Palmer: Russell ukázaným hnevom odpútal pozornosť od svojej chyby | Magazín F1 - F1online.sk

George Russell v priebehu Veľkej ceny regiónu Emilia Romagna kolidoval s Valtterim Bottasom. Nehoda sa zrodila vo vysokej rýchlosti vo chvíli, keď sa pretekár Williamsu pokúšal dostať pred konkurenčný Mercedes. Nevyšlo to však podľa predstáv a obaja môžu byť radi, že sa im napokon nič nestalo.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/27248/palmer-russell-ukazanym-hnevom-odputal-pozornost-od-svojej-chyby

Nikto nikdy nevravel že to nie je z väčšej časti chyba GR. To potvrdil aj JP.

Avšak jedno potvrdil tiež = je zjavné, že GR si chybu hneď nato uznal. Nie ako niektorí tu vypisujete ako ho ďalej obviňoval.

Akonáhle emócie vyprchali a on získal pohľad z videa = uznal, že pochybil.

To že na tejto stránke bol bohužiaľ jeden rozhovor hneď po pretekoch uverejnený na 3x a vyzeralo to že si tú chybu v rozhovoroch neuznal je iná vec.

Toto evidentne videl až potom, inak by nebol presvedčený o chybe VB. A myslím, že sa za to aj celkom dosť ospravedlnil.

Myslím si že komentár že VB by sa inak nebránil až tak asi odvolá. Nemyslím si ale, že si nebude stáť za tým, že pokus to nebol márny respektíve že nebude tvrdiť že Bottas tam nemal čo robiť a mal bojovať o pódium.
To prečo z neho vyletelo koľko z neho vyletelo je výsledok adrenalínu a frustrácie. Zjavne aj podľa tohto je to tak.

V kokpite vidíte veci inak ako s chladnou hlavou na videu.

az tak hned si tu chybu neuznal, to vychladnutie mu trvalo nejaky ten cas :slight_smile: a aj potom este sa snazil aspon cast viny nechat na bottasovi, ktory tam ale nema ani 1%, lebo len isiel po suchej casti trate

No uznal si ju zjavne hneď ako videl záznam.

Dovtedy bol jasne naštvaný a evidentne ako hovorí aj JP presvedčený o Bottasovej chybe.

K stewardom zjavne išiel až po rozhovoroch ktoré boli robené bezprostredne ešte v kombinéze.

Myslím si že po rozhovore už nehadzal žiadnu vinu na Bottasa aspoň to tvrdí Palmer.

Aj keď ani Ross Brown si nemyslí že tej nehode sa nedalo predísť a myslím si že to budú tvrdiť obaja aj naďalej. Vedeli tomu pomôcť obaja.

Navyše z kokpitu asi videl nejaký pohyb čo ho vytočilo a aj z hľadiska toho ze sa určite zlaknes proste chrlil. Čo nevravím ze bolo OK.

Ale ako vravím po nehode boli ako debili obaja a potom už Russellovi otvorila ústa frustrácia a povedal defacto čo si myslí o celom Bottasovi. :rofl: Čo by inak ale určite neurobil. A mnohým prehovoril u duše.

Nabudúce vystúpi z auta o niečo skôr Bottas a dá ešte zapásanému Russellovi pár faciek :slightly_smiling_face:

Keď nabudúce bude GR znova za VB tak kľudne. Úprimne pre Bottasove dobro toto by sa už nikdy nemalo zopakovať že on umožní situáciu po kto43j by mu mohol vylepit.

Ti dvaja sa nemajú čo na trati stretnúť.

Okrem toho Russell na neho síce kričal avšak Bottasov fu**er prišiel skôr.

GR mam rad, má talent aby to dotiahol vysoko ale treba uznať že mu chyba skúsenosti z F1 pri predbiehaní a potom ešte rozvaha pri stresovej situácii… to bohužiaľ vo Williamse na konci poľa nemohol nabrať. Hádam tento rok…

1 Like

Nefandim ani jednému z týchto dvoch, ale prestaňte obhajovať GR. Neodhadol, nevypocital proste nezvládol manéver. A písať ze VB tam nemal čo robiť, tak bohužiaľ mal zlý víkend, trápilo sa mnoho jazdcov a niekedy mi to príde tak, ze vlastne keby tam nebol VB ale niekto iný tak sa to nestane… stalo by sa presne to iste (ak by iný jazdec išiel tu istú líniu ako VB a GR by spravil ten istý manéver) takže o com to píšete v diskusiách ze síce havarovali ale VB tam nemal čo robiť…je to irelevantné kto tam bol a kto nebol. Btw. Čakal som nejaký trest pre GR a to za spôsobenie nehody, pri ktorej obaja odstúpili…trestné body rozdávajú aj za omnoho menšie tukance, takže za mňa čudná politika opäť. … a úplne mínusové body pre GR sú, že po takejto tvrdej nehode ide za súperom a búcha ho do prilby. Správanie hodne iioa.

