Podľa Albersa Red Bullu chýba dávka profesionality | Magazín F1 - F1online.sk

Red Bull sa už od svojho narodenia vo Formule 1 profiluje ako párty-tím. Zo stajne, ktorú konkurencia kedysi vnímala len ako výstrelok doby, sa však časom stal uznávaný súper, ktorý ovládol ročníky 2010 až 2013. Odvtedy prevzal opraty Mercedes, ktorý podľa Christijana Albersa pôsobí oveľa profesionálnejším dojmom. Red Bullu vraj toto chýba a mal by so sebou niečo robiť.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/21999/podla-albersa-red-bullu-chyba-davka-profesionality

Aj keď nie sú tak profesionálni ako Mercedes, stále sa tam niečo zvláštne deje, či už vyhláseniami Hornera a Marka alebo atmosférou okolo nich.
Lepšie ako sledovať také strojené a “umelé” správanie Mercedesu, kde musí Wolff pomaly každý rok vymýšľať nejaké “fámy” o tom, ako im buď Ferrari alebo teraz Red Bull “šľape na krk”.
To je tak, keď sú sedem rokov na vrchole, tak si musí niečo vymyslieť a hlúpi mu to zjedia aj s navijakom a múdri sa nad tým pousmejú a zároveň upustia slzu, že to bude zase tá istá Mercedes promenáda ako predošlé roky.
O Hamiltonovi škoda reči, ten sa tiež pokúša niečo “vytvárať”, nejakú auru okolo tých výsledkov ale podľa mňa je to také dosť o ničom.

2 Likes

No ja som sa pobavil na tom, ze vsetko v Red Bulle je len vdaka Maxovi, ktory sa zlepsil o 60-70%. No jasne, odkial je ten Albers, zeby holandan? hehe

Toto (a svojho casu aj Lauda) tiez zahmlieva podla toho ako sa mu to hodi - rovnako ako Horner s Markom. Nemozes im verit, kym to nie je realita.

Red Bull ma jediny zasadny problem oproti Mercedesu - nevyraba si vlastne motory a riesenie toho problemu nie je realne v ich vlastnej rezii, lebo na to nemaju infrastrukturu, ludi, know how a vlastne ani rozpocet. Teda teraz cosi pomaly zacinaju budovat, ale na vlastny motor to bude az pod novymi pravidlami a len v pripade, ze to ekonomicky utiahnu (teda ze sa tie motory vyrazne zjednodusia).

Inak dostupnejsie motory su teraz nieco po com vsetky nezavisle timy pistia, lebo bez toho su len v podruci timov s vlastnymi motormi. Takto je potencial na vstup dalsich hracov - Red Bull by mohol nieco spolocne postavit s VW koncernom, ktory zvazoval vstup a s RB ma dobre vztahy v inych seriach…

Teraz mozno RB ‘zachrani’ nejakych ludi v motorovom oddeleni, co ma vlastnu polozku v rozpoctovom strope, ktorych by sa inak pod vplyvom rozpoctoveho stropu museli zbavit…

Tak v Holandsku z neho robia boha, čiže sa veľmi nečudujem výrokom podobného typu. :smiley:
Podobne to isté robia v Anglicku z Hamiltona.

Netreba im veriť, to je pravda, len som ako nefanúšik oboch tímov poznamenal, že ma viac baví dianie okolo Red Bullu ako okolo Mercu, to je niečo ako porovnávať seriál Jmenuju se Earl s nolanovým Tenetom, na jednom sa dá dobre zasmiať a občas to má fakt dobré epizódy, no a druhé je po technickej stránke veľmi dobré, ale emočne je to na bode nula, aj keď sa to snaží vtiahnuť diváka do deja, ktorý je jednoducho pre laika príliš komplikovane urobený a nudný najmä svojim hlavným protagonistom.
(pardon za také prirovnanie, ale prišlo mi to vhodné :smiley: )

Rád by som videl, keby dal Mercedes Red Bullu svoj motor ale to sa bohužiaľ nikdy nestane.