Podľa Hornera bolo Hamiltonovo brzdenie nešportové | Magazín F1 - F1online.sk

Záverečné momenty dnešnej kvalifikácie priniesli ďalší moment, ktorý medzi fanúšikmi vyvolal vlnu emócií. Réžia prenosu sa totižto venovala Lewisovi Hamiltonovi, ako vo svojom prípravnom kole napohľad brzdil Red Bully, ktorým hrozilo, že nestihnú odštartovať svoje posledné kolo. Podľa Christiana Hornera v tom bol úmysel.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/38188/podla-hornera-bolo-hamiltonovo-brzdenie-nesportove

Takže Horner poukázal na to akí sú v Red Bulle idioti. Bolo im jasné, že Hamilton zajazdil v prvom pokuse skvelé kolo a že potom ich bude za každú cenu brzdiť a napriek tomu vyšli na trať za nimi. Gratulujem. Takto Mercedesu tituly darujete na podnose.

Tie ich celo tyzdenne dristy su nesportove, a si myslia ze to ostame bez odozvy? …nevidel som to…ale strasne ma to tesi…nech len plackaju dalej

Našou slabou predvídateľnosťou alebo
“ľahkým” podcenením situácie
nepripravenosťou
súperovou šikovnosťou
chýbajúcim taktickým myslením

co branilo bykom poslat na trat obe auta o 30 sec. skor ?

suhlasim… ako barani a potom placu… to iste v sme uz v Q1 alebo Q2 ale aj v Q3 videli milionkrat… proste ako barani vsetci naraz a potom plackaju, nadavaju… keby nemal v hlave nakakane tak maxicka poslu ako pises o 30 sekund skor a vyriesena vec… tento Hornerov plac mi uz pekne lezie na nervy…

RB tam měl taky dvě auta, mohli je včas poslat tak, aby to Maxovi nejvíc vyhovovalo - Pérez první, aby mu dal slipstream, nebo naopak za ním, tak by ostatní zdržel. Neudělali nic…

Viděl jsem to komentátor na to upozornil, " look at the games " :slight_smile: když vyjížděli z boxů.

Mě to připomnělo sprint dráhovou cyklistiku:

https://www.youtube.com/watch?v=Ulj5x3wZqeQ

Ty hry jsou opravdu pořád stejné, nechápu, když zlepšit se potřeboval Max, proč ho poslali ven až za Hamiltonem. Ale možná je to součást mimořádně rafinovaného plánu :-).

1 Like

Kdo vi, kazdopadne me staci prohlaseni Hamiltona z tiskovky kde to vysvetlil a dava to smysl, Red Bull se dostava do krece, zbytecne si domysli hlouposti, to by je mohlo mrzet.

1 Like

Kedy uvidim od Redbullu vyjadrenie co nabuduce urobia lepsie? Poslednych par mesiacov to je len vyplakavanie ako im Mercedes ublizuje. Tim, ktory chce titul musi byt pripraveny na supera a nie len vyplakavat.

2 Likes

Jasně, body se rozdávají až zítra, tak uvidíme. Ale upřímně mě jejich postup překvapil, připadá mi to jako strategická chyba, které se dalo předejít.

1 Like

Dalo, trochu ztrácí hlavu, čekám jak se k situaci zítra postaví Pérez.

Těžko říct, co jsou vyjádření pro média a jak je to doopravdy. Teď to ale opravdu vypadá, že by je Silverstone mohl rozhodit, což si proti Mercedesu nemůžou dovolit. Zvlášť, když Merc mívá silnou druhou část sezóny.

Chlapi z rb by mali prestať vyplakavat a snažiť sa

Předpokládám (asi nejen já :-)), že Pérez byl angažován jako dvojka pro podporu Maxe a měl by si toho být vědom, tak by ho tak měl tým využívat. Je to sice nepopulární, ale osvědčené. Nakonec i v tomhle by mohl být Mercedes vzorem.

Vyzera to tak akoby bol rebull stale zaskoceny tym co robi mercedes, vobec nepripraveny. Pritom oni su leader sampionatu, tak maju diktovat tempo a urcovat “tvrdost” súbojov.

Aj keby sme pripustili ze to Hamilton urobil vedome a naschval, tak je to len na hanbu redbullu. Jeden Hamilton porazil cely tim strategov redbullu a dvoch jazdcov na trati. Preco neboli pripraveni na pomale zahrievacie kolo?

To je zajímavé téma, protože jak víme Red Bull nevyužívá junior program, aspoň na nějakou dobu. Dá se říct že Marko je plný frustrace a je to vidět.

Často připomínám jediná cesta pro Péreze v Red Bullu je držet si Marka od těla jak jen to jde. Asi ještě neví kde bude příští rok, proto bych mu radil ať jde do souboje s Verstappenem pokud bude příležitost.

Dá se říct že Marko je v Red Bullu momentálně bez práce, podle mě ho více směřují k Alpha Tauri a má to svou logiku, to je jejich junior tým.

To je známá věc, jedno je na někoho se dotahovat, druhá věc je dostat se do čela a naučit se na tom čele fungovat, udržet se tam, to Verstappen neumí, po několika sezonach na to stále nemá předpoklady a dokazuje to pravidelně.

1 Like

Hamilton to určitě neudělal náhodou, to se můžeme vsadit a dělá to tak v téhle situaci každý. Taky na jeho věku a zkušenostech se dá bez diskuze stavět, i když ho třeba leckdo nemá rád. Ale uvidíme, co se semele zítra, aspoň je po pár letech snad každý závod zajímavý!