Ocon medzi hrdinami kvalifikácie: Musíte maximálne riskovať | Magazín F1 - F1online.sk

Na kritiku svojho šéfa Laurenta Rossiho spred niekoľkých týždňov odpovedal tím Alpine celkom účinne. Veľmi pekné štvrté a siedme miesto v monackej kvalifikácii znamenajú ďalší dobrý deň pre francúzsku automobilku. Uvidíme, či je to len ďalšia výnimka alebo nový trend, v každom prípade je hodnotenie Alpinu po sobote pozitívne, zvlášť v prípade Estebana Ocona.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/97431/ocon-medzi-hrdinami-kvalifikacie-musite-maximalne-riskovat

V Australii bol vybuch? Neviem ci ideme vykon hodnotit podla havarie alebo podla vykonu do nezmyselnej cervenej vlajky…
Lebo dovtedy siel Gasly paradne.
Ked ma Alpine cisty vikend tak su aj vysledky.
Verim, ze zajtra budu dobre body.

1 Like

Je potřeba přiznat, že Ocon opravdu dokáže být v některých Q hoodně rychlý. Tohle se mu povedlo a s penalizací Leclerka 3. místo na startu.

1 Like

Gaslymu naložil dost :+1:

Co na to asi @Ferda? :thinking:

No radost z toho mít nebude :smile:

Spadla mi čelist. Ale taky mě moc potěšilo, že Alpine konečně zabralo. Je to sice pouze kvalda, ale snad se zlepšování projeví zítra i v dalších závodech.

Vyzerá to tak, že dvojka vpredu sa môže sústrediť len na seba.

Alpine potřebuje klid, neposlouchat vlastní hysterické vedení, a nějaké ty výsledky by měly být. Nejen Ocon, ale ani Gasly nejel špatně, oba v desítce, to je ok.

3 Likes

Austrálie taky vypadala jako hodně vydařený závod a nakonec všechno zhatil restart.
A pak to nešťastné chlubení o pokroku.
Současná realita je taková, že i přes velice slušnou Oconovou kvaldu jsou stále až pátým týmem.

To jo, ten kýžený pokrok se nedostavil. Ale při všem tápání mi připadá, že auto nemají beznadějné. Chce to taky trochu kliku.

Kliku, hlavně nemít problémy.
Monako je ale tak specifické, že reálná rychlost se stejně ukáže až v dalších závodech.

1 Like

Ocon to zajel velic dobře, k tomu není co dodat :slight_smile: ale pro mě je stále zklamáním Mercedes s tím balíkem vylepšení a nevypadá to nějak extra výborně

Třeba si to musí u Mercedesu zatím sednout. Nevím jestli je na testing novych komponent nejlepši zrovna Monako.
Ocon super, ale úplně jsem ho nechtěl za Alonsem.:thinking:

No bude mít rudo před očima. No já to beru, že to musí testovat, ale nikdo je nenutil to nasadit v Monacu, AM taky nasadil zavšení jen a v Barce by měla být nová podlaha a bočnice

U mercedesu to už asi nemohli vydržet, tak tam poslali vše. :man_shrugging:t2:

Podle me tu urgoval Puff, aby mu vysla alespoň jedna sázka

1 Like

Doohan napodobuje Barichella z 2010? @PUFF

Vstal jsem 11:45, takže tak. :smiley:

Akorát jsem viděl záběr Martinse. Stop minimálně na 10 závodů.

A do kostola pôjdeš večer, či ako? :upside_down_face: