shovívavost k jeho případným nevýkonům.

Tedka jde přes mrtvoly za Norrisem, který je zvyklý bojovat o to 7 místo a i výš.
Bojoval se Sainzem, převálcoval Ricciarda a hlavně je v McL miláček a jako doma.

Velký bič si na sebe chlapec upletl a to ani nevyjel.

Ako “poza chrbát”? Čítal si ten článok vôbec?

Keď sa mala dohoda s Williamsom stať konkrétnou, dokonca až do takej miery, že bola naplánovaná príprava sedačky, prišla od Piastriho manažmentu správa: ‚Črtá sa nám príležitosť v McLarene.‘

Sám Rossi tvrdí, že ich Piastri informoval ešte len vo fáze rozhovorov s McLarenom, ale oni neverili, že to McLarenu podpíše a tak aj dopadlo.

Inak ten Alonso, s ktorým sa rozišli ako veľkí kamaráti, mal dokonca už podpísané a pred dovolenkou s úsmevom všetkým mával akoby nič.

Robíš si srandu a naschvál vytrhávaš veci z kontextu? Prečo nedoplníš aj druhé vyjadrenie?

Nikdy sme nevedeli, že záväzne podpísal s McLarenom, pretože nám to nikdy nepovedal.

Oznámiť záujem iného tímu a oznámiť vlastné rozhodnutie su dve rôzne veci.

Dal som to sem preto, že to tvrdí sám Rossi – sám priznal, že vedeli o ponuke McLarenu.

Ohľadom podpisu samotnej zmluvy je to tvrdenie proti tvrdeniu, keď Piastri v inom článku uvádza:

"Rozhodol som sa v dostatočnom predstihu pred odchodom Fernanda, preto bolo oznámenie Alpinu ešte viac mätúce a rozrušujúce. Veď sme im povedali, že nebudem s tímom pokračovať“

Definícia svinstva je do médií pustiť, že chlapec bude jazdiť za Alpine a pritom vedieť, že s ním nemajú nič podpísané, naviac sami vedeli, že rokoval s McLarenom a skoro určite vedeli aj to, že s McLarenom v tom čase už dokonca mal podpísanú zmluvu.

A ešte jedna vec – ak čítaš pozorne, tak Rossi tvrdí: “Keď sa mala dohoda s Williamsom stať konkrétnou” – takže evidentne nikdy ani nevznikla “konkrétna” dohoda s Williamsom! Piastri prosto oznámil, že má niečo lepšie a oni zrušili aj plánovanú prípravu sedačky pre Williams (tvrdí Rossi).

Aj zo samotných Rossiho vyjadrení vyplýva, že to, ako všetko Alpine pre Piastriho zariadil (nezariadil nič) a do poslednej chvíle o ničom nevedel (vedeli od prvých momentov) je len nepodarená rozprávka pre médiá.

1 Like

Jasne, ale ked to dam do kontextu. Piastri je nejaky 20 rocny chalan. Pride za nim sef, ze hej mame pre teba kontrakt vo Williamse a mas ist na odlievanie sedacky a chalan odpovie, ze crta sa mi prilezitost v McLarene a na odlievanie sedacky nejde, tak to im akoze nic netrklo?
Ako vtedy Piastri bol uz vtahu, ale keby boli doraznejsi a chceli od neho podpis na zmluve s Williamsom, vsetko by vyslo najavo skor a mohli si aspon poistit Alonsa.
Je to nedoslednost zo strany Alpinu.

Keď Rossiho vyjadrenia považuješ za rozprávky pre média, tak isto môžeš považovať aj Piastriho vyjadrenia že im to dal včas vedieť za rozprávky. Asi by nepovedal verejne “áno, podpísal som s McL poza chrbát Alpinu”.

Alpine pravdepodobne čakal ako sa rozhodne Alonso a počas toho čakania Piastri podpísal s McL bez toho aby o tom vedel Alpine. Potom im Alonso povie že odchádza aby následne zistili že Piastri je už v druhom tíme. Ak je niečo chyba Alpine tak to, že príliš verili svojim jazdcov a poučenie pre nich by malo byť zaviazať ich tak aby si ani pizzu bez ich schválenia nemohli objednať.

1 Like

ou no vidíš ale ja to tam píšem že aj ja robím chyby ale toto čo si mi napísal sa už podľa nových pravidiel slovenského jazyka nepíše , s " ale len všetko ,z" Vravela to nedávno v Slovenskom rozhlase , Sibila Myslovičová " na otázku jedného dotyčného a takto to vysvetlila že podľa dnešnej akadémii jazykových vied sa už v Slovenskom Jazyku nemá používať to s a ani so ale len z a zo. tak preto to už tak píšem ale večer sa spýtam dcéry ako to učí na slovenčine a budem ešte viac múdrejší a môžem Ti dať vedieť ako to teraz vyučujú decká. Tamto áno tak sme sa to učili aj my ale to bolo za stalina.

Ešte raz: keď im Piastri odmietol prípravu sedačky vo Williamse, tak museli vedieť, že majú problém (= nemajú jazdca).

Úplne by stačilo, keby s jazdcami začali podpisovať zmluvy na pilotovanie F1 a správne také zmluvy registrovať u FIA – pizzu môžu pokojne vynechať.

Rossiho vyjadrenia považujem za rozprávky preto, lebo je v nich rozpor, ktorý som už uviedol.

Rossiho rozpravky vyvratil Ratifikacny vybor FIA.

Ty ked sa zaujimas o inu firmu, kde ti ponukli lepsie podmienky, tak sa ides najskor spytat sucasneho sefa, ci bude taky laskavy a dovoli ti ist skusit pohovor a eventuelne ci ti dovoli odist? Haha… :smiley:

Pro některé výsledek Ratifikačního výboru nehraje žádnou roli, Piastri u nich neměl právo a hotovo.

Já začínám mít pocit, že je pro Ala opravdu lepší odejít z tohoto týmu. Pokud tým není schopný fungovat na této úrovni, jak může fungovat na úrovni pro boj o titul? a vlastně výsledek Alpiny na Monze to zase ukázal, ten tým sice dokáže vykouknout, ale nikam výš to nebude a to je prpstě smutný. Ano AM se bude nejspíše zase trápit - ale ne snad tolik a je tam path dopředu, u Alpiny tohle nevidím i díky tomu co dělali s Piastrim a Alonsem. Tady si někdo myslel, že tým bude rozhodovat za jezdce v jejich kariéře, v tomhle se spálil už i Dennis, je to nesmysl prostě

1 Like