Ralf Schumacher žiada trest pre Mazepina, z Bottasa je obrovský problém Mercedesu | Magazín F1 - F1online.sk

Bývalý pretekár Ralf Schumacher bol po Veľkej cene Azerbajdžanu sklamaný zo správania Nikitu Mazepina. Jeho obrana pred Mickom Schumacherom bola podľa neho životu nebezpečná a niečo také v kráľovskej motoristickej triede nemá miesto.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/32580/ralf-schumacher-ziada-trest-pre-mazepina-z-bottasa-je-obrovsky-problem-mercedesu

Jestli se Bottas brzy nezmátoří asi bych ho zkusil vyměnit i během sezony. Takhle Mercedesu nepomůže vůbec. Russell nebo Ocon by jen roli pomocníka v tak rozjeté sezoně přijmout mohli, druhá věc je zda a kdy by se do toho dostali aby mohli s něčím pomoci.

1 Like

no jo ale tu sa musim zastať ruskeho pretekara ved sa branil poriadku hovorite že nie v pohode tak si zadajte belgicko 2016 max vs kimi a uvydime nebo madarsko opeť max vs kimi a do tretice max vs hamkač japonsko 2016 hmm urobil to same nedostal žiaden trest dokonca bol za tieto manevre ospevovany aky je tvrdi v obrane tak prečo by mal rusky pretekar nejaky trest hmm aha max to robil iba konkurenci fajn tak si niekto puste Ricciardo and Verstappen baku 2018 takže čo tu zrazu sa deje ja som rusky pretekar roby veci ako max tak prečo by ho mali trestať ked max jazdil tak to 3 sezony

V Mercedese asi nie je dobrá atmosféra a Bottas to začína schytávať. Wolff ho za údajný nesprávny nájazd k mechanikom v Monaku otvorene kritizoval (či vobec niečo vboxoch pokazil, to je tiež otázne), Hamiltonovu jasnú chybu v Baku Wolff explicitne zaprel. Osobne neviem, aký signál tým chcel navonok vyslať. Ale na Bottasovom mieste by mi to rozhodne nebolo príjemné. čoraz viac začínam mať pocit, že Bottas by mohol skutočne na konci sezóny z tímu odísť. Tento rok to pravdepodobne bude o súboji jednotiek (HAM x VER) a wingmanov (PER x BOT). A pravdepodobne sa bude hrať o každý bod. Perez sa akosi začína prebúdzať, naopak Bottas začína mať dosť biedne prejavy na trati. V Imole vypadol, Portugalsko bolo v jeho podaní všelijaký, v Španielsku akoby ani nebol, veď HAM i VER mu zmizli niekde v diaľkách. V Monaku sa to vyvýjalo dobre, ale vypadol. V Baku to bolo zlé. A jeho výkon po reštarte závodu? Tosa ani nedá riadne okomentovať. Skončiť s Mercedesom v druhej desiatke je blbé, ak neurobíte vyslovenú volovinu (viď. Hamilton).

re Bottas - Koli jednemu nahovno vikendu?

tak mercedes tuto sezonu vobec nechape fungovanie auta a na toto neboli zvyknuti a tak cely tim maka vyhradne na lujza a bottas ten nech si pomoze ako vie a ak nevie tak ho este zjebu a to aj za to za co nemoze :slight_smile:
v tom monaku to nebola chyba bottas, ale mechanika co drzal koleso na vymenu. ten ho dal tak nestastne ze mechanik s pistolou ju nemohol spravne nasadit zacal odskrutkovavat maticu ked mal pistol sikmo a tym zbrusil zuby na matici. fakt nechapem ako si toto wolffik nemohl vsimnut ved aj na tych nekvalitnych youtube videach to je uplne jasne vidiet a tim ma k dispozicii urcite kvalitnejsie zaznamy
tak to vypada, ze mercedes resp. wolffik sa pripravuje na koho zhodit pripadny neuspech v sampionatoch

to co predvadza mercedes nieje normalne,neni mozne aby sa od piatku obaja jazdci trapili a potom zrazu v kvalifikacii jeden z nich najde rychlost a tim nevie preco a nevie preco sa to nepodarilo tomu druhemu. oni si to vlastne len vymenili z monaka no len kym v baku lujzo o podium prisiel len a len vlastnou vinou, tak bottas len a len vinou timu a samozrejme wolff lujza ochranoval a skolacku chybu ktoru si ja osobne napamatam, ze by niekto spravil zhadzoval na akusi nahodu, tak v pripade bottas na neho zhodil jednoznacnu chybu mechanikov

ako ja chapem preco to wolff robi lebo on dobre vie, ze lujzo ak by sa dostal do vyvrtky tak to s nim mozu zabalit a ze bottas je co do psychickej odolnosti na tom ovela lepsie a nepotrebuje zaobchadzanie v rukavickach a neustale vychvalovanie ako viacnasobni majstri, ale nalozit mu aj za to za co nemoze tak to je podla mna uz trapne aj na takeho pokrytca akym je wolff

