Pérez si nedokázal poradiť s McLarenom, no cíti blížiace sa víťazstvo | Magazín F1 - F1online.sk

Sergio Pérez má síce suverénne najlepší monopost v štartovom poli, no v nedeľných pretekoch si to nevšimol azda ani on sám. Zatiaľ čo Max Verstappen na čele mohol mať pocit, že preteká proti autám z F2, jeho tímový kolega sa nevedel dostať cez McLaren. Po pretekoch vysvetľoval, čo ho brzdilo tentokrát.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/151455/perez-si-nedokazal-poradit-s-mclarenom-no-citi-bliziace-sa-vitazstvo

Kdyby Checo nebyl Mexičan, poradil bych mu, ať kandiduje do Evropské komise.

Povinného optimismu není nikdy dost.

1 Like

Škoda, že tam nekandiduješ ty, takový rozumbrada by tam určitě pomohl

Zbytečný výpad, Honzo. Špatná nálada?

6 Likes

v europskej komisii je vsetko mozne, len nie zdravy rozum. Takze taky Bretnix by tam bol sviezny vietor a hlavne potrebny

2 Likes

Díky. Ale zdravý rozum se do těchto pater prakticky nedokáže dostat (a já určitě nejsem v politice).

ako mas nazor na toho Pereza ?
Podla mna to je zla volba a ja by som ho nikdy nenajal. Akoze chapem, ze su zatym obrovske financie, ale snad RBR vie prezit aj bez toho. A ten rozdiel medzi nim a Maxom je obrovsky. On ma realne problem ziskat druhe miesto na dominantnom aute. To je proste zle

2 Likes

to je ten zasadny problem. Ak mame system, ktory apriori vylucuje rozumnych ludi, tak ten system je od zakladov zly. A k nicomu inemu ako k upadku nemoze smerovat.
Nehovoriac potom, co predviedli s Madarskom, mozme hovorit o zlocineckej organizacii

Kdepak, jen mne fascinuje, jak rád vše kritizuješ, pokud k tomu nemáš kladný vztah

Já bych Checovi smlouvu neprodlužoval, osobně mi stačily jeho krajně nevyrovnané výkony v roce 2021. Je to solidní pilot do středopolového týmu, jehož ambicí je občas překvapit a urvat v některých závodech slušný výsledek. To on umí. Ty horší závody ho v takovém týmu psychicky nenalomí, protože patří k standardu, v středu se to přelévá a kredit sjednávají ty výstřely křivky nahoru. Ale v týmu, kde i P3 je vlastně neúspěch…

Paradoxně právě ty hroty výsledkové křivky v horších týmech Checovi sjednaly cestičku do Red Bullu (spolu se sponzorskými penězi).

Vítej v světě negativní dialektiky (Sokrates, David Hume).

1 Like

Zatim je to asi jedno, pro rok 2025,. Pokud si Checo udrzi formu a bude jezdit druhej, treti, tak klidne muze v RBR bejt. Problem muze nastat po roce 2025, to asi vnimame vsichni stejne.

Takze ja bych taky preferoval pilota s vetsim potencialem, at se muze s typologii auta a teamu zzit a v pripade nekompatibility, ho v pulce roku vymenit.

Ale chapu ze treba RBR nemusi chtit riskovat problem v roce 2025 zpusobeny rivalitou dvou pilotu. Nekdo to tak muze videt.

Ale ja myslim, ze takhle RBR nepremysli. Myslim ze jim pujde o kvalitu. Rozhodne vykonost. Podle me Checo musi bezpodminecne nekde Maxe porazit v zavode. Jinak pujde.

1 Like

To uz jsem dlouho neslysel, rozumbrada :swimming_woman:

To nejni v zajmu.

Kym je RB dominantny Pereza tam maju iba na paradu… im staci ked bude dojazdievat 4-5 aspon nebudu ludia tak nadavat an RB ze je to nudna dominancia…

RB nema duvod menit pilota, navic nejni kym, doufal jsem v Ricciho, pac ten by tym oslabil, ale bohuzel, ten nema ani na B tym.

Nemyslim, ze by mali v RBR az tak moc lepsie auto ako ine teamy. Perez to dokazuje pomaly kazdu velku cenu. To Maxo vie z toho auta vytazit nieco uzasne.
Udivuje ma ako tazko sa Perezovi bojuje so zvyskom pola.
Co sa tyka jeho kontraktu, nevidim dovod preco ho vymenit, kym bude mat RBR konstruktera a Maxo jazdca. Perez je velmi lukrativny z pohladu americkeho trhu.

Jedno zahadne odskocene auto o pul minuty, tohle pilot sam o sobe neudela, at si kazdy rika co chce, plus ta neprehledna pravidla ktera se daji kdykoliv ohnout, velmi smutne.

1 Like

Ale je. Jste moc zaslepeni vasima gombikama a averzi vuci Maxovi a RBR. Nevnimate realitu, mate svuj konspiracni svet.

5 Likes

Bohužiaľ dominantný tým bude vždy hrať na jedného jazdca. Nepotrebujú ho stratiť. Perez by bol možno podstate lepší, ak by nebol tak dlho v redbulle.
Ale to vie každý keď tam ide, preto dúfam, že tam nezlakaju Norrisa.
Neviete ako dlho bude ešte zavadzať na trati Alfonzo? Už to začína byť trápne