Red Bull zaskočil motorový výkon Mercedesu: Akoby jazdili s DRS | Magazín F1 - F1online.sk

Lewis Hamilton počas Veľkej ceny Turecka doslova lietal. Podľa šéfa Red Bullu Christiana Hornera a športového poradcu tímu Helmuta Marka bol od ostatných rýchlejší o 15 až 20 km/h. Red Bull nad touto obrovskou výhodou nadvihuje obočie. Netuší, kde sa vzala všetka tá rýchlosť.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/44945/red-bull-zaskocil-motorovy-vykon-mercedesu-akoby-jazdili-s-drs

Ak má od Silverstone Mercedes silnejší motor, je to v poriadku ?
Stále sa píše že nie.
Tak ako to je ?

Co si mysleli, že Mercedes nebude vyvíjet? :grinning:

Mercedes je zase na koni. Je ale vidět nárůst výkonu i u jejich odběratelů? Nějaké podezřelé.

Rozhodne je, šak sa pozri na vykony papajovych a williams od silverstone a porovnaj ich s obdobym predtym… tak isto ferrari tieto preteky mali neskutocnu rychlost, drzali sa čela, iba zle rozhodnutie neprezut ich pripravilo o podium…

Byt to Ferrari, je problem s prietokom paliva.
Byt to Honda, je to minimalne divne ze Toto ?
Kedze je to Mercedes, vsetko je čisté a krásne.

2 Likes

Hamilton nedostal novy motor len tak pre nic za nic.

Preco je individualny titul viac ceneny ako konstruktersky ?
To je akoby bol viac oslavovany Messi a team Barcelona akoze OK ale Messi je viac.
Pritom je jasne, ze titul patri 1500 zamestnancom Mercedesu a inzinierom.
Je to len o aute.

Absulutne suhlasim, ale sam mercedes si to tak nastavuje ze kladie dôraz na Hamiltona a vytvara z neho myticku postavu bez chyb…

1 Like

Vývoj motora je zakázaný.Mercedes predstavil tohtoroćnú špecifikáciu motora na testoch,ďalšiu vylepšenú može nasadiť až budúci rok a tiež len jednu.

Ferrari nasadilo novú špecifikaciu baterky,ersu a rekuperačného systému v súlade s pravidlami,doteraz jazdili s tým čo minulí rok len spalovací motor ICE bol nový od marca.

Nič z toho nieje možné, nieje možné meniť specifikaciu motora ani v zaujme spolahlivosti.

Presne tak. A mam pocit ze si to nik nevšimol ale Ferrari sa pripojilo k čelu… Trochu to zamaskovalo to že štartovali teraz 2 krát z konca, a že 2x pokašlali stratégiu a aj zastávku v boxoch, ale fakt majú neskutočnú rýchlosť, a asi aj preto sú tak ticho…

Ferrari se letos přiblížilo čelu více než jsem čekal, odvádějí dobrou práci.

1 Like

I redakce v online , jak ten Ham lítá.
Ale že Sainz držel stejný rozestup si nikdo nevšimne.
Samozřejmě ± dle provozu.
Veliké zlepšení a to dost možná netočí na maximum.
Není proč…
Pomůže to snad i jejich zákazníkům a bude alespoň pořádná mela :smiley:

Jsem si říkal co je to za zázrak…
Ale to zas redakce neověřila informace…
Leclerc 311
LH 310
Bottas 307
Noris,RAik, Lafiti 308 atd
Peréz 303
Vers 297
Lecl, a LH to zajeli už v první čtvrtině , pravděpodobně při předjíždění.
Ostatní to zajížděli v poslední čtvrtině
To jak si auto nastaví, tak to mají ,ale Max nikam nechvátal. Měli problémy s nastavením.

Prečo?
Lebo to tak je…
Prostě jezdec riskoval a riskuje svůj život a ne každý dokáže najít tu hranu.
Dnes už je to trochu jinak, ale pohár konstruktérů je jen doplněk a týmy motivuje rozdělováním financí

Ja mozem len suhlasit. Ak by mal iny tim takuto vyhodu tak Toto by zariadil aby zamestnanci FIA prespavali u konkurencie.
Bohuzial ako nahle dnes najde nieco Merc tak opat raz zauradovali inzinieri.
Nic darmo… v F1 sa oplati byt politicky najsilnejsi

Ty si sa dnes zobudil ? Myslis si, ze RB nebude robit to iste co mercedes ?
Ako si uz mohol zistit vsetko co mal medak proti RB aj dotiahli do vitazneho konca.
RB moze tiez, ale to by museli vediet, kde trafit klinec po hlavicke a nie tapat na slepo.

Ja som to uz pisal davno. Ferrari je na buduci rok nachystane. Preto idu s formou hore uz tento rok.
Buduci rok bude silny…
Medak bude mat 2zralokov.
Ferrari ma silnu dvojicu a plus ocakavam narast vykonu.
RB ma Verstapena, plus Checo bude o rok lepsi.
Netreba odpisovat ani McL a Alpine s Alonsom.