Pódium sme mali vo vrecku, ľutuje Pérez | Magazín F1 - F1online.sk

I napriek vypadnutiu Valtteriho Bottasa sa Sergiovi Pérezovi nepodarilo skončiť na tretej priečke, hoci podľa svojich slov ju “mal vo vrecku”. Okrem druhej zastávky v boxoch v nedeľu totižto doplatil aj na fázu VSC, ktorá mu nedovolila priblížiť sa k Fernandovi Alonsovi.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/49551/podium-sme-mali-vo-vrecku-lutuje-perez

Neboj nič Checo, momentálne Alonso potreboval pódium o niečo viacej. :slight_smile:

Sparco, mozno tych par bodov bude chybat RedBullu k poharu konstrukterov …
Fandim a verim, ze Maxo to nakoniec napriek obom torpédam z Mercedesu - Silvesrtone a Hungaroring - dá.

Má pravdu, jeho strategie byla špatná a nevěřím tomu, že by Alonsa předjel i bez VSC, možná by se dotáhl zrovna na konci. Kromě Maxe a Lewise s obřím náskokem se vyplatila jedna zastávka “hop nebo trop” a on je péčí o pneu proslulý.

To by nemohol byt Checo taky traged tento rok v Q. Bottas to ma zasa opacne, ten je tragicke v pretekoch. Nic to ale nemeni na tom, ze z Checovho pohladu velmi slabucka sezona, az na par svetlych okamzikov, ktore by sa dali spocitat asi na 3 prstoch nepredviedol nic excelentne v takom aute

Je dost mozne ze ak.bude nadalej takto jazdit tak na 2023 ho.vymenia za Gaslyho…Gasly uz by mal byt podla vsetkeho dostatocne schopna dvojka ak.vydrzi este dalsi rok s dobrymi vykonmi

Siel dost agresivne takze na jednu zastavku by to nedal. Mal by gumy este o 3 kola starsie ako ALO.

Otazka je, ze ci Gasly ma mentalitu na robenie dvojky. v 2019 ukazal, ze ani velmi nie.

Agresívne šiel prvý stint a potom aj tretí. V druhom šiel na obrubníky agresívne len keď obiehal. Takže kto vie, každopádne radšej mať istých 12 bodov ako riskovať 0.

Trosku tvrde. Perez zrovna neziari, to je pravda, ale videli sme, ze auto RB ma problem dostat pod kontrolu zatial kazdy co si donho sadol okrem Verstappena, takze neviem ci je Perez zrovna traged… Slabucka sezona asi tazko, je par bodov za Bottasom, ktory je na auto roky zvyknuty a dokazatelne ma auto, ktore upilotuje na lepsich prieckach skoro hocikto. Hovorim, nic uzasne to nebolo, ale ani taka tragedia to nie je.

1 Like

Ale no, nalejme si cisteho vinka a nic si tu neprikraslujme. Checo je v F1 10rokov, ziaden novacik, neskuseny, sam povedal, ze na stotoznenie potrebuje 5 VC, preslo ich 20 a stale to je bieda oproti ocakavaniam, nic svetoborne, zaujimave dokopy nepredviedol. V quali je traged obrovsky a to je fakt, vydarit sa nemusi vzdy, o to pokoj, ale to co predvadza on v takom aute je smiesne. Blizko Bottasa je len pre to, ze to je zasa traged v zavodoch, to len on dokaze pravidelne pokazit celu strategiu timu na startovej rovinke za 10s a prepadnut sa s takym autom z 5 na 11 miesto, cize kebyze ma mercedes konzistentnejsieho 2.pilota, alebo keby Valteri nevyrobi kazdy druhy-treti zavod obrovsku chybu, tak Checo je daleko za nim

Ale on dokáže robiť Maxovi dvojku aj v AT. Keď bol za ním Max, akože omylom vybehol z trate a potom si zabudol aktivovať DRS a spomenul si na to až keď bol Max pred ním.

Ci ma mentalitu robit dvojku moze byt otazne ale asi neni moc otazne ci by vedel na druhy krat sa uz vyrovnat jazdecky Verstapenovi…asi kazdy by si stavil ze nie a nie malu ciastku …v tom.pripade je jedno aku ma mentalitu…takze ine by mu neostavalo bud robit dvojku alebo odist a dobre vieme ze vsetci sa drzia ako klieste v top timoch aj ked su vysledky zle…ale ako hovorim nevieme dopredu mozno by sme boli prekvapeni…vsetko su len dohady

samozrejme. ubehlo par rokov a Gasly je urcite niekde inde ako bol 3 roky dozadu. napr Ricciardo neuniesol konkurenciu a dvojku robit nechcel tak vyuzil prilezitost inde pokial mohol. Aj Helmuto to vtedy vytaral, ze Gasly sa az prilis sustredi nato ako sa vyrovnat Verstappenovi, to ale neslo a stiahlo ho to este nizsie.

Bolo jasne ze Gasly na to nema lebo nic fantasticke v prvom roku v torro roso nepredviedol…teraz je urcite inde…v kazdom pripade RB moze byt v klude maju z coho vyberat na potencialne dvojky…kludne by som obzeral po Oconovi a aj Vettelovi

Tomáš, každý jazdec potrebuje svojho Glocka :face_with_hand_over_mouth: :smile: :grinning:

No Pérez je za očakávaním. Jeho záchrancom je Bottas, ktorý nielenže občas nepotrápi Verstappena (v čo Mercedes isto dúfal), ale nedokáže ani stabilne končiť ako 3., či dokonca ani 4. pilot – prosto každý druhý víkend má “smolu” (voči Valtterimu slušne povedané) a nakoniec je teda z toho síce 10 pódií (z toho jedna výhra), ale na to, že by mal byť 3. pilot v poli, zozadu nikým neohrozovaný, je to dosť slabé.

Takže Pérez vlastne nevyzerá proti Bottasovi tak zle, ale tá referencia je túto sezónu veľmi nízko.

Ak Russell potvrdí svoju formu a Pérez sa nezlepší, tak Gasly je jasná voľba. Cunoda objav desaťročia nie je a inak neviem – to by už museli vziať Alonsa :smiley: Príp. sa z nejakého dôvodu rozhodnúť pre Albona – čo by pre Gaslyho bolo ale kruté zistenie.

Tak ešte jedno také porovnanie medzi Bottasom a Checom: nakoľko sú obidvaj dvojky, ktoré pomáhajú jednotkám, tak si myslím, že Bottas sa toho tento rok vôbec nezhostil dobre. Narážam na to, kedy mal zdržať Verstappena. Emil ho predbiehal aj bez DRS. Zatiaľčo Checo vie celkom dobre držať za sebou Hamiltona. Dokonca aj v Brazilií to obstojne zvládol.

2 Likes