Na vojnu sa pripravujú aj dodávatelia palív, Aston Martin bude mať žolíka | Magazín F1 - F1online.sk

ta o fuz nizsia spotreba nevyvazi tu cenu o co je to auto drahsie

toyota mala jeden dobry koncept hybridu kde by motor sluzil cisto len ako generator, to by mozno malo zmysel ak by to dotiahli do konca, lebo davat ku extremne komplikovanemu a drahemu spalovaciemu motoru este elektricky motor a baterie je cista hlupost. navyse realna spotreba hybridov je uplne, ale uplne inde ako uvadzaju vyrobcovia. pred par dnami som narazil na taky clanok a ono sa o tom pisalo samozrejme uz davno

toto by malo zmysel ak by to dotiahli do konca, toto by bol ten skutocne vyhodny hybrid

1 Like

Btw gde Toyota na vodík?

ta o fuz nizsia spotreba v meste je cca 2-3 litre / 100km v porovnani s klasickym benzinakom. Pre ludi s mojim rocnym najazdom samozrejme ano. musim auto vlastnit 10 rokov aby sa mi to vyrovnalo. potom je tam ale este zostatkova hodnota a dalsie veci, ktore do toho treba zaratat ako vyssie opotrebenie brzd a spojky.
Ta realna spotreba je naozaj realna. ziadna vymyslena dana vyrobcom. jazdil som s viacerymi hybridmi od toyoty a nad 6 litrov som sa nikdy nedostal. Cisto mestska premavka bola skoro vzdy okolo 5, niekedy pod 5. maju to prespekulovane aby vytazdili s ICE maximum.

aky mas nazor na prius vs corolla hybrid?

Niečo podobné ma dnes Mazda s wankelom.

MX-30 R-EV

prius bol vzdy o segment vacsie auto ako corolla. Robili aj 7 miestnu verziu. Ale ta posledna generacia ide inym smerom. je to skor luxusnejsie a vykonnejsie auto a priestorovo nema velmi co ponuknut oproti Corolle hlavne ak uvazujes nad kombi verziou.

aj Nissan Qashqai e-power

1 Like

aha, ja som myslel, ze su rovnako velke

Kupovali sme 2 hybridy koncom 2023, od Hondy a Toyoty. Toyota Corolla Hybrid TS ma stála menej (!) ako porovnateľné kombíky od KIA, Peugeot alebo VW. Potreboval som automat, aktívny lane-asistent, adaptívny tempomat a ďalšie automatizované systémy pre pohodlnú jazdu v meste a na diaľnici. Toyota kombík za 28tis, ostatní to všetko mali až v najvyšších verziách od 32tis a vyššie. A to tam mali maličké turbobenzíny.

Potvrdzujem na vlastnej skúsenosti. Najviac som mal tento týždeň na českej D1. Tempomat na 140, veľa brzdenia a pridávania a spotreba 6.2l. Mesto medzi 3-5l, podľa vonkajšej teploty.

no len to bude asi dost specificky pripad ked si chcel nieco co ine automobilky davaju do inej triedy aut , lenze to, ze to v tvojom pripade vyslo takto neznamena, ze kazdy potrebuje to iste co ty a teda mu vyjde lepsie konkretny hybrid

Neviem, chcelo by to pozrieť cenníky. Mňa v tom čase prekvapilo, že nadupaný hybrid bol lacnejší ako podobne vybavené auto tej istej triedy s malým trubobenzínom. Nejako podrobnejšie som to už neskúmal.