Racing Point pri analýze objavil poškodenie Strollovho auta | F1online.sk

preco by nemohol mat poskodenie predneho kridla?

Len by som doplnil, že Leclerc síce neni zo slumu, ale možno máš milnú predstavu o tom, aký je to skazený boháč z Monaka. Jeho rodičia zas tak bohatí neboli, jeho otec bol jazdec F3, čo z neho zas úplneho boháča nerobí, Leclerc o ňom raz hovoril, že vraj aj testoval v F1, akurát na to nemal dostatočne silnú finančnú podporu. Pomerne bohatí sú Leclercovi starí rodičia, ktorí Charlesovi platili počas začiatkov kariéry pobyty v hoteli a podobne. Čiže chudáci rozhodne nie su, kariéru mali z čoho financovať a nie je to taký pekný príbeh, ako u Ocona alebo Vandoorneho, ale na pomery F1 je to tak nejak priemer. So Strollom, Latifim, Mazepinom a ďalšími protekčnými mantákmi je to neporovnateľné.

Celkovo tie príbehy o tom, ako jazdci začínali, sú zaujímavé. Niekde som trebárs čítal, že dokonca aj Kevin Magnussen, čiže syn Jana Magnussena - bývalého pilota F1, musel pracovať v továrni, pretože nemal peniaze.

Tieto tvoje psychologické vsuvky, aj keď s nimi väčšinou nesúhlasím, mi občas nejakym záhadným spôsobom dokážu vyčarovať úsmev na tvári. Zvlášť pri Maxovi, ktorému otec nedal pri zlých výsledkoch najesť, som sa pousmial. :slight_smile:

Čo sa týka Leclerca, ako píše Bretnix, uznávam, že je to silný chalan, ktorý musí mať veľkú mentálnu silu. Už len tým, že prišiel o mnoho blízkych osôb a podobne. Taktiež to, ako je k sebe sebakritický a následne sa z tých chýb poučí a dostane ďalej, ukazuje jeho silu. Je to materiál na budúceho majstra sveta. To ale však nemusí byť nevyhnutne charakterovo zlá vec. Nazvať ho psychopatom je až trochu príliš, keďže naozaj nikomu nič zlé nerobí.

daj priklady aspon 3-4 :slight_smile: ale skus z pretekov/kvalifikacii, nie z testov a treningov

Podívej se hned na jeho první závod v Austrálii, tam to nebyla čistá jízda ani omylem. Roztočil se taky třeba v prvním kole v Rusku. V Bahrajnu odstřelil sebe i Kvjata, nezvládl ani Monako 2017. Každý incident si samozřejmě nevybavím. Ale několik chyb udělal i v úvodu sezóny 2018 (třeba kolize s Hartleym v Kanadě). Je pravda, že měl i několik dobrých závodů, ovšem jako shrnutí přidávám celkové hodnocení LS z racefans.net, které podle mě vystihuje jádro věci:

“Ranking a wildly inconsistent performance like this, with a few impressive highs and many deep lows, invites many interpretations.”

Jinak Jacques Villeneuve označil Strollovo vystoupení v prvních šesti závodech roku 2017 slovem “pathetic”. Dobře, Jacques je Jacques, ale ono to mělo něco do sebe.

Ještě tu doplním kriticky laděný článek na téma Strollových začátků před vstupem do F1, kde se - věcně - poukazuje, jak Strollovi pomáhaly už v rané kariéře otcovy peníze:

:smiley: Podla mna mu s tym psychopatom krivdis, ale beriem, aj Ted Bundy bol vraj mily chlapik. Podla obalu sudit cloveka neradno. Leclerc je skor mlady, poriadne namotivovany a extremne cielavedomy.

Pokud je Charles psychopat, poprosím o seznam obětí. Bundy jich měl tady dost. :wink:

S tím psychopatem se Georgovi něco povedlo. Jen čekám, kdy to někdo začne brát vážně.

Je psychopat? Není psychopat? Vote.

1 Like

No ta vysielacka po zavode bola minimalne zaujimava. :astonished: Ale ked mam teda otvorit anketu tak hlasujem, ze psychopat nie je.

1 Like

Že by Charles plánoval svou vlastní vraždu? :roll_eyes: Snad mu to Sebastian rozmluví.