Ja si totiž nemyslím že by ho urobil a nemyslím si ani že reakcia by bola podobná. Podľa mňa by do toho takto nešiel keby tam je napr.Stroll. Čo je samozrejme jeho vina že nechal rozhodovať emócie avšak Podobná situácia v F2 tuším v Baku a bol úplne v chille a pritom ten odpálený bol on. Takže je jasné prečo k tomu došlo = preto si myslím že byť to iny pilot k tej nehode nedôjde.

Nehoda bola racing incident = vzhľadom na podmienky. Za sucha by GR trest dostal avšak za sucha by z toho asi nebola ani taká nehoda a Max GR by sa roztočil ak vôbec = možno by ho aj predbehol. Obaja by odišli zo srdcom v trenkách ale asi by obaja odišli ak by bolo sucho = v tomto to bol zlý úsudok ale nie nereálny manéver = zvládnuť sa to dalo. On to ale objektívne nezvládol.

čo sa týka VB problém je že za posledný rok a pol je to niekoľký takýto víkend a len ukázal že na vode je 0. Nie v tej chvíli dovtedy. TBottas je mimo až na pár zábleskov už od Imoly minulý rok, takže nie nemyslím si že vzhľadom na tieto výkony bude Mercedesu jedno čo tam robil a bude sa za to musieť zodpovedať rovnako ako GR za tú nehodu.

Tá reakcia po pretekoch bola značne cez avšak ani Bottas nereagoval v kľude = a Russell na neho síce kričal avšak VB tvrdí že nevie čo = tak nech sa sám rozhodne za čo bol ten prostredník, čo to ťukanie vyvolal = rozhodne to ale nebol úder. Ak by bol dostane za toto určite trest = pravda je že VB mohlo čokoľvek byť keď ešte sedel v aute a v tom prípade bol úder do hlavy absolútne neadekvátny a nemal sa udiať. Aj keď Bottas mu dal jasne najavo že je viac ako v pohode a nič vážne mu nie je. (to ber ako vtip)
A myslím že práve to je pointa toho ospravedlnenia = to že urobil zly úsudok na trati aj mimo tým že toto urobil a poklepal ho. Za tie slová potom sa asi neospravedlňuje :smiley:
Navyše neriešime tu samotnú nehodu ale to že sa ospravednil a uznal si vinu keď videl čo sa stalo v kľude bez emócií = a uznal.

napis ako tomu mal zabranit bottas? snad nie tym, ze by isiel na mokru cast trate :slight_smile:

Pointa je v tom že Russel tam vôbec predbiehať nemal, keby bol vyspelí pretekár tak to pochopí ale on sa chcel predvádzať a nemyslel ako pretekár, nevyšlo ale takého pilota nepotrebuje žiaden tým.

Kdyby to vyšlo byl by King. Nevyšlo to, tak je za moulu. Mě to vlastně nevadí, hlavní otázka je co udělá s jezdeckým složením v Mercedesu Wolff a já si nemyslím že by byla varianta že Russella dá k Hamiltonovi. Russell je v těžké situaci.

No tá pravdepodobnosť nebola veľká ani doteraz podľa Vás :smiley:

Neviem ale konkrétne prečo, nemyslíš že on dobre vie že LH by to nikdy neurobil, veď mu 10 sekúnd predtým uhol pomaly zastavil = neodpovedaj to bola rečnícka. Asi si tam radšej nechá Bottasa čo bude uselles LH si bude musieť poradiť sám a body do PK budú utekať aj ďalej.

@mp1 prečítaj si ešte raz čo som napísala. Pomôcť tomu vedel nevravím že to zavinil. Ale zaujímavé je že kopec ľudí to nevidí 100% tak že ak by obaja tomu pomohli trošku tak ta nehoda sa stane. To len miestny odborníci sú si istý že sa tomu nedalo predísť ak by im zo seba nešibalo obom. Ja som presvedčená že ak by to bol niekto iný tak obaja by reagovali inak = Bottas by 2x jemne netukol, Russell by brzdil. Hulk to vravel hneď, a tuším Ralf Schumacher mu to písal na instagram že zabrániť tomu mohli obaja ale je jasné prečo sa to nestalo.
Ak by to Bottas neurobil som ochotná si myslieť, že mimo trať by išiel max Russell ak by ten manéver nevyšiel a nepredbehol ho. Tým že Russell korigoval a nabral trávu a vodu išli obaja.

@Marv vďaka že sme sa dozvedeli že vaše 2 hviezdy najväčšie sú/donedávna boli absolútne nezrelé. Max ešte nedávno keď nie raz takto vyvádzal = nehoda z Oconom je 2roky stará a to bol v F1 len o čosi viac dlho ako Russell a rozhodne Ocon nebol jeho priama konkurencia alebo Charles ktorí ešte minulý rok 2x obdobne zrušil kolegu a byť mokro sú spolu v kačírku = stena tam blízko naštastie nebola. A RB-láci majú o tom tiež asi čo povedať.
Obaja ale sedia v top tíme= čo nechápeš ty a odmietaš aj keď ti to rôzny ľudia dookola vravia že vo Williamse sa niektoré veci naučiť nedajú, rovnako ako je to iné ako jazdiť za RB/Ferrari a pravidelne získavať pódiá.

