Po nasadení veľkého balíka vylepšení v Miami sa McLaren pevne usadil v pozícii najbližšieho prenasledovateľa Mercedesu. Aj keď v Kanade všetko absolútne vynuloval hlúpym strategickým rozhodnutím na štarte, v podstate potvrdil status druhého najrýchlejšieho tímu. Presne to bolo pozitívum, ktoré si z Kanady chcel odniesť Oscar Piastri.
Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/234517/piastri-varuje-mercedes-nie-sme-tak-daleko