Podľa Tosta má AlphaTauri za sebou najlepší ročník, prekonal i sezónu 2008 | F1online.sk

Sedemnásť rokov čakalo Toro Rosso, resp. AlphaTauri na svoje historicky druhé víťazstvo, no napokon prišlo. Zhodou okolností to bolo opäť v Monze, keď pilot béčkovej stajne Red Bullu zodvihol nad hlavu víťaznú trofej. Kým v roku 2008 sa radovala vychádzajúca hviezda Sebastian Vettel, v roku 2020 takto potešil Francúzsko Pierre Gasly. Franz Tost považuje tieto dva ročníky za najlepšie v dejinách zoskupenia s tým, že celkovo najlepší bol pandémiou poznačený rok 2020.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/20500/podla-tosta-ma-alphatauri-za-sebou-najlepsi-rocnik-prekonal-i-sezonu-2008

Skutočne prekonala ? Berme to tak že bodový systém je rovnaký ako v roku 2020 tu mame výsledky:
Gas-75
Kvy-32
Alpha Tauri-107

Vet-93
Bourdais-14
Toro Rosso-107

Takže lepšie povedané dorovnal rok 2008 nie prekonal ani nič také…

17 rokov sa čakalo na víťazstvo ? Nie 12? Dajako mi to nevychádza ( 2020-2008 =12)

Ked sa vezme do uvahy aky pilot bol Vettel a aky je Gasly, aka bola konkurencia vtedy a aka je dnes, tak si myslim, ze naozaj dosiahli vacsi uspech teraz. Nie su to len body…

Vettel bol vtedy mladé ucho, ktoré jazdilo svoju prvú celú sezónu. Gasly si tento rok šiel svoju tretiu. A STR bol tímom, ktorý dovtedy dokázal v sezónach bodovať možno tak raz - dvakrát, a aj to vďaka náhodám. Až s Vettelom sa im podarilo bodovať pravidelne.

A konkurencia? Máš pocit, že Hamilton v McLarene, Raikkonen a Massa vo Ferrari, Alonso v Renaulte, či oba BMW, boli slabou konkurenciou? A to, že v sezóne bodovalprakticky len Vettel, len vyzdvihuje významskutočnosti, že Vettel v roku 2008 dokázal sám prakticky uhrať bodovú remízu s dvoma jazdcami toho istého tímu o 12 rokov neskor. Neviem, podľa čoho Tost usudzuje, že tento rok bol lepší, ale podľa mňa práve ročník 2008 bol z ich pohľadu najlepší. A inak, Vettel v roku 2008 v prvých 5 pretekoch nebodoval pre nehody a technické poruchy. To, že dokázal získať rovnaký počet bodov ako tento rok Gasly len v 13 zvyšných pretekoch, je famózne.

Navyše 2008 bola stabilnejšia sezóna. Dva tímy bojovali až do konca o titul. Šancí na náhodné dobré umiestnenia bolo menej.

Nechápem čo myslíš tou konkurenciou… a naviac Gasllyho víťazstvo mne príde skvor veľmi šťastné nehovorím on si ho vybojoval ten tlak od Sainza bol obrovský ale proste príde my že v roku 2008 to bolo omnoho lepšie lebo to neboli šťastné okolnosti ale jasne skvela jazda Vettela počas celého víkendu v zlých podmienkach toľko k tomu.