Prečo si piloti vybrali svoje čísla? Čou si 24 uctí Kobeho Bryanta | Magazín F1 - F1online.sk

Od roku 2014 si piloti môžu na svoj monopost vybrať ľubovoľné číslo, samozrejme, ak ho už nepoužíva iný jazdec. Prečo si súčasní jazdci vybrali práve to svoje? Niektoré príbehy sú málo zaujímavé, s ďalšími sa spája trochu poverčivosť alebo nejaká „story“ z detstva či juniorských rokov.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/53518/preco-si-piloti-vybrali-svoje-cisla-cou-si-24-ucti-kobeho-bryanta

Z toho co som nasiel na nete tak zial Leclerc nebude moct zmenit z 16 na 7 ani po dvoch rokoch lebo cislo je na celu karieru s vynimkou sampionskej #1
Trochu skoda, jedna vec ked jazdec meni cislo z rozmaru, ale ked o neho mal vzdy zaujem, tak by som to chapal. Su to detaily, ale predsa.

2 Likes

Som jediny, komu pride zvlastne, ze zrovna Raikkonen, ktory pri otazkach ohladom svojho cisla zakazdym verejne deklaruje, ako mu je uplne jedno, s akym cislom jazdi, ma na aute sedmicku, o ktoru ma zaujem dalsich pat jazdcov?

je tam z nich najdlhsie … predpokladam, ze mal pravo skoreho vyberu ked sa to menilo a ako sam vravel, chcel 6 ale vedel, ze tu bude chciet Rosberg tak jemu vlastne ustupil … buducnost citat najskor nevedel :smiley:

4 Likes

Ja som ako sainz.
Tiez oblubujem cislo 5.
Preto tiez Speedy 55. Niekedy jedna 5 je malo…

Russell si 63 vybral nie len koli bratovi ale aj preto že sa podoba na GR z čoho si vyrobil celkom pekne logo. Povodne si ho vybral jeho brat lebo keď prvý krát išiel s kamarátmi na motorkári mal 63 a podobalo sa mu to na jeho iniciály BR. George sa rozhodol pretekať vďaka nemu tak preto si ho vzal.