Pourchaire: Alfa Romeo sa rozhodovala medzi mnou a Čouom | Magazín F1 - F1online.sk

Mnohí už meno Théo Pourchaire poznáte, ak náhodou nie, tak si ho radšej veľmi rýchlo zapamätajte. Tento 18-ročný mladíček zažíva vskutku úchvatnú juniorskú kariéru a už v tak mladom veku klope na brány Formuly 1. Tento rodák z Grasse oslávil plnoletosť ešte len v auguste, no už v tom čase o ňom tím Alfa Romeo seriózne uvažoval ako o náhrade za Antonia Giovinazziho. Napokon sa tak nestalo, čo pilota tímu ART Grand Prix v F2 dosť sklamalo.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/49601/pourchaire-alfa-romeo-sa-rozhodovala-medzi-mnou-a-couom

Ak tento chalan nič výrazne nepokazí v ďalšej sezóne, tak nepochybujem o tom, že podpíše v roku 2023 zmluvu s Alfa Romeo. Neviem čo by musel Zhou predviesť, aby sa tam udržal. A ak po Theovi nesiahne Alfa Romeo, tak myslím si, že o záujemcov nebude mať núdzu.

1 Like

Držím mu palce nech to dotiahne čím ďalej, ale je dosť možné, že skončí ako De Vries, Ilott, Schwartzman… nemyslím tým, že títo všetci chalani nedostanú šancu dostať sa do F1, ale keď ju dostanú tak oveľa neskôr ako by predpovedali a čakali a to z dôvodu uprednostňovania bohatších pilotov (Stroll, Latifi, Mazepin) alebo pilotov, ktorý sa do F1 dostali trochu inak než len svojím jazdeckým majstrovstvom (Tsunoda - nie je úplne márny, ale mohli ho dať aspoň o sezónu neskôr, Albon by mohol kľudne jazdiť za AT). :smiley:

Theo má ale oproti vyššie spomenutým menám jednu výhodu. On nie je členom Mercedesu alebo Ferrari akadémie. Je súčasťou Sauberu a je tam v podstate sám, navyše je to aj Francúz, čiže prípadným vyslobodením pre neho môže byť aj Alphine.

2 Likes

v alpine bude už čakať na svoju príležitosť Oskar Piastri. Ale možno sa Bottas nechytne a vymenia… :smiley:

Tu sa črtá otázka do budúcnosti… Ako veľmi s Piastrim počítajú? S Oconom podpísali na môj vkus až priveľmi dlhý kontrakt a zotrvanie Alonsa bude záležať najmä od ďalšej sezóny. Takže celkovo sa Piastrimu nemusí šanca na sedačku naskytnúť až tak skoro. Navyše, myslím si, že ak by Alfa Romeo z nejakého dôvodu nepodpísala Pourchaira, tak Alphine s ním začne minimálne rokovať, keďže talent evidentne má + je to Francúz. Piastri je na tom síce podobne, avšak to, že je teraz ich súčasťou ešte neznamená, že má v budúcnosti istú sedačku.

Ilott žiaľ tiež zbytočne čakal na príležitosť v Alfa Romeo, celý rok chodil s nimi na preteky, ale nič z toho. :confused: Pritom v F2 porazil Tsunodu, či Mazepina a tesne prehral boj o titul s mladým Schumacherom.

Toho Ocona by som tiež povedal že na čo takú dlhú zmluvu mu dali, dva roky a nech sa snaží, niee to tam zabetonovať, zase až taký úžasný určite nieje.
Ale tak je to ako je stými miestami, hold vždy spravodlivosť nečakajme. Každopádne Piastri skvelý v F3, F2, taký jazdci si zaslúžia sem postúpiť, uvidíme…

1 Like