Podľa Villeneuvea bodový stav neodzrkadľuje Hamiltonove chyby | Magazín F1 - F1online.sk

Lewisa Hamiltona a Maxa Verstappena delí v šampionáte len šesť bodov a podľa niektorých expertov z padoku to už dokonca začína vyzerať pre Hamiltona a jeho ôsmy titul veľmi dobre. Jacques Villeneuve si myslí, že v tom zohralo dôležitú úlohu šťastie. Hamilton vraj za svoje chyby zaplatil len málokedy.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/45212/podla-villeneuvea-bodovy-stav-neodzrkadluje-hamiltonove-chyby

Všetky tieto kecy o šťastiu sú trápne. Hamilton a Max majú šťastie, že sedia v autách schopných bojovať o titul a zvyšok pilotov má smolu. Je to fér? Proste taká je F1, takže nech už získa titul ktokoľvek z tých dvoch, tak to bude zaslúžené a kecy o šťastí si môže Villeneuve strčiť niekam.

1 Like

Faktor stastia vela ludi podcenuje, zjavne patris medzi nich.
Pritom stastie je zakladom uplne vsetkeho …

šťastie praje pripraveným :slight_smile:

1 Like

bože štastie a smola su dve veci ktore sa v športe motaju neustale ale tahať do toho že max a hamkač maju štastie že su v timoch ktore su silne je hluposť tam štastie nie je jazdci si pred sezonov netočia kolesom ake silne auto budu mať timy skratka musi to museli vzdrieť ich praca dostala red bull a mercedes tam kde su

Alonso právě vstoupil do chatu když si vzpomněl jak mu Grosjean přelétl ve Spa přes hlavu.

Štěstěna si umí pohrát, ale nemá smysl nad tím brečet.

Myslím že všetci stále zabúdajú akú mal ham tento rok smolu…v baku bol prvý ale boxy mu skazil gasly a na konci ten missclick tiež mi príde ako smola…v monaku bol najrýchlejší pokiaľ nezačalo pršať pred kvalifikáciou… ďalšia významná vec umiestnenie ich boxov vo Francúzsku kde kôli tomu stratil pozíciu… ďalej Belgicko Rusko a Turecko počasie… Maďarsko taktiež smola tam mohol vyhrať s veľkým náskokom ďalej to že namiesto kanady sa išiel o5 redbull ring, ktorý on nemať rád a red Bull tam dominuje plus mal to poškodenie a padol z druhého na štvrté miesto…a treba si uvedomiť že redbull má lepšie kvalifikačné auto hlavne kôli tomu že e im viac sedí červená sada aj keď má asi Mercedes lepšie ako v pretekoch je ťažké predbiehať na trati podobne rýchle auto…

Ak by sa mi chcelo napisal by som Ti, kolkokrat mal Lewis tento rok brutalne stastie.
A len preto je par bodov za Maxom, inak chlapec, by stracal 60 bodov a zmenil by sa na stareho znameho plačka.

Tak objektivne povedane, Verstappen prisiel o dajme tomu 36-50 bodov, ked ho vyradil Hamilton, potom koliza s Bottasom, plus ta pneu, cize asi tak.

1 Like

Ano aj RB mal teraz trochu stastia ale podla mna ti unikol zasadny fakt.
Je trochu rozdiel ake stastie mal Lewis a Max. Max nezrobil ziadne chyby a Lewis tento rok chyboval viac ako napr. tu niektorymi milovany Vettel v 2017. Vysledok, Lewis slavil titul uz v Mexiku, zatial co teraz to vyzera opat v Lewisov prospech ked zohladnime vykon auta.
A treba uznat, ze ked clovek zohladni vsetky okolnosti tak Lewis mal tuto sezonu neskutocne stastie, ze momentalne nieje s 50 bodovou stratou vzadu. A co sa tyka toho pocasia, ved Lewisovi take pocasie vzdy vyhovovalo. Len to bol Merc ovela viac dominantny ako dnes.

Lacike urcite suhlasim s prvou castou, pretoze chalani maju pracu snov a + najrychlejsie auta.
Ale uprimne, nemam rad Lewisa a fandil som posledne roky Sebovi, ale po sezonach som vzdy objektivne povedal, ze Lewis Seba jednozcance znicil a ten titul si zasluzil. Bol lepsi.
Tento rok ak Max bude do konca sezony podavat rovnake vykony ako doteraz, tak bez ohladu nato ci vyhra alebo prehra, tak si ten titul tento rok zasluzil viac. Moj nazor

To sand nemyslis vazne :slight_smile: akoze Lewis staci omylom tlacitko a nazveme to smola ? Jednoznacne jeho chyba
Ako fanusici Ham dokazu vsetko obhajit ale treba byt trosku objektivny. A co sa tyka toho pocasia, tak ak prsi tak vsetci jazdia na mokrej trati a Merc je stale najrychlejsim autom. Toto znevyhodnuje vsetky timy nie len Merc.

1 Like

Neskutocne, aki zaslepeni su Hamiltonovi fanusikovia. Tak on nevie co stlaca na volante a podla vas je to smola…

Jednoducho si tento rok titul nezasluzi, lebo je horsi pilot ako Verstappen a o titul bojuje LEN vdaka stastiu. Narobil mnozstvo jazdeckych chyb a hlupe stastie mu vzdy pomohlo to zamaskovat. Rad by som od Hamiltonfilov pocul tohtorocne priklady Verstappenovych jazdeckych zlyhani podobneho razenia ako v pripade Hamiltona, ako napriklad ked sa svojpomocne vytrepal v Imole, postlacal na volante co nemal, nabural v najazde do boxov, oprel auto o mur v Q3. Akosi som nic take nepostrehol, takze z nich dvoch je jednoznacne horsi Hamilton. Len ma haluz a rychlejsie auto

2 Likes

naah, Max je naozaj dobry, Lewis ma stastie…

1 Like

Aha tak vyradenie z pretekov sa po novom volá nezrobenie žiadnej chyby. Ešte že rozhodujú komisári a nie zaslepení fanúšikovia.

Tuto sezonu som skor videl dominantny RB, ako mercedes.

Ty sa uz nauc odpisovat na konkretne meno. Nikto na tvohe prispevky nereaguje, pretoze ani v jednom komente neoznacis cloveka, ktoremu to adresujes.
Pride mi to, ako v tych starych filmoch, ked si dochodcovia kupia pocitac a nevedie ho ani zapnut.
Ale kidanie na Hamiltona ti ide na jednotku. Skoda len, ze vo vacsine prispevkoch chyba inteligencia. :man_facepalming::man_shrugging::-1: