Oficiálne: Esteban Ocon podpísal dlhodobý kontrakt s Haasom | Magazín F1 - F1online.sk

Chapem tvoj pohlad, nieco vidim rovnako, nieco nie, ale proste verim tomu, ze nech je to akokolvek, prave v prostredi ako je F1 je to, ze potrebuje cas a je “citlivejsi” velka nevyhoda a ak by v nom videli potencial, tak s jeho menom by z F1 nevypadol, cim netvrdim, ze je traged atd.

Tiez si inak myslim ze Alpine nemusi byt stastne miesto pre neho, ale zial, je to zrejme jedina jeho sanca na F1…

Já né, to tvrdí Wiki. :slightly_smiling_face:
Zatím ještě není nic oficiální a z mé strany je to pouhá spekulace. Ale znáš to. Na každém šprochu pravdy trochu.

Tak on zatiaľ z F1 úplne nevypadol, stále je to len pauza, stále robí rezervného jazdca dvom tímom, plus je zvažovaný na viaceré sedačky. V dobe, ked odchádzal z Haasu, tak ani poriadne nebolo kam s ním - jedine vo Williamse, a tí si nakoniec vybrali Američana z vlastnej akadémie. A následne v Alpha Tauri, kam ho chcel Tost, ale hlupák Marko si vybral De Vriesa, aby nasral Mercedes, len preto, aby ho po pár mesiacoch zas vyhodil.

Uvidíme, čo teraz. Voľná sedačka je ešte vo Williamse či v Audi, to by som tiež nezatracoval. Dôležité bude najmä asi to, ako sa rozhodne Sainz. Podľa toho sa bude potom odvíjať trh.

Prúser je, že aj ten Alpine vo WEC je celkom k ničomu a má v Hypercaroch veľkú konkurenciu. Už to nie je éra Buemiho, ktorému stačilo prestúpiť do Toyoty a zbieral Le Mans výhry ako na bežiacom páse, pretože iný tím tam proste nebol. Teraz je tam Ferrari, Cadillac, BMW, Porsche, Toyota,… a oproti ním ten Alpine zatiaľ pôsobí biedne. V Le Mans dve odstúpenia - v oboch prípadoch vypovedal motor Mecachrome.

Čiže zrejme Alpine vo WEC a Alpine v F1 je prášť jak uhod’

Hitech byl ještě lepší než Andretti.
Ale Sulayem chtěl Andrettiho

Tak nemá nic

Ano, inak kym sa nezacalo hovorit o Alpine - Mercedes, tak uz minuly rok som daval slusne sance Micka prave v Audi (do W mi nejak vobec nesedi, nijak sa mi s nim nespaja), lebo tvrdili, ze chcu aj nemeckeho jazdca a tych zase moc nie je :smiley: No prisiel Hulk a teraz sa uvidi, Sainz je urcite vyssi ciel, no mozno sa tam boji ist, len ci bude mat kam inam :smiley:

No bude to veľmi o rozhodnutí toho Sainza, v opačnom prípade pri konkurencii Zhou-Bottas by to mohol mat Mick trochu jednoduchšie aj na ten flek v Audi. Ale skôr až na 2026, teraz ešte asi podržia Bottasa. Ten začal byť veľmi zaujímavý marketingovo, takže sa z F1 taj skoro pratať asi nebude

A este kto vie, kam sa so svojimi milionmi odprace Perez, ak ho RB konecne vymeni :smiley:

1 Like

To bude tiez velka dilema - Sainz a Perez no. Ale Checo podla mna este sezonu ostane v RB. Zrejme nasledne este pojde niekam paberkovat à la Bottas, ale ako (buduci) fanusik Audi dufam, ze k nam nie.

Obavam sa, ze to bude tak, ako si napisal, uvidime :slight_smile:

je to sice mozno pre niektorych tazsie pochopitelne, ale nemecki jazdci vobec nemaju take lahke zohnat sponzorov.
keby mal schumak za sebou silnych sponzorov tak by ho haas nevyhodil, lenze ked prisiel o podporu ferrari tak sa musel porucat lebo nedokazal ziskat tolko kolko platiaci jazdec do timu musi doniest

a povedz jediny dovod preco by mercedes mal davat peniaze za schumaka. to, ze si ho wolff z nejakeho dovodu zobral pod seba neznamena, ze mercedes je ochotny za neho platit inemu timu aby mu dal sedacku a to ani vo forme zlavy na motory
mat ho ako nejaky suvenir pripadne simulatoroveho jazdca, nejakeho promo panacika nieje pre mercedes velka polozka, ale umiestnit ho do ineho timu tak to su uz ine peniaze

vykonnostne nevie ako to je. doohan moze vybuchnut, ale moze zajazdit aj daleko lepsie ako schumak, u schumaka je ale viacmenej istota, ze je podpriemer a taky jazdec si to(jasne, nie sam, aj ked schumakovci by to chvilu vedeli tahat aj z vlastneho) musi cele zaplatit ak sa naskytne volne miesto co dnes uz take lahke nieje ked je len 20 miest

Ach jaj, zase budem musieť fandiť tomuto tímu. Ale aspoň má Esteban miesto v f1 isté.

1 Like

Prípadne zváž fandenie Gaslymu. Spolu s Ferdom by ste boli už dvaja. :slightly_smiling_face:

1 Like

Taky to přeju jemu i Olliemu a jsem na ně zvědavá. Nakonec ještě aby člověk fandil Haasu, to už je konec :smile: !

1 Like

Gasly mi nevadí, ale zostanem verná Oconovi, však jemu tu nik nefandí pokiaľ viem :smiley:

4 Likes

Na Bearmana som aj ja zvedavá, snáď im to spolu pôjde

Já Ti zkusím občas pomoct :smile: . Není to sice úplně můj šampión, ale jako odpůrci týmové podřídivosti se mi líbí, že sebou nenechá zametat. Jednou bude odcházet s tím, že neprodal kůži lacino.

1 Like

Ďakujem :smiley: len tento jeho prístup mu možno zavrel dvere do lepšieho tímu, ale tak na druhú stranu čo by iní dali aspoň za takúto kariéru

1 Like