Pneumatiky prejdú úpravou. Od VC Veľkej Británie budú tuhšie a odolnejšie | Magazín F1 - F1online.sk

no trebalo by gumy ako v 2012, ten zaciatok sezony kedy prvych 7 pretekov vyhralo 7 roznych jazdcov z 5 roznych timov, tak to bolo prave o gumach
timy im nerozumeli a neslo tak lahko najst spravne a kto ho nasiel ten vyhral

ved mas v clanku specialne spomenute, ze zmesy neupravuje.

No to ano ale jakákoliv změna na pneumatikách může potencionálně dělat rozdíl. Tohle by se mělo dít jen v odůvodněných situacích via 2013

1 Like

Situácia je odôvodnená. Autá sa nesprávajú podľa očakávaní. Chcú zabrániť problémom.

Tomino

“Ako každý rok. A zas z toho niekto vytazi. Konspiracia ale tipujem Mercedes”

Neviem podla čoho konšpiruješ a tipuješ na Mercedes, ale tipovanie ti zrovna nejde najlepšie.
Podľa mňa ma z top tímov má najväčší problém s pneu Ferrari. Ale nedovolil by som si konšpirovať a označiť Ferrari alebo ktorýkoľvek iny tím.

A komu to pomôže najviac? Ukáže čas.

A proč na oficiálních stránkách se píše o tom, že v Britanii se budou tyto pneu testovat pouze na pří■■■ rok a ne, že se použijí už letos?

Prečo nie. Nech sú odolnejšie. Je možné, že vydržia potom oveľa viac a jednozastávková stratégia bude v každých pretekoch, čím by sa ušetrilo pneumatík a príroda. Ono to bude asi nudné s jednou zastávkou, ale tá sa dá zatraktívniť tankovaním paliva, ako kedysi. Aj tak jazdia teraz monoposty na začiatku pretekov nie ako formule, ale skor ako cisterny plné po okraj.

Zase jeden čo pletie tlaky, zmes gumy a konštrukciu. Počul si už niekedy o pneumatikovom korde?

zmesy ostavaju rovnake, tuhsia bude konstrukcia. To vobec nemusi znamenat, ze dlhsie vydrzia.

1 Like