Naozaj ma nezaujíma, či sa Hamilton vráti, vyhlásil Capito | Magazín F1 - F1online.sk

Na jeho budúcnosť je zvedavý takmer každý, šéf Williamsu Jost Capito však nie. Aj bossa stajne z Grove sa nemecké médiá v jednom z posledných rozhovorov popýtali na ďalší osud sedemnásobného majstra sveta Lewisa Hamiltona. Capito na to reagoval s prudkým nezáujmom.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/54101/naozaj-ma-nezaujima-ci-sa-hamilton-vrati-vyhlasil-capito

*Myslím si, že ak bol niekto majstrom sveta sedemkrát, už dosiahol dosť a mohol by uvoľniť miesto mladým, prečo nie?"

Ano, preco nie…rovno vyhodme vsetkych “starych” majstrov sveta a zaplnme ich miesta mladymi nulami. Co uz len sportu prinesu jazdci ako Hamilton, Vettel, Alonso, ked mozeme mat take esa ako Piastri, Schwartzman, Pourchaire ci Daruvala. Takto treba zaobchadzat so “starym zelezom”, ktore sportu uz len skodi a pripravuje nas o hotove mlade “klenoty.”
Neviem ci si to Capito uvedomuje, ale keby tento rok Hamilton nesedel v Mercedese, tak sa pozerame na cistu dominanciu Maxa. Tolko k Hamiltonovmu prinosu pre sport.
Takyto pristup ma hneva. Iste, ak je nejaky stary sampion, ktory sa uz len trapi ako naprikald Raikkonen, tak je na case, aby skoncil. Ale ak predvadza vyborne vykony ako Hamilton ci Alonso, tak je to absolutna drzost, posielat takeho jazdca do dochodku na ukor nejakeho mladika, ktory takym sampionom tak maximalne moze upratovat garaz. Ak chce Capito mladych jazdcov, nech si pozrie F2 alebo F3.
Pritom nemam pocit, ze by v top timoch nebolo dostatok mladikov. V RedBulle sedi Max, vo Ferrari Leclerc so Sainzom a do Mercedesu teraz ide Russell. Akoze komu este treba uvolnovat miesto? Dokonca aj dvojica mladikov Albon, Gasly mala svoju sancu…

Podobnými komentármi to niektorí z vás trocha zveličujete. Áno, nebolo by to až také tesné, ale, ak by na mieste Hamiltona sedel niekto podobne kompetentný a hlavne by mal podobné “štestíčko” :smiley: tak by to nebola kompletná dominancia Maxa, to si zase nemyslím. Valteriér nie je zase nejaká merná jednotka, to je sobotný jazdec - na jedno kolo. Ak by bol na mieste Hamiltona niekto, kto síce nie je, tak talentovaný ale určite lepší ako Bottas, tak stále by to mohlo byť zaujímavé, pretože Merc nebol zrovna črep.

Taký Sainz alebo Ricci by spolu s Mercom dali celkom dobrý súboj proti Maxovi, Checovi a RB - tým nechcem znehodnocovať “božské” výkony Hamiltona ale predsa len Mercedes je Mercedes - keď dokázali vyriešiť rôzne problémy pomaly už do Silverstone, tak spolu s danými jazdcami a ich vynaliezavosťou by to určite nebola “dOmINanCiA” Maxa - na to nebol Merc zase taký slabý. :slight_smile:

Presne tak, ak sa Lewis nevráti, iba tým potvrdí, že on chce tituly získavať a nie o ne bojovať. S kýmkoľvek. A ak nenastúpi, svet sa nezrúti a F1 už vôbec nie. Mercedes nie je najpopulárnejším tímom a Lewis nie je najobľúbenejším jazdcom. A ak by nebolo aféry crash gate v réžii Renaultu, tak ani sedem titulov nemá. Majstrom by bol totiž Massa. Všetky Lewisove tituly by boli z Mercedesu, ktorý dominoval a majstrom s ním by bol aj Sirotkin. Ak odíde, nech sa páči. Človek si povie, porazil ho Button, porazil ho Rosberg, boji sa, či ho neporazí aj Russell.

1 Like

Nemozem s tebou suhlasit, pride mi to byt znevazovanie Hamiltonovych kvalit. Spominas tu Ricciarda, no ten nedokazal porazit ani len Norrisa, dokonca s nim ani len nezviedol vyrovnany suboj. A to mal rovnake auto ako Norris. Ako by chcel predstavovat hrozbu pre Maxa, ktory je este lepsi ako Norris?
To iste Sainz. Pokial sedel spolu s Maxom v Torro Rosso, tak dostal totalnu nakladacku a teraz ideme s istotou tvrdit, ze by bol Maxovi vyrovnany? Nehovorim, mozno by sa mu to podarilo, mohol sa zlepsit, ale fakty hovoria skor proti tomu. Davat to do roviny, ze podobne vykony ako Hamilton by predviedol hociktory lepsi jazdec, to je mimo misu.

