Po letnej prestávke sa vrátime do boja, tvrdí Gasly | Magazín F1 - F1online.sk

Hoci bola prvá časť sezóny 2022 pre AlphaTauri náročná, pretekár Pierre Gasly si je stopercentne istý tým, že po letnej prestávke to bude oveľa lepšie. Sesterský tím Red Bullu sa výrazne trápi, avšak Francúzovi nechýba smerom do ďalšej časti roka optimizmus.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/73687/po-letnej-prestavke-sa-vratime-do-boja-tvrdi-gasly

Letošní AT je skutečně velká mizerie jakou se ostatně Toro Rosso potýkalo většinu svého působení v F1.
Letos AT doplatilo nejen na nové pravidla kdy zatím ještě neměli co kopírovat od mateřského RB, ale taky na flambované motory ze začátku roku.
Možná není samotný vůz tak marný když mě Gasly v trenálech tak často potěšil, ale jak potom všichni soupeři povolili uzdu motorům, tak přicházelo jedno zklamání za druhým.

V posledním závodě dostal Gasly mový motor a i když kvůli pentli startoval až z konce pole, tak se hezky prodíral nahoru. Na body to nakonec nestačilo, ale už se na jeho vůz aspoň dalo dívat bez smutných očí a pěny u huby.
No snad teď už bude AT vozit bodíky častěji. Vídat před nimi Emeričany je utrpení.

Ferdo, chcem sa spýtať, prečo si sa rozhodol fandiť práve Gaslymu? Celkom ma to zaujíma.

Mám rád jezdce kteří umí jezdit na vodě. Třeba v 1984 mě uchvátil Senna v Monaku a po něm jsem fandil Jensonovi. Když Jenson odešel z F1 tak jsem za něj hledal náhradu komu bych mohl fandit a po pár létech jsem si všiml začínajícího Gaslyho jak se krásně vypořádal s vodou v Maďarsku. Myslím, že to byl rok 2018.
Od Senny si zásadně vyhledávám nováčky. Ale neboj, taky jsem jako každé dítě fandil hvězdám a v mém konkrétním případě to byl Stewart, po něm Emerson. Ale Hunt mě chytil okamžitě a u něj to mé hledání talentů začalo.

2 Likes