Nestrácam energiu hádkami s kolegami, hovorí Vasseur o svojom manažérskom štýle | Magazín F1 - F1online.sk

Je to asi sedemnásť mesiacov, čo zasadol na boxový múr Ferrari Frédéric Vasseur. Vo funkcii šéfa pretekárskeho tímu vystriedal Mattiu Binotta a po jeho príchode sledujeme viacero pozitívnych trendov pri napredovaní Scuderie. Tím zvláda prevádzkovú stránku, čo sa odráža do skvelých pit stopov a správnych strategických rozhodnutí. Pokrok nastal aj po technickej stránke, hoci nábor nových zamestnancov nepokračuje tak, ako by si niektorí fanúšikovia predstavovali. Sám Fred popisuje svoj manažérsky štýl ako uvoľnený.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/153602/nestracam-energiu-hadkami-s-kolegami-hovori-vasseur-o-svojom-manazerskom-style

Kde už Ferrari mohlo být, kdyby Binotta vyhodili hned po pár závodech kdy se ukázalo, že je pro vedení Ferrari nepoužítelný.

vsetko je tak ako ma byt, binotto tam byt musel aby sa ukazali urcite veci, a dnes sme tu, upgrade je navareny, dalsi vikend zistime, ci dobre, a celkovo, restrukturalizacia Ferrari sa mi paci cim dalej, tym viac :+1:

1 Like

Jenže Binoto napáchal ve Ferrari tak velké škody, že by to několik slabších týmů zruinovalo.

Binotto nemal plnu podporu. Novy sef Ferrari tam potreboval cloveka, ktoreho dosadi on. Tak to vo Ferrari chodi.

1 Like

nvm, ja sa na minulost uz nepozeram, je to strata casu … pre skonstatovanie okej, ale aby som si pestoval nenavist voci cloveku, co tam uz ani neni a pravdepodobne uz nikdy nebude, na to som uz stary :smiley:

Spravny pristup

Ze začátku ale Binotto plnou podporu měl. Teprve až dostalo Ferrari neveřejný trest za grepové čmoudíky, tak teprve potom se začalo hledat jiné řešení, ale tak nějak po Binottovsku hodně nedůsledně.

Mimochodem šestihodinovka ve SPA bude prodloužená o délku vyvěšení červených vlajek. Konečně začal někdo myslet i na diváky.

Já jsem tvrdil, že je Binotto omyl snad už po prvních třech závodech. @Daaviid23 Ti to může potvrdit.

tak je fajn, ze vo Ferrari na to prisli pred 17 mesiacmi, a nie az po 18tich :smiley:

Myslím, že Ferrari přišlo na to, že Vasseur byla správná volba okamžitě.

no, prisiel na to Elkann, tak ako pripomenul helmutko

mame milion pripadov, ked do ferrari prisiel, ci uz pilot, alebo principal, a vzdy ked to chcel menit k svojmu obrazu, tak mu bolo vysvetlene ako to ma byt :smiley:

Z šéfů Ferrari jich zrovna moc nebylo. Po Enzovi vedl Montezemolo Ferrari skvěle. Arrivabenne dejme tomu taky. Todt. Mattiaci se nechytil. Domenicali tam byl už hodně dlouho, tak si ho nevážili.

Za Binotta Ferrari bojovalo o titul alespoň půl sezóny.

S nezákonným vozem za který později dostalo neveřejný trest.

Cože? Jaký neveřejný trest byl u Ferrari v roce 2022?

Někde vidíš, že bych napsal rok 2022?

No, tak já píšu o 2022, že s Binottem bojovali půl roku o titul.

vedla mu to nevyslo, tak to skusa tu, Ferdo

2 Likes

Pár závodů ze začátku se nahoře drželi, ale všem bylo jasné, že se s tou krabici budou hodně rychle propadat a tak se i stalo.

1 Like