Ak by sa Lewis nechcel vratit, uz davno by bol v Mercedese frmol a boj o jeho sedacku. Totovi by v jednom kuse zvonil telefon a pred jehou kancelariou by manageri jazdcov stali v rade. Ale vsetci potencionalny kandidati su v pokoji.
Vrati sa a dokonci, co ma dohodnute v zmluve. Odovzda svoje skusenosti nasledovnikovy a potom bude poradca Mercedesu. Ak by komunikoval s novinarmi, dostaval by jednu a tu istu otazku dvestokrat denne po dobu styroch mesiacov. Nie je labilna padavka, ale ani stroj z ocele. Normalny clovek, ktory si potrebuje iba oddychnut.

1 Like

Jasne ze sa vrati.
Nema rodinu, deti, nic ho nedrzi, ma vegetarianskeho psa a to mu staci.
Bol som radsej ak by sa vratil, pretoze George ho tento rok zadefinuje.
Tak ako Ricciardo v 2014 zadefinoval úroven Vettela.
Bude sa nielen o Lewisovi pisat ze tituly ma len vdaka dominantnemu autu ale pribudne aj fakt, ze ho porazi mladsi jazdec.
A ze to bude mat Russell brutalne tazke je jasna vec.
Cely team tancuje, ako Lewis píska.

1 Like

Lepsie by som to nenapisal, podpisem do bodky vsetko :slight_smile: Popravde, vobec by mi nevadilo, ak by sa nevratil, ale na druhej strane chcem vidiet, ako ho Russel zajazdi do zeme… Potom jeho tituly zacnu davat ten spravny “zmysel”. Nesmierne sa na to tesim.

Ja nechcem znevažovať výkony a talent Hamiltona ale nemôžeme predsa považovať Mercedes za nejaký črep. A k tomu, ako tím samotný, sú veľmi vynaliezaví, chápem, že mienka o Riccim klesla a Sainz sa nemusí zdať byť veľmi “vytŕčajúcim” ale stále sú to podľa mňa mená, ktoré by buď spolu alebo s Bottasom dokázali podávať výkony, ktoré by určite nespôsobili danú úplnú dominanciu Maxa. Keď nechcem haniť hamiltonove kvality, tak musím poukázať, že zase ani technika, ktorú mal k dispozícií nie je zlá - určite by to nebolo také ľahké pre Maxa, to zas nie. Áno, Ham určite prispel dostatočným podielom, že to bolo tesné (celkový súboj) ale netreba zabúdať, v ako tíme sa nachádza. :slight_smile:

1 Like

skôr by mali uvoľniť miesto piloti bohatých ocinkov,ktorí zaostávajú…Latiffy,Mazepin aj Stroll…

1 Like

Na kazdeho chlapa je chlap a uroven sa stale posuva vyssie. To ale neznizuje kvality Hamiltona. Jednoducho je dobry v tejto dobe a situacii. Tak ako boli dobri Steward, Lauda, Moss, Fittipaldi a dalsi. Chvalabohu si historia pamata vykony zavodnikov a nie vykony hejterov.

Urcite suhlasim, ze Hamilton nemal k dispozicii zlu techniku, no myslim si, ze pri tak vyrovnanom boji je uplne esencialne, mat v time zaroven aj spickoveho jazdca. Na jazdcoch ako Bottas a Perez (ktori este vzdy v ramci stredu pola patria k tomu lepsiemu) sme pekne mohli vidiet, aku rolu vie zohrat jazdec. Ked hovorim o dominancii, tak nemam na mysli, ze by Max vyhral vsetky preteky s prstom v nose. No nemyslim si, ze niekto ako Ricciardo ci Sainz by pre neho nebol relevantny super. K titulu by podla mna dokracal ovela jednoduchsie.

