Rosberg: Takto sa tvári Lewis, keď ho porazí tímový kolega | Magazín F1 - F1online.sk

Na jednej strane pekné že povedal že Lewis je najlepší jazdec v hystórii, na druhej strane čo čakal keď sa človeku nedarí ako by chcel že bude chodiť vysmiaty a pospevovať si, to by napríklad Alonso nebol známy svojími hláškami ako GP2 engin.

1 Like

Tak isto ako tvoje domnienkly, že by Max neskončil na P2 keby neni SC

2 Likes

Zatial co Nico si do Lewisa obcas kopne, necital som, zeby Lewis povedal ze ja mam 7 titulov a on len 1, ze nech je radsej ticho. To Hamiltona ctí.

Citanie s porozumenim ide?nejde? Ja som povedal, ze by to tak asi aj bolo, ale to nevieme, pretoze zavod vy sa vyvijal inak, ine strategie a celkovo by sa zavod odvijal minimalne trochu inak

1 Like

Pred 2 zavodama mu islo tak o nic (nejake pre neho bezcenne umiestnenie na bodoch). Tak to upresnim, pre rypalkov ako si ty, ktory chytaju za slovicka. Kedy naposledy mal Lewis tech. problemy, ktore ho obrali o vitazstvo/dobre umiestnenie, prip. kedy mu SC/red flag pomohol tak zvycajne ako Lewisovi?

Lebo pri Maxovi staci pozriet sezony 2021 a 2022 a vybral si v nich tolko smoly, ze Lewis tolko nemal asi od zaciatku hybridnej ery.

3 Likes

Preco by som to pisal? Ja nie som ublizeny fanusik Mercedesu a Lewisa, ktory sa hadze o zem, ze nie je fer, ked princezna nema auto na titul. Pisal som ja niekedy, ze F1 je nuda a s najrychlejsim autom by to dokazal kazdy? Myslim, ze nie.

Su sice sezony nudnejsie (2014-16, 2019-20, druha polka 2022) a sezony napinave az do konca (2021), ale ani jedna pre mna nie je vyslovene nuda, lebo vzdy sa bojuje aspon o podium, o druhe miesto v PK, atd.

A ze s najrychlejsim autom by to dokazal kazdy? Ked tak som mozno pisal, ze s Mercedesom 2014-16, 2019-20 asi skoro kazdy na gride (minimalne vacsina). A s Mercedesom 2017-18 a RedBullom 2022 ti top piloti (cca 5). Nie som vytupeny fanusik ako niektori srdciari Mercedesu z tohto fora, ze budem tvrdit, ze Max je jediny, kto by v RB18 ziskal minuly rok titul. Ale vidis, ze napriklad taky Perez nebol schopny skoncit ani na druhom mieste.

2 Likes

Nezdálo se mi, že by měl nějakou technickou smůlu v roce 2021.
Vše to byly externí vlivy. Prasklá pneu, Norris a nehoda. Jinak vše bylo Ok.
Vloni měl 2 odstoupení kvůli technickým problémům to je pravda, ale asi to nebyl z prvního místa…
Ale podium to určitě bylo. Pak úlomek v Silverstone a poškození v Sao Paolo.

Takže kdybych to měl shrnout, tak měl Max 2021-2022 v závodech 2 technické problémy jako takové.

1 Like

Pri hodnotení Hamiltona - “najlepšieho pretekára všetkých čias”, netreba zabúdať na jednu podstatnú vec. Keby Niki Lauda nepresvedčil Lewisa na prestup do Mercedesu, tak veľmi prevdepodobne by dnes bol Nico Rosberg aspoň štvornásobný majster sveta a o Lewisovi by sa tu neviedli siahodlhé debaty.
Tým nechcem povedať že Lewis nie je vynikajúci pilot.

