Pérez na štarte takmer spláchol celé čelo: Bolo to tesné | Magazín F1 - F1online.sk

Najšťastnejším mužom v Miami v skutočnosti nebol Lando Norris po dobre načasovanom safety care a prvom víťazstve v kariére, ale Sergio Pérez, ktorého delili centimetre od poriadnej hanby. Na štarte to poslal do prvej zákruty na vnútornú stranu, ale na špinavej časti trate absolútne neodhadol vzdialenosť a svoju sebadôveru na brzdách. Napriek fádnemu výkonu sa však teší zo štvrtého miesta, ktorý je po takom výkone malým víťazstvom.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/153086/perez-na-starte-takmer-splachol-cele-celo-bolo-to-tesne

Checo mal šťastie, že to takto uhral lebo ak by zostrelil Maxa tak asi by dostal okamžitú výpoveď

Aspoň by se uvolnilo místo pro Gaslyho.

Ist rovno v prvej zakrute po starte na spici bol skvely napad Checo.
Len tak dalej :alien:

Ale aspon nachvilu mal 2. miesto :smiley:

Ten zase prohral s Oconem, co by dělal v RBR?

Prohrál pouze díky katastrofální strategii týmu. V hodnocení ale Gasly Ocona silně předčil.

Az tak pozorne Alpine nesledujem, ale uz x krat som si vsimol, ze hoci Gasly bol alebo sa dostal pred Ocona, dostal odveci/horsiu strategiu ako Ocon… Mna by na jeho mieste porazilo :smiley:
Tak neviem ci aj vcera to nemalo vplyv…

4 Likes

no lenze na Gaslyho smolu, Ocon priniesol bod

Včera Gasly stavěl mezi prvními snad už ve třináctém kole a pak musel na tvrdých dojet až do cíle. Nenechali ho přezout ani za VSC a dokonce ani při plném SC.

Někdy mám pocit, že to Renault dělá schválně.

jj Matti to pise vyssie, ja som si to vsimol parkrat uz tiez, ze tie Gaslyho strategie nesu nic moc

3 Likes

Už loni bylo jasně zřetelné, jak koncem roku musel Gasly přepustit pozici Oconovi, kterou si vůbec nezasloužil. To byl nejviditelnější příklad.

Gaslyho úloha v F1 je prostě daná :stuck_out_tongue:

Jj presne odvtedy si to vsimam a hnevalo ma to.
Vztah Gasly Ocon samo o sebe nie je jednoduchy, preto by sa v Alpine mali snazit o ferovy pristup a minimalizaciu ich stretov a nespokojnosti, no mne sa zda, ze kebyze chcu o Gaslyho prist, moc inak by to nerobili…

A jaká je úloha Alonsa?
Být na úrovni Sargeanta? :rofl:

image

Beru to tak, že Famin už tam dlouho asi nebude.

Copak něco v Alpine momentálně dává smysl? I když včera to vypadalo trochu slušněji, ale pořád hrůza. Gasly měl ale včera i smůlu na SC, nebyl sám.

1 Like

Dojet před těma kdo mají lepší tempo, alespoň tak tři jezdce s lepším tempem by měl dávat :smiley:

1 Like

Hej, Alpine na to kde by mali byt je katastrofa, aj ked oproti uvodu sezony je to znacne lepsie.
Podla mna nebolo ani pekne ani spravne, ze odkopli Otmara, ale oni vedia zjavne vsetko “najlepsie”…