Presne tak. Je ironiu, ze zrovna Capito tu chce rozpravat o “blokovani miesta pre mladikov”, ked ma v time duo neperspektivnych platicov Albon-Latifi. Ale hej, ten kto tu blokuje je Hamilton…

Ako ho zadefinoval ? SV je 4xmajster sveta a kde je Rici? Dostal nakladacku od mladika Norisa. Nie je najmladsi a uz vystriedal plno timov a uspech bol maximalne ten ze sa mu podarilo porazit bez formy jazdiaceho SV. To je cele spickove jazdenie toho perfekt jazdca. Ano Russell bude mat to brutalne tazke bojovat bude s LH a nie s NL a ani nie s Valteri Botasom. Samozrejme nepochybujem ze je GR velmi dobry mlady pilot ale LH je uz roky najlepsi pilot . A ak ho aj nahodou porazi tak to neznamena ze je LH pomali . LH uz ma 37 rokov a ten vek neoklames , aj ked na strane LH je neporovnatelne viac skusenosti.

Nesmieme ani zabudat v akom aute jazdil Max. A aky ma tim okolo seba. Taky ktory pred Mercedesom drzal 4roky neporazitelnost.

:smiley: no však akurát to sa pokúšam opísať :slight_smile: Lebo už som tu videl kopu komentárov (na reddite detto), že všetci to považujú, akoby to potom boli dostihy len s jedným koňom, pritom, ak by sme vyňali Hamiltona z tejto rovnice - nebolo by to až také jednoduché, ako sa môže zdať. Mercedes, ako tím, je na to podľa mňa príliš mocný oproti RB, ktorí - áno @fanda_f1 tiež nie sú len takí fidlikanti. Ale oproti Mercu, ktorý si urobil z F1ky svoju “bič”, je RB trocha iný kaliber. (tým nechcem povedať, že je RB o poznanie horší)

Keby tam bol nejaký neschopák ala Mazepin - tak by to Max možno naozaj zvládol s prstom v nose ale inak si myslím, že pri každom lepšom jazdcovi ako Valteriér, prípadne oboch lepších ale nie v kalibri Hamilton, by ten majstrovský súboj nebol hneď tak z voleja jednoznačný.

1 Like

Valteri nebol nikdy spatny jazdec . Skor by som povedal ze on bol taky ako vetsina pilotov -Sainz , riciardo, Gasly atd . Ale nemal tu mentalnu silu sa pobit o post timovej jednicky.

a preco by ho to malo zaujimat?
Nemusi kazdy padat na zadok, ze co Hamilton. Mna to tiez nezaujima ci bude, alebo nebude pokracovat. Ked ho to bavi nech pokracuje, ale aby si daval podmienky, ze tamten musi odist tento nemoze robit toto…
Viem, ze to su mozno iba spekulacie medii ale v tom pripade mu robia medvediu sluzbu…
F1 na neho zabudne rychlejsie nez si mysli.

Nereagoval som na tu cast vyhlasenia, kde Capito hovoril, ze ho to nezaujima. Reagoval som na jeho vyhlasenie, kde tvrdil, ze Hamilton by mohol uvolnit miesto nejakemu mlademu jazdcovi. To si mi zdalo absolutne neprimerane a ubohe, nie je to postoj, ktory schvalujem v suvislosti s pretekarmi, ktory nieco v F1 naozaj dosiahli (na rozdiel od mnohych mladych jazdcov, okolo ktorych je vela peknych reci, ale vysledky nemaju ziadne).
Co sa tyka toho, ci Hamiltonov odchod niekoho zaujima alebo nie, po pripade musi zaujimat alebo nemusi. Myslim si, ze nech to jednotlivec vnima akokolvek, pre F1 by to bola velka strata. Samozrejme, ze by to F1 prezila, ale tvarit sa, ze odchodom jazdca Hamiltonovho formatu by sa v podstate nic velke nestalo, to moze iba hejter. Nemam pocit, ze by si Hamilton kladol podmienky a ked uz aj ano, v prvom rade povazujem za smutne, ze za vyslovene nezvladnute rozhodnutie v AbuDhabi, nie je Masi schopny vyvodit zodpovednost sam od seba. Na co na to potrebuje, aby ho do toho tlacil Wolff, pripadne Hamilton? Bolo to nepripustne zlyhanie a nema tam viac co robit.

Wolff moze zacat od seba.
Boli to stajne, ktore tlacili na Masiho aby sa preteky nekoncili pod SC pokial to bude mozne. Masi sa postaral aby to mozne bolo bez kompromisov ohladom bezpecnosti. Ako sa hovori, daj si pozor co si zelas, moze sa to splnit.
Je podla mna dost pokrytecke od neho ziadat nejake vyvodenie osobnej zodpovednosti. Nemyslim od teba ako fanusika, ale napr od Wolffa a dalsich zainteresovanych ak taka poziadavka od nich zaznela…