5 Likes

Malinko pana Rosberga opravím. Hamilton je nejúspěšnější jezdec v historii F1, ale zcela jistě ne nejlepší! To jsou dvě podstatně rozdílné věci! Rozumím mu, že tím, že staví Lewise na piedestál, tak vlastně zdůrazňuje i hodnotu svého titulu, přeci on je ten, který dokázal porazit toho NEJ! :slight_smile: Ale víme, že stačilo v roce 2014 místo Lewise angažovat např.Vettla a dneska mohl být veleben jako nejlepší jezdec galaxie s cca 9-10 počtem titulů a cca 120 vítěz. GP Sebastian. Nebo Fernanda-ten mohl skončit někde s 7-8 ks.

1 Like

Vsetci dobre vieme, ze sa rad hras na najmudrejsieho, “vsechno vi, vsude byl a kde nebyl tam se chysta”, ale poslednu dobu ides do srciek kamarat. Chytas sa takych hvien doslova, len aby si bol zaujimavy a pokusal sa poucovat a byt za mudreho, ze to az nie je mozne.

Najskor spochybnujes, ze Mercedes dal podnet k Alonsovmu trestu a ked je uz to jasne a je to takym verejnym tajomstvom, tak ostatnym zas tvrdis, ze sa vlastne “nevi, ze to byl Toto”.

A teraz sa silou mocou snazis reagovat na mna s @noaco, ktory pisal vseobecne o stasti, ja som spomenul Maxov tech. problem v sobotu, tak som ostal pri tech. problemoch v zmysle, ze Lewis celu svoju dominantnu dobu a mal brutalne stastie aj na techniku a ma ju dodnes a vsetky problemy sa mu vyhybali, co pri Maxovi neplati, no ty si zas vytrhnes jeden kusok, aby si sa tu hral na mudreho. Ano, minuly rok v Abu Dhabi odstupil a prisiel o 6. ci kolke miesto, ale kedy naposledy prisiel kvoli technike/nezavinenej nehode a pod. o jasne vitazstvo alebo aspon vynikajuci vysledok, ked si taky mudry?

Zaviedol si si dokonca novy pojem “technicka smula” aby ti to sedelo do tych tvojich pseudofaktov. Defekt nie je tech. problem? Tak ty si inde. :joy: Minuly rok mal odstupenie z z Bahrajnu, kde bojoval o vitazstvo, odstupenie z Australie, kde ho to stalo iste 2. miesto, tech. problem v Silverstone, co ho stalo tak isto mozne vitazstvo a v Singapure nedostatok paliva, ktory mozme tak isto oznacit za tech. problem (zavineny timom), ktory ho pravdepodobne stal PP a mozne vitazstvo.

A ked sa vratim k povodnej diskusii s “noaco” o stasti/nestasti, tak v 2021 mal defekt v Baku (tech. problem), zostrelil ho Hamilton v Silverstone (ptm mu to vratil v Monze) a zostrelil ho Bottas v Madarsku. Takze za tieto dva roky mal tolko smoly, co Lewis nemal snad od zaciatku hybridnej ery. Takze bud skus zareagovat k veci na poslednu vetu alebo chod mudrovat do hospody. :slight_smile:

3 Likes

Zaujimave by bolo, koho by zobrali namiesto Hamiltona. Kazdopadne Nico by mal pravdepodobne viac ako 4 tituly, lebo by po 2016 neskoncil. Mozno by jazdil dodnes. :slight_smile:

Ja som ten, ktorý začal sledovať F1 vtedy keď skončil v F1 Jackie Stewart. :slightly_smiling_face:

Byla tam otázka, kdy měl naposled technické problémy a ty byly v Abu Dabi.
Odpověděl jsem normálně, ale tebe to urazilo, že slovíčkařím. A pak rozjedeš nějaký shitstorm.