a tiez s tym perezom by som este pockal na hodnotenie, lebo vysli mu jedny preteky a aj to vdaka nahode(verstappen) a chybe mercedesu(boxy) a naslednej chybe lujza, ktory ak by nespravil tu hlupost s brzdami tak ho po restarte predbehne

inak je paradoxne, ze redbull ktory roky ignoroval svoje dvojky a namiesto podpory ich dokazal este psychicky nicit tak teraz sa voci perezovi spravaju tak ako by sa tim spravat mal ale taky mercedes ktory velmi dobre vie ako potrebna je podpora timovej dvojky v boji o tituly tak oni namiesto podpory svoju dvojku zhadzuju a to este aj za veci za ktore vobec nemoze :):slight_smile:
ktovie ako to je s tym mercedesom, chce odist z f1, nechce odist z f1, naco predaval tretinu timu ineosu, preco dovolil angazovanie svojho sefa v konkurecnom projekte,…? namiesto toho aby sa plne venovali udrzaniu sa na vyslni tak sa rozptyluju inymi vecami

mne sa paci ako to Bottas od Wolffa verejne schytal zato, ze nezastavil na cm presne, pritom neurobil nic zvlastne. Bol by som zvedavy na tu obhajobu Bottasa keby sa mu podaril podobny husasrsky kusok ako ukazal hamilton na zaver v Baku.

a mozno by to pre bottasa ani nebolo zle, lebo je evidentne, ze tim mu nedava absolutne ziadnu podporu a sefinko ho zdrbe aj za veci za ktore nemoze, lebo bottas v monaku zastal perfektne, ale chybu urobili mechanici, jeden polozil koleso tak, ze druhy nemohol spravne nasadit pistol a ten namiesto toho aby stratil nejaku tu pol sekundu/sekundu tym, ze bude venovat viac casu a energie spravnemu nasadeniu pistole zacal maticu odskrutkovavat v nespravnom uhle

mozno keby bottasa vymenia s russelom tak sa ukaze, ze aj s tym williamsom sa daju z casu na cas ziskat body :slight_smile:
a na druhej strane ak by do terajsej atmosfery v mercedese prisiel russell tak je viac ako velka sanca, ze vybuchne, lebo cely tim pracuje na vyrieseni problemov lujza a druhy jazdec ich nezaujima

bottas zastavil paradoxne uplne presne, len “pistolnikovi” do cesty postavili koleso a tak strielal nakrivo

no kazdy si vie domysliet co by hovoril wolff ak by sa chyba z baku prihodila bottasovi

Ten Ralfík si zase nasral do huby. Napíše, že bol Bottas v Monaku dobrý a v Baku zlý a kvôli tomu ho kritizuje ale už vôbec nevidí, že v Monaku bol pre zmenu zlý Hamilton. Ale to je v poriadku.
Mercedes má po dlhej dobe problém nájsť správne nastavenie auta, keďže musia konečne ísť na hrane.
Podľa mňa ešte niekoľkokrát v sezóne uvidíme to, že v nejakom závode netrafia nastavenie a jeden z pilotov bude oproti druhému úplne mimo. Raz to bude Bottas a inokedy Hamilton. A len totálny idiot bude hodnotiť formu pilota na základe jedného posledného závodu.

Presne. Tu vidno akú má podporu v Mercedese druhý pilot. Tím dodrbe Bottasovi závod. Wolff: Bottas posral zastávku. Hamilton dodrbe svojou chybou tímu závod. Wolff: Hamilton nerobí chyby.

Strašne by som si prial nech vymenia Bottasa, aby mal pokoj a nech si Russell alebo nejaká iná obeť užije to, čo to znamená byť nosičom vody pre Hamiho.

no problem ma hlavne mercedes - nevie to auto dostat do formy, tak skusaju rozne nastavenia na rozne auta a raz vyjde jednemu a raz druhemu. hamilton sa s tym vysporiadava o nieco lepsie ako bottas, ale aj on je daleko svojej beznej komfortnej zony
to ako to riesi wolff je asi ako ktosi pisal vyssie - hamiltona hyckat a vyzurit sa na bottasovi, lebo on znesie resp aj tak je uz odpisany
vie niekto, kedy zacnu testovat buducorocne auta? az pred buducou sezonou, co? som zvedavy, ci tu vyzvu ham este podstupi, asi skor rozhodne, ci ziska titul tento rok, alebo nie, s osmymi titulmi uz asi nebude mat preco jazdit, jedinezeby chcel az kym ho nevykopnu (ako Kimi).

A čo je Wolff nejaký amatér alebo nervák, že sa vôbec musí na niektorom svojom pilotovi vyzúriť? Čo to je za šéfa? Je renomé, akonáhle sa trochu nedarí, klesá a klesá.

Já teda nevím, ale v Monaku měl jasné druhé místo a za ty boxy nemůže ani náhodou (ty Wolffovy kecy, že špatně zastavil byla ubohost), skončil by tak před Hamiltonem. A v Baku Hamiltona porazil. Takže bych vyměnil Hamiltona :grin: