MS v Hokeji 2024

U vas vidim slabinu v tom, ze kdyz mate prevahu, vedete, casto usnete a vynechate konec.

2 Likes

Slovensko vcera hralo famozne dve tretiny. Potom prisla pasivita a skoro preyebanie zapasu… Nastastie sme dobre zahrali predĺženie :smiling_face_with_three_hearts: a porazili USA

2 Likes

No presne o tom mluvim.

Ja dudam ze sa nam podari dostat aspon cez stvrt finále kur.a

2 Likes

Dotaz mimo téma.
Shluk kosatek je co?

  • Stádo
  • Hejno
  • Roj
  • Smečka
  • Houf
  • Kolonie

0 účastníci

Nebola to uplna pasivita, ale taka finska defenziva. Ono Americania v poslednej tretine to zacali ovela viac otvarat, vyssie napadat a pri rozohravke mali vzdy jedneho hraca hore, takze nasi nemohli hrat tak aktivne ako prve dve tretiny a zaroven Americania uz museli.

Snazili sme sa im to kazit v strednom pasme a v obrannom im umoznili malo striel, vytlacat ich k mantinelu a nepustat ich do. vylozenych sanci, co sa nam celkom darilo. Z tlaku nedali ani jeden gol. Vsetky tri v tretej sme dostali uplne lacno po individualnych chybach. Takze ta defenzivna hra nebola az taka zla.

Ale viem co tym ty aj @bob myslite, velakrat v predchadzajucich rocnikoch sme presne na to doplatili, ze dali sme 1-2 goly a uplne sme prestali hrat, hoci bola este len polka zapasu, co je uplna blbost. A navyse vtedy sme to ani nevedeli ubranit, lebo kvalitny super nas zavrel na niekolko striedani po sebe a mal sancu za sancou.

Ale vidis, ze to bez neho nejde velmi dobre. Proste Pastrnak je top level aj na NHL a bol by klucovym hracom nielen Ceska, ale aj takej Kanady alebo USA. Na Pastrnakove cisla sa nechyta ani Zegras, ani Tkachuk, ani nikto z Kanady.

PS: Proti Pastrnakovi som hral jeden turnaj v Havirove, tusim do 15 rokov. Keby som vtedy vedel aka to bude megastar, tak sa s nim aspon odfotim. :smiley:

No to je podle me duvod proc je to takove jalove, uvidime.

:+1:

1 Like

S Gáboríkom sme rovesníci. Raz alebo dva krát sme si ako chalani (nejako v období 1. stupňa základky) v tímoch proti sebe zahrali hokej na ulici s tenisákom. :slightly_smiling_face:

2 Likes

@Jos_Verstappen @Explorer hodně povedenej zápas, monžná nejpovedenější zatím z celého MS, škoda že to Rakušáci nedotáhli do konce

Jo, Rakúšania fakt dosť prekvapili a samozrejme mi tým pokazili viacero kumulovaných tiketov. :grinning:

1 Like

Přesně takovej ten zápas “na jistotu”, který hodíš na ten tiket, abys přilepšil ten kurz a celé ti to hodí do kopru :joy:

1 Like

Kto by to bol vtedy povedal, že z nich budú takéto hviezdy. Ale aspoň bude čo rozprávať vnúčatám. :smiley:

Ja som zas generácia Cehlarik, Koch a spol, proti ním som hrával pravidelne. S Pospisilom som zas pár hokejbalových turnajov odohral v jednom tíme. Martin mal vtedy asi 15-16 rokov, bol výrazne najmladší, ale už vtedy vynikal rýchlosťou a bojovnosťou aj medzi dospelými a bol to veľmi milý chalan s rešpektom k nám starším. Pamätám sa, že po jednom turnaji, kde sme za deň odohrali asi 5 zápasov (kratších ako štandardný hokejbalový zápas) sme išli na zaslúžené pivo, no on išiel ešte večer do pisilovne a na ľad. Extrémne si to vydrel a strašne sme mu priali šancu v NHL aj v repre a som za neho veľmi rád ako sa konečne presadil, lebo keby mal inú národnosť, tak v nhl dostane šancu oveľa skôr. :slight_smile:

3 Likes

Tá tretia tretina bol zázrak, ktorý sa tak skoro opakovať nebude. Kanada za stavu 6:1 odišla hlavami na hotel. :smiley:

Ja som zachytil len to predĺženie, kde potom po pár sekundách Kanaďan rozhodol o výhre,
ale chvíľu predtým pozerám, že remíza v riadnom hracom čase 6:6 a hovorím si, že to neni možné. :grinning:

Jako narovinu, už hodně dlouho jsem neviděl takhle totálně odklouzanou třetinu. Kanada hrála vyloženě na autopilota s tím že to nějak dojezdíme. Jenomže jak z toho vlaku vystoupíš, tak se dost těžko nastupuje zpátky, ještě když Rakušany žene celá hala a Rakousko má neskutečný zažitek, velká škoda že to v prodloužení neklaplo. Uvidíme, jestli jim ten “zlatý” bod proti Kanadě k něčemu pomůže. Pro naše hokejky dvě důležité věci plynou z tohoto utkání: 1. nikdy si nemysli že máš vyhráno i za stavu 6:1 a 2. Kanada je hratelná za každé situace

1 Like

Koukal jsem posledni tretinu, Kanade usnul brankar, divim se ze ho nemenili, ale v tyhle situaci se to mozna tezko odhaduje. Kazdopadne puvodni stav 6:1 pred usnutim brankare dava jasne najevo pomer sil.

V zapase Cesko - Dansko ma obrana a brankari dovolenku? To co sa tam deje? :joy:

Prestrelka 🫢 pekne sa pozbierali