Red Bull doplatí na menej času vo veternom tuneli, prorokuje Wolff | Magazín F1 - F1online.sk

Ja ich tiež nemusím ale treba uznať, že sa im podarilo ten monopost ako-tak pochopiť a ešte do toho použili svoj politický výtlak, jednoducho všetko zacielili tak aby sa dostali naspäť a čo najbližšie čelu poľa, to je normálne. :slight_smile: Ale uznávam, že potom tá ich “falošná” pokora je dosť na nervy brnkajúca a tak povediac “cringy”. :slight_smile:

1 Like

COULD prove critical, je rozdielne ako SHOULD prove, WILL prove, MUST prove etc. Ludia, prosim nastudujte si to. On iba povedal že by to mohlo byt kritické, ale taktiež nemusí. Je to len jedna z mnohých možnosti… výsledok je neznámy. Veľa krat na tomto fóre sa ľudia hádajú že kto čo povedal ale pritom je to zle preložené, pochopené.

Počkať počkať, veď tunajší odborníci tvrdili, že je to joke trest, že ich to nijako neovplyvní a źe majú výhodu na 4 roky. Alebo len Wolff tára ako vždy?

1 Like

Mercedes: Red Bull’s 25 percent F1 windtunnel deficit will bite

Novinársky titulok. Wolff:

…it’s 25 percent less wind tunnel and that can have an effect…

Inak Aston bude mať o 25% viac času proti Mercedesu! A to Merc ani nedostal trest.

A ešte pre info: Red Bull mal mal prvú polku tejto sezóny o 7% viac času v tuneli než Mercedes a Ferrari o vyše 14%. V druhej polke sa to otočilo (podľa poradia v konštruktéroch).

Všetko môže mať efekt – aj pár mega navyše, ktoré boli vyúčtované ako večera v motorhome. :sunglasses:

Oni totiž majú ( baví ma to číslo) len 63% z toho. Vďaka aj P1 v PK.

A to musia pocítiť > najmä v dobe rozpočtových stropov to môže byt ešte väčší puser ako sa zda

Áno možno ich výhoda teraz bola tak veľká že sa nič moc nezmení > to Wolf momentálne nemôže rušit.

Ale predpokladám, že vychádza z nejakej reálnej skúsenosti šéfa timu> vie to nejako fundovane odhadnúť.

OK, lenže 100% má až 7. Aston. Ferrari má 75% a Mercedes 80% – je to odstupňované podľa konštruktérskeho šampionátu (a 30.6. sa to presype podľa aktuálneho poradia), aby mali horšie tímy nejakú výhodu proti lepším.

Zaujímavé, že 25 dní dozadu to fundovane odhadnúť nedokázal :slight_smile:

Asi mal nejaký Linkedin kurz medzičasom…

Možno sa tým začal zaoberať.

este ale nenasadili “belgicku” podlahu.

1 Like

80-63=27

Bud nevie ratat Toto alebo autor clanku spravil niekde chybu :thinking:

Citujem z clanku:
Po započítaní trestu zostane Red Bullu 63-percentný čas na testovacích zariadeniach, kým Ferrari dostane 75 percent a Mercedes 80, čo znamená, že inžinieri v Brackley budú mať o 27 percent viac priestoru na testovanie.

Edit: ale ak spravne ratam tak 17% rozdiel nie je az tak vela najma ak mali dobre rozbehnuty koncept z tohoto roka. Otazkou je, ze ci mercedes bude chcieť pokracovat vo vyvoji jeho uzkeho konceptu lebo testovali sa väčšie spätné zrkadla a to dost bude narúšať aerodynamiku ich monopostu. Teda ak to nezapracuju do línie tak im to bude vyrit vzduch, ktory s ich uzkym konceptom tazko spracuju v lepsie aero po linii pred drs a difuzorom a moze ich to brzdit…

Ono jak se to vezme, ale jejich vyjádření nemusí být zlé, jen by to zasloužilo upřesnění. Jde o to že první část souvětí mluví o procentech s nějakou hodnotou ale v druhé čá■■■ věty už procenta obsahují jiný základ. Mercedes má ve výsledku skutečně o 27% hodin více než Ferrari, pokud ony hodiny pro Ferrari představují jejich 100% tak pro Mercedes je to 127%.

1 Like

Mercedes ma 1.269 x viac development time ako Redbull. co je zaokruhlene 127% toho co ma redbull. Ale nemyslim, ze autor clanku pouzil takyto “trik”. Skor tam je chyba ako poukazujes.

2 Likes

Tak to potom dava zmysel ako pises. Dakujem. Neslo mi to do hlavy inak. :v:

Je to tak. CFD je 100% - 2000 jednotek.

RB má 0,63* 2000 = 1260.
Mercedes 0,8* 2000 = 1600

Rozdíl 27%.

1 Like

ked to ale ratas takto tak je rozdiel 17 percentualnych bodov. rozdiel nemozes rata v percantach, ale v percentualnych bodoch. Mozes iba povedat, ze Mercedes ma 127% casu co ma Redbull.

2 Likes

Chápu myšlenku. :slight_smile:

Wolff presvihol tento rok… ako je moznee ze vyvyjali tento rok spatne ked dokaslali minulu sezonu a este dalsie upravy do roku 2023. Nesedi mi to. To budu uctenky zamaskovane. Redbull ukazal cestu a mercedes na to dopllati alebo zmenia pravidla ktore nebudu nieco zahŕňať