Ocon môže ďakovať i Bottasovi: Jedno kolo a dostal by som defekt | Magazín F1 - F1online.sk

Estebanovi Oconovi sa v nedeľu podarilo niečo, čo sme videli naposledy v podaní Miku Sala na Veľkej cene Monaka 1997; celé preteky odjazdil bez pitstopu a na jednej sade pneumatík. Vystavil sa tým však obrovskému riziku, ktorého skutočné rozmery zbadal až po pretekoch, keď si prezrel svoju pravú prednú pneumatiku.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/44949/ocon-moze-dakovat-i-bottasovi-jedno-kolo-a-dostal-by-som-defekt

Isola: na jednej sade je to nemozne
Ocon: hold my beer

Pre Hamiltona nemozne… porovnaj si ich pretekovu rychlost, pocet predbiehani, jazdenie za superom… Hamilton na to poriadne tlacil,jeho gumy boli v inom stave, zatial co Ocon si kruzil, a este odjazdil o kolo menej ako Hamilton a aj tak bol posledne kola o 4 sekundy pomalsi ako konkurencia, na co by bolo toto Hamiltonovi dobre, a stale by to bolo 70:30 ze dostane pred koncom defekt a nemal by ani bod…

2 Likes

Ved ja som Hamiltona ani nespomenul :slight_smile: btw aj Ocon tlacil, na Vettela utocil az do jeho zastavky, potom sa branil Sainzovi a Strollovi

Sorry ja som si pomylil Isolu so Shovlinom :smiley: asi mi už hrabe :smiley:

1 Like