Séria bude mať päť pretekov, diváci sa ich nezúčastnia, ale budú vysielané v televíziách či na sociálnych sieťach. Jazdiť sa bude v západnej Afrike, v brazílskom dažďovom pralese, v Grónsku, na púšti v Saudskej Arábii ale aj uprostred nepálskych hôr. Všetky tieto lokality už kvôli klimatickým zmenám trpia alebo sú nimi vážne ohrozené.
Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/13617/rivalita-hamiltona-s-rosbergom-ozije-v-serii-extreme-e