Nicméně zatím poměrem 2 hlasů k 1 zůstává Charles duševně v pořádku. :smiley:

Taktiež sa pridávam. Tri jedna pre Charlesa nepsychopata! :slight_smile:

1 Like

No ked sme pri tom tak psychopat moze byt kludne aj Russel s tymi jeho dopismi pre kazdeho zamestnanca. Ide o v podstate o vypocitave spravanie s cielom budit lepsi dojem.

co tvrdi ten kanadan ktori moze dakovat williamsu za jeho jediny titul ma uz par rokov fakt nezaujima? :slight_smile:

v prvych 6 pretekoch mal 2 technicke poruchy a 2x bol zostreleny, toto fakt ide niekto hadzat na jeho vinu?

s tym bahrajnom to snad nemyslis vazne? tam kvjat odpalil strolla a nie naopak
a co take zle(okrem kvalifikacie) spravil v australii? skus pripomenut, ja si na nic extra nepamatam akurat to, ze v prvom kole ziskal pomerne vela miest

a v monaku spravil co(okrem nezvladnutej kvalifikacie a to som u neho kritizoval stale a to sa vie ze s tym mal dlho problemy), ale co pokazil v pretekoch?

a kazdy jazdec na zaciatku kariery robil viac chyb, niektori ich robia celu karieru :slight_smile:
zo strolla spravili niektori nemehlo uz hned po prvej nehode v testoch, ako keby nikto nikdy nerozbil auto pocas testov
taky maxik je pre tych istych hrdina a pritom on dokazal v monaku za 3 dni 3x rozbit auto :slight_smile:

a co je na tom, ze mu pomahali otcove peniaze? lujzovi pomahali peniaze mclarenu/mercedesu a ver tomu, ze taku pripravu aku dostal lujzo od mclarenu taku nedostali nikdy ziadny iny jazdec a uz ju ani nikdy nedostane kedze su zakazane testy. ktovie kde by bol lujzo ak by nepresiel tak intenzivnou pripravou?

kazdemu jazdcovi co sa do f1 dostal pomahali niekoho peniaze, niekomu to zaplatila rodina, niekomu sa podarilo ziskat velku firmu a par statlivcom sa podarilo dostat do akademii top timov
ani jedna skupina by ale bez penazi do f1 neprisla a ani ti “akademici”

S tutoringem na úrovni F1 a sponzoringem silného týmu (tuším Prema 3) výměnou za sedačku, což jsou benefity, na které jiní neměli (Stroll je miliardář), Stroll získával výhody, které mu pomohly prosadit se v rámci série - vznikl tu dojem lepšího závodníka než byl doopravdy. Osobně si myslím, že třeba ten poradenský servis hodně pomohl i Mickovi Schumacherovi - vlažné úvody sezón, naskočí rady lidí jako SV a dalších a najednou je Mick jako z partesu (můj osobní názor - není zase tak dobrý).

Strollovy první dvě sezóny byly hodně bídné, navzdory několika lepším momentům. Ale dobře, někam se posunul a osobně jsem otevřený; pořád je to mladý pilot, otcovy peníze ho do F1 podle mého názoru posunuly předčasně, teď už ty roky prvního trápení má za sebou a třeba přijdou i jeho vysloveně silné sezóny.

Každopádně je dobře, že i Lance Stroll má na fóru fanoušky, kteří tu za něj “zabojují”.

ale ved toto nieje nic vynimocne, to potom odpisme vsetkych akademikov ved maju podporu top timov :slight_smile:
stroll mal v tom case podporu len od mierne nadpriemerneho(v tom case) williamsu, aku vyhodu potom ziskavaju akademiciu mercedesu, ferrari a redbullu? :slight_smile:

ja niesom jeho fanusik :slight_smile: ale obcas sa ozvem kedze jazdil za williams a niektori z neho robia neschopaka len preto, ze ma bohateho fotra a pritom vytahuju totalne kraviny

1 Like

To hej, ale to je tak nejak normálne, že ľudia sa snažia byť milí a robiť dobrý dojem. Ja som tiež trebárs taký. Záleží mi na tom, čo si o mne ľudia myslia. Nie každý môže byť ako Kimi, že mu to je jedno. Hoci keď už sme pri tom, aj on podľa mňa nekedy ten ‘je mi to jedno-postoj’ robí akoby “naschval”. Ale to je všetko dobré a normálne, však zrejme nikto nechce u ľudí vyvolávať zlý dojem.

Blbé by bolo, keby sa tváril ako neviniatko a v realite by bol fakt zlý človek, tak ako v prípade mnohých mafiánov a podobných. Ale Leclerc naozaj nikomu nič nespravil, podobne ako Russell, čiže naozaj si nemyslím, že toto je ten prípad.

Jasne, že každý z jazdcov mal nejaku podporu, ale u Strolla je to predsa len niečo iné. To, že otec kúpi celý tím, aby tam jeho syn mohol neohrozene jazdiť, je predsa len niečo, čo v F1 vidieť zrovna nechceme.

ta kupa timu je samozrejme raritna zalezitost, ale on mu kludne mohol kupovat len sedacku. ta kupa nieje len o tom aby si synacik zajazdil, to by ho vyslo lacnejsie naozaj platil len za sedacku v niektorom time a vzdy by mal na vyber viac moznosti, takto je to obmedzene uz len na 1 tim a je to daleko riskantnejsie

je vela veci co v f1 nechceme a stale su tam a aj tam budu :slight_smile: lebo ide v prvom rade o prachy

Kdyby byl Stroll neschopnej tak jezdi vzadu, jezdi snad vzadu?