Rosberg kritizuje Maxovu jazdu aj prístup: Mal dostať trest a nehrať sa do noci na počítači | Magazín F1 - F1online.sk

Úprimne, jeden z Maxových horších víkendov.

Nerozumiem komentárom Helmuta, že upgrade sa podaril keď je vidieť, že asi ani moc nie. Teda z jakého pohľadu to berieš no. Nechce sa mi tu konšpirovať, či dokázali alebo nedokázali nájsť optimálne nastavenie, proste to nevyšlo no a zvyšok sezóny sa asi tak nejak doklepe ale otázne je čo budúci rok. To len tak pomimo na začiatok

Ohľadom jeho vysielačiek, sa extrémne bavím. Tie nadpisy článkov, že mal konflikt s GP a čo ja viem čo :smiley: . Proste také vysielačky mal stále a vždy, akurát v poslednej dobe menej lebo sa vozil v predu. Ale pamätáme aj tam, že mu trochu pedál nefungoval a čo ja viem čo a kričalo sa.

Že čaká, aby team priniesol “dokonalý” monopost je samozrejmosť za mňa. Aj to, že čaká, že team bude nosit upgrady tak, aby sa vozil dve minúty pred všetkými. Za mňa je to ok, robí to každý to len zase keď máš meno Verstappen tak to schytáš - takže toto neriešim. Temperamentný Max to len zase stretil live do rádia ale ja sa dokážem vžiť do tej situácie, že ta to sere. Mi to pripomína keď sme s kamošmi hrávali CSko matchmaking, prehrávali sme, mega ma to sr4lo a niekto z nich povedal že “však ale čo sa hneváš to je hra sme sa prišli zabaviť” :smiley: proste facka lakťom panvicou.

Ohľadom HAM vs VER, no čo. Toto je zase pre mňa sliepka alebo vajce debata. Nekonzistentné rozhodovanie FIA vedie k tomu, že sa dejú takéto veci. Poslal tam dive - prečo by aj nie keď on také tiež koľkokrát dostáva a po príklad nemusíme ísť ďaleko.

Bola to chyba? Áno

Ale Hamilton mu k tomu šupol jeho dobre nacvičený ťuk do zadného kolesa to ma nikto nepresvedčí. Mali by ho trestať? Napriek mojej antipatii k nemu poviem, že nie.

Proste Max spravil chybu a Lewis využil situáciu a ešte mu to tam šupol.

Ale fanúšikovia F1 sú v poslednej dobe absolútny snowflakes.

8 Likes

Stejně si říkám, jak jsou v tom Red Bullu předvídaví, že Emilovi nechali obě nové podlahy. Byli si jistí, že ve středu pole je bude hodně rychle potřebovat obě a že mu budou muset ještě nějakou další rychle vyrobit do zásoby. :grin:

1 Like

No ty vole. Tak problém so zrakom má nielen Verstappen, ale aj niektorí jeho fanúškovia…

2 Likes

Toto bol krásny záber na Hannah v priamom prenose hodila takyto poker face :star_struck:

K těm vysílačkám, nejen ty přehnané nadpisy článků, dost tomu pro nás CZ/SK ještě dodá eiselko, který vždycky začne vyřvávat jak nějaká holčina při prvním.

No a fanoušci aka snowflakes… to víš, že to musíš využít jak jen se dá a poléčit ten pošramocený komplex za tu nějakou dobu

4 Likes

S tou poslednou vetou do bodky suhlas. Jak na ihlach, strach zvysit vo vysielacke hlas

Max je dric a winner a pozaduje to najlepsie. Ale myslim ze ho horny s doktorom schladili resp sa o to minimalne pokusili :smile: po jednom fuckupe urcite neni nutno ho posielat do mercu alebo co

Akurat mi bolo trochu luto Hannah, pracujem s dvoma verziami - bud sa rozplakala kvoli tomu tlaku a maxovmu neustalemu nadavaniu ze ho kazdy undercuttuje, alebo mala Hannah lepsiu strategiu a veki chlapci ju nepocuvali.

Bola to zabava, nie ze nie, ale tento vikend si proste Maxo do vitrinky neda

2 Likes

Kdo maze ten jede, furt se zapomina kdo si aktualne F1 plati, jen tech 30s uz bylo fakt trapnych, jen ten VER furt vypadava z role :rofl:

Myslíš, že když Emil viděl před sebou Hamíka, že se mu znovu rozostřil zrak? :rofl:

Presne tak. Rozostril zrak a zatemnil mozog. Ináč ani prílišné hranie hier na PC po nociach mu neprospieva. Ale to je jeho vec a jeho tímu. Mám kolegu vo firme informatika. Jazdí v premávke ako prasa a spôsobuje často škodové udalosti, rozrazené pneu, poškodené disky, nárazníky, akoby si neuvedomoval zákony fyziky čo je podľa mňa spôsobené častým hraním hier, kde sa vlastne nejaké ťukance neriešia.

1 Like

:sweat_smile:

1 Like

To je ono. Je moc zvyklý na resety, ale ve skutečném světě život funguje jinak.

V online zavode toho moc nezresetujes

3 Likes

Závod je špi.čka ledovce. Nedovolím si odhadovat kolik resetů použil, než se k závodům dopracoval.

2 Likes

pred pretekmi prisla info, ze rb sa dohodol s helmutom na tom, ze na beton ostane do konca roka 2026 a tym sa mala uzavriet moznost maxa na skorsi odchod z rb
no a hned po oznameni, maxo vypeni na tim z v kvalifikacii a v pretekoch do nich sije a nakoniec vybuchne a koliduje s lujzom

zeby ta frustracia nebola len cisto z vykonu auta, ale aj z toho, ze uz nebude moct odist s rb pred rokom 26?

a k tomu, ze helmut zrazu podpisal dohodu, ze ostane do 26 aj ked par mesiacov predtym slubi maxovi, ze bude moct odist kedy bude chciet a podpise s nim dodatok do zmluvy ktory to ma umoznit. ktovie ci majitelia rb helmutovi tak trochu raznejsie nenaznacili, ze tym dodatkom k maxovej zmluve prekrocil svoje kompetencie a hlavne isiel proti zaujmu firmy a ze ak maxo odide tak sa moze helmut tesit na sudne tahanice za poskodenie firmy. lebo to co podpisal helmut s maxom islo priamo proti zaujmom firmy ktoru helmut zastupuje a on ako jej zastupca ma v prvom rade mat na pamati zaujmy firmy, nie konkretneho zamestnanca
lebo nieje dovod preco by zrazu helmut podpisoval, ze ostane do 26 ked maxovi slubil, ze ked bude chciet odist tak on mu to svojim odchodom umozni

no tak takto sa da ospravedlnit takmer kazda zrazka, vzdy je mozne aby ten druhy ustupil este viac

4 Likes

Když už si ani FIA neuvědomuje, že se jedná o závody, tak je něco hodně špatně.
Teď už jen můžeme očekávat značky typu Stop, dej přednost v jízdě zprava.

2 Likes

Tak to se musím ještě dodatečně ohradit, já mám Hamiltona docela ráda a nemám proti němu to nejmenší. Ale Maxe celkem taky, se všemi chybami obou dvou. Prostě u včerejší kolize akceptuji rozhodnutí komisařů, nic víc.

Na tomhle videu je jasně a zřetelně vidět, že kdyby neprobrzdil, tak by mohl do zatáčky zatočit. Místa tam pro jeho vůz bylo dost, jenže se zablokovanými koly se zatočit nedá a proto jej Emil do zatáčky rovně.