Pérez: Posledné kolá boli epické. Charles bol agresívny, ale férový | Magazín F1 - F1online.sk

Checo zachranil RedBull a to doslova.
Marko s Hornerom trafili do cierneho - skvely tah.

Presne ako vravíš a nechápem ako to môže niekto spochybňovať, keď si jasne môže porovnať včerajšiu a minuloročnú situáciu.

Najväčší a primárny dôvod prečo Hamilton zostrelil Verstappena ale Leclerca nie je to, že včera jednoducho Hamilton trafil apex. Hneď sa to dá keď sa drží stopy po ktorej nevyletí z trate. Ale tak jeho ego (vzhľadom na jeho včerajšie vyhlásenie) a rovnako ako jeho fans to nechcú/nevedia vidieť.

1 Like

no musel. inak by ho Schumacher v zakrutach predbehol.

Mňa by aj celkom zaujímalo, aký vplyv má tento koncept na prejazd konkrétne touto zákrutou. Ako rýchlo môžeš ísť, v akej stope, kde presne to začne byť už nedotáčavé a pod. lebo určite to malo vplyv konkrétne na túto situáciu. Sú to stále odlišné koncepty áut, čiže rozdiel tam určite je, len zase taký expert nie som, aby som vedel posúdiť, ako inak pôsobí fyzika v danej zákrute na konkrétny monopost. Bohvie :man_shrugging: :slight_smile:
Lebo laicky to môžeme takto posúdiť, ale aj tá odlišnosť konceptov, tam bude hrať istú rolu.

1 Like

K tomu netrestaniu Verstappena - Monza kde bola chyba 50:50 dostal Verstappen trest 10 miest na starte v dalsich pretekoch. K tomu stastiu pre pereza - pamatas si na Imolu minuly rok ked Hamilton na poslednom mieste stracal kolo a vdaka cervenej vlajke skocil rovnako ako perez druhy?
Raz ma stastie jeden, raz druhy.

1 Like

Rozdiel je v tom, ze nespamujem kazde forum detskymi pripomienkami a vyskoerackami ako ty.
Podla mna si len nejake decko co fnukalo 8rokov a teraz sa mas potrebu vyskierat pri kazdej kravine. Keby ta ludia poznali osobne, urcite by si sa taketo deske komenty hanbil davat. Ale schovavas sa za internet tak sa hras na drsnaka. Premna si len urevane deculo.

tak dovol aby som ta poopravil.
Verstapen na Monze mal zalostnu rychlost, dobiehali ho od zadu aj ferrari a McLareny boli pred nim, rychlostne ich nemohol dobehnut, naopak Hamilton mal na to predbehnut oboch a skoncit na prvom mieste.
Cize ta fraska na konci sezony vobec nemusela byt, ak by ho tam Ver umyselne nevytlacil, pretoze siel ZNOVA MIMO TRAT ! A je jedno ze po cielovej rovinke mal maly priestor, hned v druhej zakrute mu to Ham zatvoril a miesto toho aby vysiel Ver mimo trat a stratil kopu casu “ako to vzdy spravil Hamilton ked ho Ver vytlacil” siel rovno do sikany tristvrte monopostom poza ciaru a nebola sanca aby to ustal, cize isel do kolizie a to umyselne a reco o tom ze ho vymrstil obrubnik neberiem, tam siel Ver s cistym umyslom kolidovat.
A tych trapnych 10miest ako trest ??? To sa ti mozem vysmiat do tvare, pretoze uz pred monzou bolo jasne ze Ver v dalsom zavode meni motor a bude penalizovany. Takze beztrestne obral supera o 25bodov a na konci sezony mu este darovali titul.
Imolu sem neplet, pretoze je to stale malo oproti tomu kolko krat Ver vytlacil Ham BEZ TRESTU.

na tej fotke pekne vidno, ze Ver mu to zatvoril skrizovanim, zatial co Lecl siel s postupnym zatvaranim, vidno to aj podla uhla monopostu.
navyse minuly rok bol Hamilton pred Ver par zakrut spat a z prvej priecky prepustil Ver prave preto aby nenastala takato situacia. sa divim, ze tu ludia vobec obhajuju Ver ved iba blokuje a vytlaca

Manever v Imole bol tvrdy ale legalny. Takych je mnoho. V Monze boli blizko pri sebe lebo mal Verstappen pomalu zastavku. Nie preto ze by mal pomalsie tempo. A ten trest za motom mal dostat preco? Lebo ho Ham poslal do bariery a odpisal mu motor. A trest dostal symbolicky aby este aj vyhral. Porovnaj si ako predbiehal v Copse tento rok. Som sa pobavil ako mi Verstappen odkazal ze sa v 37 rokoch naucil trafat apex.

Porovnavas tohtorocne monoposty s ktorymi sa da pekne nasledovat supera aj v zakrutach ?
No to klobuk dole.
A k tomu milion krat napisanemu ze porovnavat si stopy pri tom a tom predbiehani, som nevedel ze jazdec musi cely zivot jazdit jednu stopu. Pozri si cele kolo, ako sa mu Hamilton uhol ked bol na vonkajsku par zakrut spat. Premyslal vies ? To Verstapenovi nejde, alebo lepsie povedane, spolieha sa na to ze druhy bude mat rozum a necha ho ist dopredu zadarmo.
Skoda ze Schumi mal plne gate a v britanii sa nechal vytlacit mimo trat. Keby stal jeho otec na nohach dal by mu par lekcii, ako si spravit respekt.