Norris chcel Ricciarda predbehnúť, uprednostnil tím: Som tu pre nich | Magazín F1 - F1online.sk

Dvojité víťazstvo je pre McLaren výsledok, o akom na začiatku sezóny určite ani nesnívali. Nakoniec za to vďačia aj veľmi vyzretej jazde Daniela Ricciarda a tímovému výkonu Landa Norrisa, ktorý nenechal, aby ho ovládlo jeho ego a hoci mal chuť na víťazné šampanské, na kolegu nezaútočil.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/42423/norris-chcel-ricciarda-predbehnut-uprednostnil-tim-som-tu-pre-nich

Skoda…mohol trosku ukazat parchantsvo ako kedysi vettel, hamilton, leclerk(2019) ci verstapen(malajzia 2016 suboj s ricciardom)…proste zariskovat trochu a vyslapnut si na timoveho kolegu a ist pre vitaztvo…myslim si ze skvalne sa pytal timu pocas pretekov ze co ma robit(aj ked vedel ze tim mu oznami aby drzal druhe miesto) aby to vyslo navonok lebo nemal asi potrebne gule na to.zariskovat a zobrat na seba tu tarchu…no casom ak bude bojovat o titul sa tomu nevyhne…ale to je len.moja taka myslienka…v kazdom.pripade super pretek pre Landa vlastne obydvoch

Podľa mňa si uvedomil realitu. On ťahal Mclaren celú sezonu a v podstate dokázal svoje kvality. Mohol by zautočiť a vyhrať, ale načo robiť problemy v teame, ktorý nemá na titul. Len by ho rozbil a začali by sa hadať interne. Tak Riciardo dostal motivaciu a on skončil druhý. Síce nema 1. miesto, ale raz ho mať bude a pre tím ktorý stojí za nim ako lidrom a angličanom spravil najviac a vie, že ak by na to prišlo, tak Riciarda porazi.

2 Likes

Suhlasim s tebou istym sposobom ale vyhra je vyhra…keby ho predbehol bez nejakych problemov stupol by vyssie…myslim zeby Ricciardo moc pri suboji problem nerobil …ale ano da sa na to.aj tymto.pohladom pozriet ako.si pisal…ale myslim ze Landa to.musi hnevat

Tim na to cakal uz velmi dlho a Lando tam tiez nie je tyzden a je s tymi ludmi vacsinu svojho casu. Urcite chapal co by znamenalo double pre tim a ak by sa pri manevri vyradili bola by to totalna katastrofa.
Takto je cely tim namotivovany a sponzori stastni.
A ak to tak je, tak Lando velmi vyzrel tento rok a ja som si to az dnes uvedomil. Pozera sa dopredu na veci chladnou hlavou a prepocitava, ze co pre neho moze mat zisk do buducnosti a to vacsina jeho rovesnikov nevie.

Sám som si hovoril, že Lando bude nahnevaný, že on si to zaslúžil (a isto trochu aj bol) a bol som príjemné prekvapený z vysielačky a z podia ako oslavovali všetko spolu :slight_smile:

Nemal sancu ho na tejto trati predbehnut. Nepredbehol ho VER na rychlejsom aute, co by chcel on na rovnakom? V prvej casti pretekov za Danielom zaostaval. RIC siel co potreboval.

1 Like

Jaaj Norisko, :smiley: ten bol dobry.
:+1: zato, ze chapec dorasta na mentalne hratky.
Na trati by Ricciarda predbehol asi tak ako ho predbehol Verstappen.

Viac by ma potesil Lando na prvom mieste. Mohol sa zahrat na rebela a risknut to, takto to vychcane zahral a vyhrali vsetci. Vsetci basnia o Maxovi, Charlesovi a Georgovi a na Landa sa akosi pozabuda a pritom jazdi paradne