@Johny si na seba hrdý ??? Príde ti to inteligentné ?
Ja som nikde nenapísala ani že je boh ani že to nie je jeho chyba = skús to najprv čítať ale asi už vidíš aj to čo tam nepíše
P.S vďaka za radu, ale ja zo zadanými ľuďmi zväčša nestýkam = ty áno ??? Fandiť tým šikovným a talentovaným ale budem vždy = a o to viac keď to nikto nechce vidieť.

Myslím si že ta nehoda skutečně nic nemění, je to jen o tom zda bude Hamilton pokračovat.

Takže Bottas vlastne nevie predbiehať ani pretekať = what a race driver. Určite je lepší pretekár ako mladý ktorý urobil síce fatálnu chybu avšak predbiehať vie a tempo má neporovnateľné. Makes a huge sence. Čo z neho teda robí dobrého pretekára ?
Vieš niekto povie že Russell je stratený v pretekoch, avšak ten to minimálne s dobrým autom dokázal vždy. Bottas ak nemá auto dominantné nedokázal nikdy nič. Ak mu Q nevída tak ako si napísal nič z neho. A na tom aute sa predbiehať zjavne dalo.

Áno ja som prekvapená že tie body nedostal avšak asi to nevedeli jasne vyhodnotiť tak ako mnohí tu keď mu ich nedali.
Bola to obrovská chyba avšak ja trvám na tom že v inom súboji by sa mu nestala = GR dokázal vždy pretekať hranu. PRečo zrazu nie ? A áno chybu spravil len problém je že jeho každý vidí pretekať len keď ju spraví = koľko jeho manévrov za posledného pol roka si pamätáš ? Predpokladam že len tento jeden. A za jeho kariéru ? Možno ešte pár zo Sakhíru a to je všetko = predpokladám.
Ak pretekáš tak raz za čas chybu urobíš = a úprimne ten Williams ti nedáva toľko šancí robiť to aby si v tom dokázal byť bezchybný. Snáď tento rok sa to zmení ale zatiaľ to tak nebolo.Myslíš že ak bude LH a MV pretekať koleso na koleso ani jeden neurobí chybu ? Veď sa to aj stalo = len bez takýchto následkov.

Doplnenie: nie úplne chápem prečo si to vymazal

Ja si každopádne myslím, že bez ohľadu na GR, Bottas ak bude pokračovať takto, tak už pokračovať nebude.

Nepredvádza nič a môže ich stáť PK. Ak sa Peréz vzchopí a podľa mňa má k tomu momentálne bližšie ako Bottas. Ten je za mňa vyhoretý a bez akejkoľvek energie. A pretekať on ak nemá dominantné auto nevie. To je fakt a znova sa ukázal = príde problém a Bottas je uselles.

Je to pro ně trochu patová situace, potřebují horšího Bottase ale ne až takhle horšího.

Len mňa ak nie mladý a agresívny nenapadá nikto.

Kto pôjde robiť Bottasa keď sa ukáže že ten to vôbec nedáva =a blížime sa a myslím že Valteri nemá mentálnu silu už sa z toho vysekať a nemám pocit, že TW mu poslednú dobu pomáha skôr naopak= zrušil ho v Bahraine a nepodržal ho ani teraz úplne jasne.

Tak kto iný ?
Hulk je mimo pridlho
Norris ? Ten nebude o nič kľudnejší ako GR = lebo Mercedesu ani nič “nedlží”. A je mentálne tak na koni teraz že nehrozí navyše už na LH dosť narozprával takže odtiaľ asi rešpekt nepríde.
Ricciardo ? Za mňa nie zlá voľba ale uvidíme či sa spamätá a či by bol schopný také čosi robiť = čistú 2.
Gasly / Ocon = za mňa na to ani jeden nemá ani hlavu a ani schopnosti.
Sainz je vo Ferrari.
Leclerc a Max sú mimo tejto kategórie lebo tí sú jasná Alfa, to už lepší bud Gr ten je aspoň vydierateľný vďačnosťou za odchod z konca poľa.
Vettel je Mimo a Stroll vie že mimo tatkovo tímu riskuje kariéru a načo by to robil ? Navyše mám pochybnosť že by bol lepší ako GR = v oboch držaní úst aj jazdení.
Peréz nehrozí a zvyšok je buď starý/vyhoretý, v akádemií Ferrari alebo platič.

Tu nie je cesty von buď GR alebo VB. A uvidí sa či tá zmena nebude nutná. Ak LH bude hroziť že príde o titul alebo Mercedesu túto sezónu tak zmena príde.

Otázka je za koho = možnosti v kategórií nie príliš pripravený/od začiatku prisilný, nie príliš hubatý a schopný sú jasne obmedzené.

Jestli to Hamilton nezvládne a Bottas takto propadne pak možná budou v ohrožení oba. Jestli budou chtít měnit jen Bottase, bude to složité. Z mnoha důvodů.

Podľa mňa Russell nebude ani budúci rok v Mercedese ak Hamilton ostane. Všetci dobre vieme, že Hamilton nedopustí aby vedľa neho obsadili rýchleho kolegu. No som si istý, že bez sedačky nezostane lebo je talentovaný.