Technické problémy jsem bral ve smyslu jako je převodovka, motor, baterie atd. Třeba jako má Ferrari…
Ale pokud bereš pneu, palivo nebo poškození externím vlivem jako technický problém, tak máš pravdu, měl dost technických problémů. :slight_smile:

1 Like

Otázka bola rečnícka. Človek, ktorý vie čítať s porozumením z toho môjho komentu pochopí, že som sa snažil poukázať na to, že Max nemá ani zďaleka toľko šťastia ako Lewis a má oveľa viac tech. problémov. A nestál som o tvoju “správnu” odpoveď, keďže odpoveď som vedel a asi každý fanúšik.

Ale nezaprel si sa - zase žiadny hodnotný prínos do diskusie, žiadne vyjadrenie názoru alebo argumentácia, len naplnenie potreby byť za múdreho. Mňa to neurazilo, len som vyjadril svoj názor na teba. :slight_smile:

A aj tak si bol mimo - vytvoriť pojem “technická smola”, len aby si mohol mudrovať, to už áno. Podľa tejto tvojej logiky nie je za technický problém považované napr. ani odstúpenie kvôli prehrievaniu bŕzd, ktoré spôsobí nasatá fólia z prilby. Lebo je to “externí vliv” :joy: Ani v sobotu nemal Max technický problém, ale technickú smolu spôsobenú “externím vlivem” obrubníka :joy: Správne som aplikoval tvoju logiku na tieto dva prípady?

4 Likes

Teď začínáš slovíčkařit ty, ale je pravda, že jsem se zahnal do kouta sám. :slight_smile:
U won.

Jinak já nikde netvrdil, že měl míň smůly než Hamilton nebo že má štěstí apod…
Jen chci poukázat na to, že to tak tragický nebylo, jak ses snažil napsat.
Bývalo to daleko, daleko horší.
Zrovna tyto sezóny (21-22) patřily ze strany externích vlivů :stuck_out_tongue: nebo problémům techniky jako takové, co se týče RB, snad k nejhladším za posledních 10 let. :slight_smile:

2 Likes

Tak to nevím. Moc ne a určitě míň jak Verstappen.
Mercedes je, co do spolehlivosti top, top.
Ale třeba ten problém v Malajsii 2016 ho stál titul. :slight_smile:

1 Like

Kredit za to, ze si to priznal, takych je na fore zase minimum. :slight_smile:

No tragicke to stastie v prospech Verstappena vs. Hamiltona za mna bolo. Sezona 2021 bola taka, ze Verstappen ziskal asi maximum bodov voci Hamiltonovi, ktore ziskat mohol a este nieco navyse (ak neratame tie externe vplyvy). Este aj na Monze zarobil na Hamiltona, lebo tam by ho Hamilton urcite porazil. Na druhu stranu Hamilton stratil mnoho bodov, ktore ziskat mal (Monako, Baku, Spa, Turecko, Madarsko). Takze tu bolo stastie jednoznacne na strane Lewisa cely rok (dalsi priklad je red flag v Imole). Sezona 2022 je irelavantna, kedze Lewis bol mimo boja o top priecky. Ale sezony 2014-2021 mal tolko stastia a tak spolahlive monoposty ako asi ziadny pilot v celej kariere. O jeho vecnom povestnom stastia na SC sa ani nemusime bavit. V nedelu mal zas stastie, kedze predbehol Leclerca cez SC. :smiley: Ale to je jedno, kazdy ma iny nazor. :slight_smile:

A vo tem to je… A Nico si to veľmi dobre uvedomuje.

Osobne nemam rad tvrdenie, ze problem v Malajzii 2016 ho stal titul, lebo Nico v zvysnych pretekoch jazdil to co potreboval. Keby mu druhe miesta nestacili, jazdil by inak a nikto nevie kto by ten titul ziskal.

A ak niekto tvrdi, ze kvoli technike prisiel v Malajzii 2016 o titul, zaroven musi tvrdit aj, ze Massa prisiel o titul v Singapure 2008, a tak ma Lewis presne ten isty pocet titulov ako by mal, keby sa nestal ani jeden z tychto incidentov. :slight_smile:

1 Like

Paneboze, zavital k nam na forum Andrej Danko.

4 Likes