Red Bull odviedol skvelú robotu a právom dominuje, tvrdí Sainz | Magazín F1 - F1online.sk

Formule 1 dominujú od roku 2010 výlučne Mercedes a Red Bull. Ferrari síce do bojov o víťazstvá sem tam prehovorí, no z majstrovského titulu sa tešilo naposledy ešte v roku 2008, keď ovládlo Pohár konštruktérov. Od vtedy však prešlo dlhých pätnásť rokov a jeden by sa mohol nazdávať, že Taliani, ako aj ich súčasní jazdci, musia byť z tejto negatívnej šnúry poriadne deprimovaní. To ale nie je prípad Carlosa Sainza. Španiel aktuálnu nadvládu tímu z Milton Keynes akceptuje a hovorí, že si to rakúsky celok plne zaslúži.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/92238/red-bull-odviedol-skvelu-robotu-a-pravom-dominuje-tvrdi-sainz

Myslím že letošní hlavní starostí RedBullu bude jak přesvědčit ostatní že vlastně takový náskok ani nemají :thinking: Bude to tak trochu jako s Mercedesem, kde poznáte že jsou na hraně až tehdy když se s nima skutečně bojuje, jako to přišlo v jejich éře 2017 a 2018, tam už nějaké další rezervy prostě nebyly. Jakmile ale tam je v kvalifikacích nebo v závodě přes půl vteřiny, je to důvod jezdit na pohodu a “ponižovat” výkon. Je potřeba vyhrávat, ale neukazovat při tom svou dominanci protože to vám škodí a jiní proti vám zbrojí, i mimo trať.

2 Likes

Múr nárekov je niekde inde, nie na tejto stránke, flatus. Tam treba nariekať. Max je momentálne absolútnou jedničkou medzi pilotmi F1 a dvojnásobný majster sveta. Zvykaj si. :slightly_smiling_face:

Sainz by sa mal vyvarovať podobným vyjadreniam. Akurát to zhoršuje už tak dosť zložitú situáciu vo Ferrari.

Inak Horner sa doslova pretransformoval na Wolffa z obdobia dominancie Mercedesu. “Ferrari má najsilnejší motor” a podobné hlody.

Inak Ferrari dopláca a ešte asi dlho bude doplácať na šialenú víziu neboštíka Marchionneho “fatto in Italia” kedy chcel mať vlastne všetko talianske.