Podľa Prosta je Alonso najlepším pilotom v F1, ten chce bojovať titul | Magazín F1 - F1online.sk

Fernando Alonso práve ukončil sedem rokov dlhé pódiové suchoty, čo opäť ľudí prinútilo zamyslieť sa nad tým, čo môže ešte tento španielsky toreádor v kariére dosiahnuť. Alonso sa cíti byť pripravený na boj o majstrovský titul, nuž a podporuje ho aj Alain Prost, podľa ktorého v súčasnej Formule 1 nemá konkurenciu.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/49592/podla-prosta-je-alonso-najlepsim-pilotom-v-f1-ten-chce-bojovat-titul

V roku 2022 dostanú všetci rovnaké karty” - naozaj dostanu? Ja si nemyslim ze by motor Renaultu bol v buducom roku na urovni Mercedesu a Hondy ale bohvie, mozno planuju take zlepsenie.

1 Like

Ja som sa aj cudoval ako on vedel, ze Perez je za Oconom. Mohol ho tim informovat, ok, ale i tak. Ma dobry prehlad.
Inak, bolo to len charakteristikou okruhu alebo preco boli tak rychli tento vikend?
2-3 preteky pred som mal pocit, ze sa prepadli do stredu pola.

1 Like

To už dávno o Alonsovi vím, ale obzvlášť od Prosta to velmi rád slyším :heart_eyes: Příští sezona je otevřená, záleží kdo jak zamakal na novém autě a jakými vychytávky ho ozdobil. O jezdeckých schopnostech Alonsa nemůže být pochyb.

Bohužiaľ súhlasím s Pepíkom Králom, že potenciál na výrazné zlepšenie u Alpine nevidím. To je tím, ktorý roky prešľapuje na mieste. Kvôli Alíkovi ma to mrzí.

Turbo hybrid era im nesadla ale inak ako Lotus boli dobri a aj vyhravali (s Kimim) a par rokov predtym dokazali ziskat 2 tituly. Od buducej sezony pride uplne ine auto. Vsetko je mozne.

Na vykone auta robi motor tak 20%… viz williams, aston, haas atd. A naviac v minulosti uz renault dobry motor vedel postavit. Ani sicasny nie je zly. Zaostava sasi. Pri novych pravidlach snad najdu dobry balans a aero.

Jasne ze je najlepsi, to je vseobecna mienka.
Lewisa so Sebom si strci do vrecka kedykolvek.

Teraz je to vyložene o aute, čo je fakt škoda, lebo keby že nasledujúcu sezónu by začal dominovať napríklad taký Haas, tak by mohol byť Mazepin úspešnejší ako Russell, Norris atď. a nie je to fér voči schopnostiam ostatných jazdcov. A keby napríklad vyhral titul, nebodaj viac, tak by bol považovaný ako jeden z najlepších a tak by sa to aj uchytilo lebo história sa nepýta ako. A rázom by bol Mazepin vyhlasovaný ako lepší ako Alonso, Kimi, Russell… Inak nič proti Nikitovi len v jazdení podľa mňa nesiaha ani po členky Fernandovi a ostatným vyššie spomenutým. :smiley:

Paradoxne je viac ceneny jazdecky titul ako kontruktersky.
Pritom by to malo byt opacne.
Auto urci vitaza.
Ferovost v F1 nenajdes.

1 Like

Je to stále v něm, i v těch 40 :wink: Já jim docela věřím, je to továrna, je tu rozpočtový strop, vyměnili vedení, maj tam dobrou atmosféru a momentum, zcela nový pravidla kde Mercedes a RB je rozptylován bojem na této frontě, a na novým motoru už u Renaultu makaj taky delší dobu. Tenhle je myslím už starý 3 roky a přesto s tím Alonso urval pódium. Tu 5 příčku už udrží. Já si dovedu představit že budou bojovat příští rok se špičkou, ale je taky možný že to zvorali a ne.

2 Likes

Ja z tímov v súčasnom strede poľa najviac verím, že by od budúcej sezóne mohli bojovať o titul, Ferrari. Ten ich obrovský pokrok oproti minulej sezóne je neskutočný.

2 Likes

Ferrari taky věřím, i když popravdě ty poslední 2 závody jsem již od nich čekal víc. S tím novým motorem jsem čekal (tak nějak myslím že oni taky) že budou jezdit blíže špičce.

2 Likes

Je dobrej, ale vsichni vime ze je to po dlouhe dobe vlastovka a vychvalovat nekoho za to snad ani neni slusne jak je to pokrytecke. Preju mu uspech ale bez prehaneni nebo pretvarky, to nesnasim.

konstrukersky titul je v podstate zbytocnost. keby sa podla toho nedelili peniaze tak by sa uplne kazdy nato vysral. nikoho to vobec nezaujima.

1 Like

Mercedes v F1 promuje znacku, proto tam jsou.

ty ma vraj ignorujes, ci si si to nejako rozmyslel?

Ignoruju ale zaroven jsem zvedavy jak Verstappen na zadni kridlo Mercedesu :slight_smile: doufam ze nedostanu pokutu pul druheho milionu czk.

Tak staci aj kusok z tych 20% aby chybal a zrazu budes stracat v Q 0,3s a o titul bojovat nebudes. A myslim ze Mercedes motor nemaju sancu dobehnut o rok. A ze by taky rozdiel dobehli na aere tomu velke sance nedavam vzhladom na niekolkokrat spominane reštrikcie v novych pravidlach, ale bodaj by som sa mylil.

Nikdo neví kdo jak zaboduje s novými pravidly. Historie ukázala že se může stát všelicos. Kdo věřil tehdy Ferrari? Tehdy Renaultu? BrawnGP? Kdo věřil že přijde dominance RB? Ani hlasy u Mercedesu když tam přestupoval Hamilton z McLarenu nebyly jen pozitivní a psalo se i o zazdění kariéry. Alpine určitě může povstat a Alonso se postará o úžasné věci :muscle: