Piastri sa ohradil: V budúcom roku nebudem pretekať za Alpine | Magazín F1 - F1online.sk

Tak jednostranné zmluvy sa dajú dávať jazdcom, o ktorých je obmedzený záujem. Ale vravím opäť, ak je pravda to čo sa vravelo už pol roka dozadu, tak je to to isté ako keď Leclercovi vybavil dobrú zmluvu v FDA N.Todt alebo ako Ocon mal presne podobnú situáciu, kedy mu Toto musel zohnať sedačku inak by bol voľný tiež. (s drobnými odlišnosťami pochopiteľne, ale v princípoch je to to isté.)

Veď jasné že je to asi nemožné aby za nich jazdil, po tom vyjadrení. Nemôžme ale zas vylúčiť žiadnu možnosť. Veď si vezmi že ešte nedávno to vyzeralo tak že Piastri a Alpine bola takmer jasná kombinácia do budúcej sezóny a vidíš ako je to teraz.

Toto mi už príde ako riadna komédia, beťár Alonso pekne rozvíril vody F1.

No já stále uplně nevím co se tam stalo že to dopadlo do takových sraček, a moc by mě to zajímalo. Navíc Alonso tam má ještě jezdit 11 závodů nebo kolik to je, něco se musí trochu uklidnit a vysvětlit, či napravit.

Alonso sa jeden večer nudil že je málo prestupov, povedal si že je už starý. Stroll mu dal velký kontrakt + možno aj na 3 roky. Tak sa zmyslel že vytrollí celý Alpine za to ako sa k nemu správali.

1 Like

Jinak si myslím že tohle by neměl psát Piastri, tohle si má vzít na triko Webber a Piastriho chránit před takovým projevem.

1 Like

Inak po mimo tejto témy. CEO Ferrari povedalo že budú pokračovať sa učiť ako vyhrať titul. Takže asi nič sa nestane.

Podľa mňa sa jednoducho stalo to že Alpine to spravil príliš narýchlo. Alonso im (podľa nich) o odchode nepovedal a oni proste spanikárili. Predsa aj keby sa dohodli tak to nemuseli oznamovať tak skoro. Každý by asi nejak tušil že sa to stane a nebol by problém. Takto vyzeráju ako hlupáci a zároveň Piastri si kvôli tomu z časti zničil renomé

Dokážu pochopit nějakou chybu, ale tady se jich muselo stát hodně a nechápu proč má Píastri takový vztah k Alpine. Naopak bych i čekal že Alonso a Piastri tak trochu můžou jít proti sobě ale tady je souhra. Proč co jak? Jen samé otázky mám.

Zase to tu netreba hrotit, ze sa k nemu spravali zle… naopak, ved pre neho stavali tim na vytvrvalostne preteky az skonci v F1. Mal prakticky zaistenu buducnost na dlhe roky…
Treba ale chapat aj Alpine. Pri tom veku je tazke urcit kedy jazdec spomali, tak ponukli zmluvu 1+1. On chcel viac. Pravdou je ze ALO jazdi uzasne a na rozdiel od VET alebo Kimiho nestratil nic zo svojej rychlosti (tak ako Jagr v hokeji), ale to pride, skor ci neskor.
Ak mu dal Stroll 3 rocnu zmluvu, moze sa stat, ze o 3 roky bude Fernando o sekundu pomalsi ako dnes. A mlady Stroll mu bude nakladat.

Este schytaju naspat Daniela ked Piastri pojde na jeho sedacku v McL. asi nic lepsie na trhu nebude.

To ze Alpine staci stred je znamy fakt. Na uceni dobry, vitezstvi necekej, ale i tak ten zmatek je trapas :see_no_evil:

Ja si myslím že Kubica to podpíše u Alpinu a v ten moment celý F1 prestupový trh spadne. A bude tam bordel.

RIC koncept toho auta vyhovoval. Takze by mozno opat ozil. Stale tvrdim, ze nikdy nemal z Renaultu/Alpinu odist. Vedel z toho auta dostat viac ako ktokolvek iny… po nom to zvladol uz len Alonso.

Otázok je veľa ale odpovedí málo. Vlastne jedine čo vieme je že, niekto tam určite jazdiť bude, len ešte nepoznáme meno, a to že Piastri si miesto v F1 určite zaslúži.

Nezavoláme Alonsa do Ferrari? Prosím potrebujem reformu.

1 Like

Piastri im ujde, podpíšu Grosjeana

Môj názor:
Gasly do Alpinu nepojde je tam Ocon a oni sa dvaja nemusia. Gasly ostane v Alpha Tauri.
Mclerane chce pretlačiť nejakého Američana do svojej sedačky ale musia sa zbaviť trucujuceho jazdca Daniela ktorý nepodáva výkony.
Piastriho skôr vidím vo Wiliamse.
70% Wiliams 30%Mcleren.
I keď dnes keď sa toto dialo
Si vravím že Marko stratí trpezlivosť s Perezom a mu tu zmluvu z pred Monaka roztrhá.
Riccardo skončí v Alpine jedine vtedy ak Alpine nebude mať už nikoho na výber.

Slusny bordel.
Moj tip je, ze Webber uz nieco piekol a upiekol s McLarenom nakolko dlho bolo jasne, ze Piastri miesto ma maximalne vo Williamse aj to na dlhe lakte.
Potom spustil lavinu Vettel a v Alpine ostali behom 24h s dlhym nosom. Samozrejme uz je jasne preco Webber nedvihal telefon a preco sa uz v pondelok k nemu chceli dovolat a nedovolali sa.
Len aby Piastrimu este nebolo luto. Predsalen Alpine je tovarenska stajna.
Ale cele mi to pride nejake divne.

Ja pojdem proti prudu a poviem, ze posledny vyvoj udalosti najviac zaskocil samotneho Piastriho s Webberom. Oni proste ratali s tym, ze Alpine pre nich tovarensku sedacku na buduci rok mat nebude. Alonso sa usiloval o viacrocny kontrakt a Markovi Webberovi toto bolo zname. Williams tiez nebol na 100% isty. Webber spolu s Brownom ci Seidlom zariskovali podpisali nejaky viacrocny kontrakt.
Teraz je jasne, ze Webber pri troche trpezlivosti mohol mat zmluvu pre svojho klienta v kapse prakticky bez roboty.
Alpine sa podla mna bude branit. Nie je mi zname, ze dokedy mali na Piastriho opciu, ale ak vyjde najavo, ze Piastri nieco podpisal este pred jej vyprsanim tak o zabavu do konca sezony bude este postarane.

7 Likes

Dáva zmysel táto teória, no otázka by bola, keby Piastri podpísal s McL skôr ako vypršala opcia, bolo by možné, aby o tom nevedeli v Alpine? Alebo že by aj vedeli a boli s tým ok? To by mi dávalo zmysel len v prípade, keby ho McL podpísal len na 1 rok. Keby to bolo na viac, Alonsovi by bez problémov dali aj 2 ročnú zmluvu.

2 Likes