Naozaj ma nezaujíma, či sa Hamilton vráti, vyhlásil Capito | Magazín F1 - F1online.sk

Chapem tvoj bod, ale v zasade si myslim, ze to nehra rolu. Suhlasim, ze Wolff a aj Horner mali na celom tom chaose minimalne rovnaky, ak nie vacsi podiel ako Masi. Ale oni vyvodit zodpovednost nemusia, lebo nie su riaditelmi pretekov. To je Masiho zodpovednost. A je to aj jeho zodpovednost, podobne situacie zvladat a nezlomit sa pod tlakom sefov timov. Ta situacia nebola zvladnuta dobre a kedze je to situacia, ktora spada do zodpovednosti riaditela pretekov, musi za nu zodpovednost vyvodit Masi. Ja to povazujem za nevyhnutne uz iba pre ukludnenie emocii. Zo strany Wolffa to moze byt pokrytectvo, ale on v konecnom dosledku len haji svoj zaujmy, co je pochopitelne. Vyuzil Masiho zavahanie v rozhodovani a prizivuje sa na tom. Tie karty mus vsak dal do ruky Masi sam. Boli tam pravidla a on ich nedodrzal pre tlaky z vonka.
Je to podobne ako v politke (nie v tej nasej slovenskej, ale takej normalnej). Ked je nejaka kauza, tak tiez odstupuje vacsinou premier/zodpovedny minister a neriesi sa, aky velky bol podiel jeho viny.

ale ja nehovorim o tom ako do neho tito dvaja hucali pocas pretekov. Ale o tom ako spolu s dalsimi stajnami tlacili na to aby sa preteky nekoncili pod SC. Uz len fakt, ze sa usilovali o nejaku nepisanu dohodu, svedci o tom, ze boli OK s tym, ze sa niektore procedury budu riesit inak ako zvycajne. Kedze Masi evidentne z bezpecnostnych poziadaviek ustupit nemienil (a ma pravdu) tak musel spravit kompromis inde.
Zo situacie v zavere abuzabi je vinny kazdy, kto vyslovil vyssie uvedenu poziadavku.

Aha, prepac, to som potom trochu zle pochopil. V takom pripade si vsak myslim, ze toto nie je dostatocne ospravedlnenie toho, ze Masi nedodrzal pisane pravdlo ohladne SC. Je mozne, ze tlaky timov na to, aby sa preteky nedokoncili pod SC Masiho rozhodnutie ovplyvnilo, ale sposob akym to spravil bol nezvladnuty. Najprv zakazat jazdcom o kolo predbehnut, potom svoje rozhodnutie zmenit a dovolit to iba niektorym a potom este proti pravidlam poslat SC do boxov skor? To nie je dobre regulovana situacia. Podstata problemu nebola v tom, ze Masi tie preteky restartoval, ale sposob, akym ich restartoval. Nemusel pustat ziadne auta o kolo (ako to povodne planoval) a problem by nebol.

Ja o ňom bohužiaľ takú “vysokú” mienku nemám. :slight_smile: