Podľa Sainza je Verstappen jediný pilot, ktorého tím zmluvne zbavil marketingových povinností | Magazín F1 - F1online.sk

Max Verstappen si celkom očividne užíva výsadné postavenie. Pilot Red Bullu získal od svojho tímu povolenie pretekať v iných kategóriách a dokonca v kokpite Mercedesu s továrenskou podporou. Aj to ukazuje, aké výsadné postavenie má vnútri svojho tímu. Podľa Carlosa Sainza tým však zoznam ústupkov Red Bullu ani zďaleka nekončí.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/236970/podla-sainza-je-verstappen-jediny-pilot-ktoreho-tim-zmluvne-zbavil-marketingovych-povinnosti

tak niekomu tim dal auto na titul alebo aspon vitazstva a niekomu dal volnost od sponzorskych povinnosti

kto z jazdcov by vymenil prve dve moznosti za tu tretiu?

1 lajk

Taky to je vidět. :slight_smile:

Zdá se, že rakouské chlebíčky obsahují místo vlašáku pařížský salát. Pak se nedivme, že zisky jsou tak nízké.

Ale nebojte. RB už Hornera, Péreze i Helmuta odškodnil a teď už přijdou pouze aktíva a sociální jistoty,

Myslím, že Lewis měl v Mercedesu podobné postavení - nemusel nosit týmové oblečení na závodech, nemusel se účastnit žertovných soutěží včetně rozdávání vánočních dárků (a chichotat se u rozbalování) a tak. Jak to má teď u Ferrari netuším. Nicméně ani jednomu se nedivím, že využili svůj význam pro tým pro tuto výsadu :smile: .

6 lajky

A tak Hamilton robil reklamu F1 inak.. Chodil svojsky oblečený ale každý štvrtok tu minimálne 3 roky kŕmil túto stránku a určite aj kopu iných

To jsem nevedel, tak to ho muzou vyhodit.

Tak jistě. To taky platí u obou, však Max momentálně taky táhne takovou pozornost, že vyvažuje absenci u těchhle dětinskostí. Jinak by jim to neprocházelo. Ale je dobře, že znají svoji cenu.

4 lajkov

Quod licet Jovi, non licet bovi.

Ano, je to tak. Pokud je někdo nejlepší, neplatí rovnost. A sport (berme F1 za sport), jsou asi spolu s uměním, jedinými lidskými činnostmi, kde je to morálně akceptovatelné.

Můžeme se donekonečna přít, kdo je, nebo byl v F1 nejlepší, ale toto jsou jasné indicie. Každý má jiné, ale taková privilegia patří jen těm nejlepším.

2 lajkov

U ferrari je to samozrejme trošku striknejsie nez v mercedese, lebo ferrari sa musi prezentovat, tak velmi uhladene a elegantne, ale myslim si, že tam asi nikto nemal taku volnost doteraz, ako ma lewis

2 lajkov

V těchhle případech platí ten nejstarší a zároveň nejúčinnější argument, “já tady taky nemusím být”. A hned je jasno. Když se dotyčný správně ohodnotí, je v pohodě, když to neodhadne, může skončit dost mizerně :smile: . Ale to už je život.

1 lajk

Pro Lewise (a jeho tým) byl tenhle přestup vzhledem ke všem okolnostem včetně jeho věku naprostý majstrštyk asi v poslední možný čas. Takže byl určitě i ochotný k různým ústupkům, které v Mercedesu nepřipouštěl. A jestli to celé třeba bude mít i mistrovskou tečku, tak to bude příběh, o kterém se budou skládat písně :smile: .

2 lajkov

Zkus se taky zeptat AI co ti delalo porovnani at ti prida Mcl ci Ferrari. Ferrari zisky nezverejnuje a takovy MCL s obratem 300 mega treba vykazoval nektere roky ztratu…. Porovnavame neporovnatelne. Mer je vyjimka ktera ucelove vytvari na papire zisky aby si majitele/ akcionari mohli vyplacet hezke bonusy z dividend.

4 lajkov

Od te doby co Sai vyhodili z Ferr a s Will mu psenka nekvete tak rozebira jak by vsichni meli mit stejna auta, jak vsichni nemaji stejne podminky ve smlouvach…. Chalan se ted probudil do F1 reality? Kdyz jezdil za Ferr tak se jen usmival a vse bylo fajn​:grin:

1 lajk

Jak už tu někdo psal, zajímavé by bylo, kdyby zůstal v McLarenu. V tu chvíli se ale Ferrari zdálo být jako možnost, která se prostě neodmítá. Takhle dopadl jako x dalších, není to špatný pilot, ale úplně v hledáčku týmů nebyl nikdy. Nakonec Binotto ho taky vzal jako dobrou dvojku k Leclercovi. Ale co, v době mezi GP je každé vyjádření dobré :smile: .

1 lajk

Já jsem si říkal že to bude nějaká vydrbávka. Ten Toto musí bejt hroznej škrt. Kdyby nebyl lakotnej a zaplatil v 24 Maxe, mohl mít v 25 možná titul a tuhle sezónu klidné spaní.

Zatímco teď se mu potenciální jednička zhroutila a nad vodou ho drží klučina, kterej navzdory tomu, že většinu závodu stráví mimo dráhu, je díky benevolenci komisařů a sympatické tváři, stále ve vedení.

Ale ať nejsem nějak zlej na Kimiho. Pravdu má Evap, že ten kluk má talent a čas a možná ten titul bude mít. A chyby jsou v tomhle tempu u něho omluvitelné.

1 lajk

Tak s tím naprosto souhlasím. :+1:

1 lajk

Vedle Albona dost utrpěl jeho kredit. Po přestupu z Ferrari se v testech zdálo, že Albona smázne levou zadní a ejhle. Albon je Sainzovi více než rovnocenným partnerem.

1 lajk

Děkuji :smile: . No ale na rovinu, sama tomu úplně nevěřím. Větší šanci dávám úplně banálnímu konci, že to letos bude jeden z Mercedesu (a Kimi má přece jenom pořád dost velký handicap ve svém mládí a nedostatku zkušeností) a ten Toto bude mít nakonec titul i peníze… Ale já jsem známý přízemní skeptikus :grinning_face: .

1 lajk