Nemecká komentátorská legenda: Hamilton teraz predvádza, čo nedokáže | Magazín F1 - F1online.sk

A ten fanatismus se projevuje konkrétně v čem? :slightly_smiling_face:

Ja si napriklad nemyslim, ze jazdci ako Hamilton a Vettel by boli citlivi na nastavenie auta. Skor si myslim, ze tam je problem v ich mentalnom nastaveni. U majstrov sveta takych rozmerov je to psychicky narocnejsie, ked to po vlne uspechov odrazu nejde. Niekto ako Russell, ktory o vitazstva a tituly nikdy nebojoval, sa s takou situaciou lahsie vyrovna. Podla mna je teraz na Hamiltonovi vidno, ze nie je zmiereny s tym, kde Mercedes je. Preto vela experimentuje a snazi sa z toho auta vytlct nieco, co v nom nie je. Z toho aj prameni potom to, ze nenachadza pohodu, pripadne robi chyby. U Vettela to podla mna bolo podobne. Na druhej strane netreba zabudat na to, ze aj Hamilton a aj Vettel boli pocas svojej kariery viackrat konfrontovani so situaciou, kde bolo dolezite, aby sa prisbosobili autu a velakrat to zvladli bravurne. Tvrdit, ze je to ich slabina, je podla mna mimo misu. Podobny problem mal napriklad aj Marc Marquez v MotoGP, ked posledne roky s Hondou viac padal, nez jazdil. Pritom je to bez debaty najvacsi talent v historii MototGP. Len to jednoducho nezvladal psychicky, snazil sa az prilis a z toho pramenili chyby, nie z toho, ze by sa nedokazal prisposobit.

3 Likes

Uplne s tebou suhlasim.

2 Likes

No kluci já doudám že Ham si systematicky ve Ferrari povede lépe než si tam vedl Vettel, ale snadné to mít nebude. Leclerc tam alespoň přicházel k domácímu Vettelovi, a i tak ho porazil a pak rozebral na součástky. Tady Ham bude přicházet k domácímu Leclercovi :open_mouth: Na druhou stranu Sainz se vedle Leclerca zapsal dobře, uvidíme co z toho vytáhne.

Letos to dobře zatím nepůsobí, to je fakt, no ještě je před náma 21 závodů.

S mentálním nastavením vítězů určitě souhlasím.

Ale u Hamiltona si myslím, že on je intuitivnější typ pilota, viz situace, kdy Vettel už za Ferrari odjel testovat Pirelli a Hamilton prohlásil, že to nepotřebuje. Něco podobného zdůrazňoval i Niki Lauda, ale tehdy v srovnání Hamiltona s Rosbergem.

Takže si myslím, že dílčí roli může hrát i tento prvek. Samozřejmě šlo jen o jeden faktor z několika, které jsem výše uvedl.

Ale na Rosberga si Hamilton věřil, sám tvrdil, že ho poráží častěji než naopak proto, že si na něj věří víc než Rosberg na něj, takže ta mentální kondice, o které píšeš, je podstatná.

Nicméně letošní účet mezi Hamiltonem a Russellem je otevřený, Hamilton sice působí zaskočeně, ale vzdávat nic nebude.

Ale ono zas so Situsom a Sheepom by ste si mohli sebakriticky uznat, ze toho Alonsa naozaj aj vsade cpete :smiley: Ja sem v poslednom case nechodim pravidelne, ale ked si otvorim diskusiu, tak skoro vzdy sa tu niekde toci Alonso. Aj ked teda ja osobne s tym problem nemam, paci sa mi, ze tak poriadne fandite a na fore kazdy moze debatovat o com chce, ale tvrdit, ze Alonso tu nie je pomaly vzdy temou dna, to musis vidiet aj ty, ze to tak nie je.

1 Like

Blbost, Marquez padal vzdy a nemyslim to ako hate. A s Hondou posledny rok padal aj Mir.

Screenshot from 2024-03-29 19-56-25

… a padá i teď s Ducati :smiley: Ale vypadá to nadějně :+1:

To je len tvoje prianie ale este tam neni LH. A mimochodom CH Leclerc vtedy bol v pohode ved tlak bol na Vettelovi . Teraz ked tlak je na nom tak uz lepsie jazdi Sainz ako on. A okrem toho aj Vettel ked prisiel do Ferrari jazdil perfektne prve roky na to ake auto a zazemie vo ferrari vladlo. Pokazilo sa to az ked to vo ferrari prestalo klapat vo vnutri timu

2 Likes

Moje přání ani ne, jen jsem zvědav. Jinak u mě platí že odolnost vůči tlaku je jedna z největších vlastností šampionů, takže když se někdo tlakem sesype, prostě selhává, žádné výmluvy. To samé s motivcí, buď tam je aby odvedl maximum nebo mě neohromí, celkem jednoduché.

1 Like

No Mir asi nie je moc dobry na porovnavanie, ved ten sam priznal, ze bol minuly rok mentalne uplne v keli.
Marquez padal vzdy, no neviem, pritom, kolko ziskal titulov asi robil aj ine veci, nez len padal. Je jedna vec, ked spadne v treningu, kde skusa limity a ked (ako minuly rok) vyslovene bojuje s tym, aby vobec dokoncil zavod.

Ale tak zas v Portimao to bol skor racing incident, nez bezny pad.

Padl ten víkend asi 3x, ale jako určitě, to poslední nebyl pád že by nezvládl motorku, to byl prostě souboj.

No mohlo by sa to tak povedat , ale aj Kimi Ratkonen bol sampion f1 a bol mentalne na tom tak perfektne . ale preto mal len 1 titul . Ak by mal vecsie emocie a viac dal F1 zo seba tak tych titulov by mal viac. Stacilo by sa len viac snazit , kvality aj auto na to mal

Já Kimimu nikdy moc nerozuměl, pro mě tahle emoční plochost (navenek) a ta jeho jednoduchost byla až zarážející. Někdo to miloval, já spíše kroutil hlavou. Ne že bych se tomu někdy od srdce nezasmál, ale nebyl to můj šálek kávy. No raději mlčím, je ok že měl a má tolik fanoušků. S Icewoman to byly silné časy :zipper_mouth_face:

ta Honda bola nachylna, preto padali obaja
a ako pisem, ja ho nehejtujem ale Marquez padal aj v zavodoch aj v kvalifikaciach, je to jeho styl, jazdit na limit

Co se týče toho článku ohledně nabídky AM pro Neweyho. Tak jsem to tu psal, že to AM zkusí, protože za a) mají prachy a za b) můžou Neweymu nabidnout práci na hypercars, cože je win win. Jak to bere Fallows? Těžko říct, on se hlavně musí zaměřit na to, aby jeho práce byla tak skvělá, že nebude Newey potřeba (nadsázka, protože Adrian je legenda F1 a za mne je to nejlepší inženýr, co v F1 kdy byl)

1 Like

image

2 Likes

Jak to vše dopadne, člověk aby si hodil kostkou :thinking:

1 Like

Alo spinning

8 Likes