Piastri neľutuje prestup do McLarenu: Tento tím po mne veľmi túžil | Magazín F1 - F1online.sk

Pri prestupe podstupuje športovec vždy určité riziko. Väčšina z nich mení dres preto, aby si polepšila, či už po finančnej alebo športovej stránke. Fernando Alonso by vám však vedel rozprávať, že vaše rozhodnutie nemusí byť zakaždým najšťastnejšie a budú ho nasledovať dotieravé otázky. Na vlastnej koži to už zažíva aj Oscar Piastri, ktorý im čelí už po prvých pretekoch vo Formule 1.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/91145/piastri-nelutuje-prestup-do-mclarenu-tento-tim-po-mne-velmi-tuzil

Alpine si prostě svoje jezdce nehýčká a mysleli si že i tak jim všichni budou jen klečet u nohou, neklečeli :man_shrugging:

Žiadne sebavedomie, jednoduché pozorovacie schopnosti. Ak si človek znovu prejde všetko, čo McLaren musel urobiť, len aby Piastriho dostali do tímu, tak je jasné, že vedenie malo veľký záujem na tom, aby Piastri v tíme jazdil. A myslím si, že veľmi rýchlo ukáže, že má v sebe mimoriadnu kvalitu. V druhom tréningu bol za Norrisom len nejaké dve desatiny. Keď si človek zanalyzuje, že aké majú obaja skúsenosti a aká je kvalita auta, tak si myslím, že Piastri sa dokázal aklimatizovať veľmi rýchlo.