Pollockov tím bude napokon sídliť v Saudskej Arábii. Ponesie názov „Formula Equal“ | Magazín F1 - F1online.sk

Len prednedávnom sme vás informovali, že o vstup do F1 prejavuje záujem po Andretti-Cadillac, Panthera Team Asia a HiTech aj celok na čele s Craigom Pollockom, ktorý by mal sídliť vo Švajčiarsku a byť finančne podporovaný pravdepodobne Saudskou Arábiou. Napokon sa však ukazuje, že by mal byť projekt čisto v rukách Saudov a zároveň by mal na Arabskom polostrove taktiež aj sídliť. Tím sídliaci v krajine, ktorá si z ľudských práv robí trhací kalendár, zrejme paradoxne ponesie názov „Formula Equal“.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/92346/pollockov-tim-bude-napokon-sidlit-v-saudskej-arabii-ponesie-nazov-formula-equal

Super!F1 potrebuje aspon 3-4 nove timy,aby sa vytvorila konkurencia a sancu dostali novi jazdci a i inzinieri…

Ale urcite nie zo Saudskej Arabie.

1 Like

Ten názov je poriadne cynický. Ak to myslia vážne, tak to bude asi najvýraznejší prípad sportwashingu. “Aha, my zamestnávame aj ženy, teda všetci sú si u nás rovní, ako môžete tvrdiť, že porušujeme nejaké ľudské práva?”

4 Likes

Tím sídliaci v krajine, ktorá si z ľudských práv robí trhací kalendár, zrejme paradoxne ponesie názov „Formula Equal“
ok enough internet for today

3 Likes

Stav ľudských práv tam ide hore btw, jasné na “západný” štandard to nebude (ale zas sa pozrime na covid jak sa porusovali “tu” a tam si z toho “veľkú hlavu” nerobili). Taký Oman by bol fajn ale Saudi majú väčšie prachy a chcú ich minúť na nový tím.

A ešte žiadny team nie je len plány/koncept ale už aj niekde sidli

Uzavrieť krajinu znamená, že sa v nej nikdy nič nezmení. Lead by example. Ukázať, že sa to dá aj inak… Tlieskam Pollockovi za odvahu… Až teraz sa však ukáže, či to Saudi myslia vážne

tam sa nejak urcite uz o niecom dohodlo, a proste to len oznamia jak hotovu vec

No len aby tomu timu schvalili prihlasku i ked Aramco asi ma dost paky a ten team bude asi docela solidny (vybavenie bude urcite spickove)

Super myslienka odhliadnuc od zjavneho pokrytectva.

Myslim ze chcu spravit povyk s prihlaskou do f1 a skusit to v nizsich seriach zatial, kedze s takymto nastavenim budu mat megaproblemy najst vysokokvalifikovanych ludi. Aj velke stajne casto vravia, ze najat tretiu/stvrtu stovku technikov (na spravne miesta) ide skratka pomaly, pricom tento tim si bude musiet ludi doslova vychovavat.