Pérez dúfal, že komisári jeho súboj s Leclercom posúdia rozumnejšie | Magazín F1 - F1online.sk

Sergio Pérez mal v Taliansku veľmi blízko k tomu, aby získal pódium. Pod šachovnicovou vlajkou aj prešiel na tretej priečke, no päťsekundová penalizácia ho odsunula o dve miesta nižšie. Mexičanovi je ľúto, že mu ju komisári udelili. Očakával od nich lepšie posúdenie situácie.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/42473/perez-dufal-ze-komisari-jeho-suboj-s-leclercom-posudia-rozumnejsie

tu nieje o com, ta penalizacia je spravna
naco sa kazdu kktinu pytaju riaditelstva pretekov? ved dobre vedia, ze ake platia pravidla a sami mali perezovi nariadit vratit(poriadne, nie tak aby ho v dalsej zakrute hned predbehol) poziciu

Checo Checo, tak jasná věc. Spíše by jsi se měl zamyslet proč má Russell na Williamsu za poslední 4 závody více bodů než ty.

Co se to s Red Bullem deje, lhanim do medii si nadelaji same nepratele.

Perez mohl pockat, na rovince by ho s prehledem dal, skoda tretiho mista.

Jde spíš o chybu týmu, že mu nenařídili ho pustit zpátky před sebe

Chyba prvni od Pereze, druha od Red Bullu, cele dost nevyvazene plus kauza Verstappen.

Chyba od Pereze? Lepší než sa srazit a dopadnout stejně jak Ver s Hamem. Na druhů stranu je pravda, že tam nemosel předjíždět, ale myslím že v té rychlosti nad tím jezdci nemají šanci čas moc přemýšlet

Psal jsem ze si mel pockat na rovinku, tohle beru jako chybu.

Tiež som sa divil, že mu Pero hneď nevrátil pozíciu. A Pepík to ešte obhajoval, že bolo správne to skúsiť, či to neprejde. Pritom práve toto nikdy neprechádza.

Najat Pereza do Redbullu bolo dost nestastne. Ma tuto sezonu viac 5 sekundovych penalizacii ako podiovych umiestneni. Hadam v kazdych pretekoch sezony nejaku dostal.

To, ze ako pomocnik a nahrada za Maxa v druhom najrychlejsom aute ziskal menej bodov ako Mercedes startujuci z posledneho miesta je strasna hanba.

ak by dokazal prebehnut mclareny a utiect o 5s tak by sa to oplatilo :slight_smile:

Mně připadá zvláštní i citovaný přístup Michaela Masiho “Navrhl jsem jim, že by měli pouvažovat o vrácení pozice, a oni říkali, že už to sami zvažují”. Asi to tedy nebyl oficiální dotaz na ředitelství, ale stejně očekávám jednoznačnější odpověď, zvlášť v takhle jasném případu. Moc se Christianu Hornerovi nedivím, jestli má pocit, že nedostali odpověď.

Mam pocit, ze nevies aka je uloha Masiho. On nie je “hlavny rozhodca”, alebo ako to mam nazvat. On je riaditel pretekov cize riesi plynuly priebeh, bezpecnost, starty a limity trate. Ak ma podozrenie na porusenie tak posiela na komisarov a ti urcia ci to porusenie bolo alebo a nie urcuju trest.
Masi alebo jeho predchodca nikdy ziadne tresty neriesili a nedavali a je celkom zabavne ako si to myslia niektory jazdci alebo sefovia timov, napr ked Vettel vyfakoval Charlieho.

Pak je ovšem zvláštní, proč se z RB ptali jeho (asi skutečně taky nevědí, kdo se tam čím zabývá) a proč je hned neodkázal na komisaře, kteří o tom budou rozhodovat, a vůbec jim něco nezávazně navrhoval.

Pretoze s komisarmi sa nikto z timov nerozprava pocas preteku. Jeho odporucanie bolo z toho dvovodu ze ak by bolo viac nez zrejme ze neziskal ziadny vyhodu tak nie je co riesit a komisari nebudu stracat cas

Nechce se mi věřit, že by Horner za 15 let tyhle postupy přesně neznal. Ale možné je všechno nebo jenom mlží, co já vím…

Ak mal rýchlosť a schopnosť predbiehať McLareny, tak to miesto mohol hneď vrátiť a potom ich znova predbehnúť.

tak problem je skor v tom ze timy a ich sefovia sa nemaju s kym inym rozpravat pocas pretekov. myslim niekym kompetentnym a nestranym. uloha race directora je tak trochu byt “butlavou vrbou” kde sa mozu vsetci postazovat. podla mna to je fajn, hlavne od kedy tieto vysielacky zverejnuju je to celkom zaujimave pocuvat. aj ked mnohi fanusikovia si z toho robia unahlene zavery :slight_smile:

Mně nejde o žádnou vysílačku, ale o toto (v článku nahoře):
“Christian Horner po pretekoch vyjadril poľutovanie nad penalizáciou. V rozhovore pre Sky Sports zdôraznil, že hoci jeho tím komunikoval s FIA a pýtal sa, či má Pérez pozíciu vrátiť, nedočkal sa odpovede. A tak Red Bull vzal vec do svojich rúk a Péreza nechal vpredu,” a k tomu nejasná odpověď Masiho. Nejde o bůhvíco, jen je mi divné, že i v takhle jednoduché věci mají komunikační problémy, nic víc.

ved ano, je tam 10 timov ale len jeden Masi. mas pravdu v tom ze Redbull niekotre veci ma vediet pousudit aj sam na zklade “historickych” rozhodnuti