Mercedes zastavil Red Bull, Hamilton má pole position | Magazín F1 - F1online.sk

Cenná maďarská pole position putuje do rúk Lewisa Hamiltona. Po skvelom výkone porazil nielen svojho kolegu Valtteriho Bottasa, ale aj najväčšieho súpera v boji o majstrovský titul Maxa Verstappena. Holanďan dnes nemal nárok, na kvalifikačný triumf mu chýbali štyri desatiny.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/38107/mercedes-zastavil-red-bull-hamilton-ma-pole-position

Dnešok pekne ukázal že FIA urobila tak aby Mercedes bol späť.
A že dominancia iného tímu nikdy neexistovala tak ako v prípade Ferrari 2018 na to treba väčšiu zmenu pravidiel aby oni problémy neporiesili aj keď ich na začiatku mali.

A tiež pekne ukázal, že nemenovaný pilot podáva primerane výkony len keď to auto dokonale funguje a je najrýchlejšie na trati.
A ja som od začiatku sezóny tvrdila ze presne viem kedy sa zlepší a prestane mu haluzit. A potvrdilo sa že to bude keď Mercedes pride späť tam kde bol doteraz 5 rokov.

Tato sezóna to len a len potvrdzuje tak ako aj 2018. NÁHODA to ani jedno nebude.

Je to 2x v jeho kariére. Tu už sa nie je o com bavit.

To je ten istý vzorec úplne ten istý.

Takže baviť sa nie je o com je to úplne evidentne… 2018 mohol byt náhoda, ale 2x už nie.

Ja nemám žiaden mindrak lebo moje slová sa len a len znova potvrdzujú a ani pocit ze to dnes niekto posral.

Dnešok potvrdil všetko čo tu dlhodobo píšem.

Slovo priemerný si použil ty nie ja :joy:

Faktom je ze jazdiť aký taky štandard auta a 2 pilota v ňom začal až keď sa začalo diať to co vidíme.

1 Like

To sú fakty… Vzorec sa opakuje úplne identický😂 normálne Deja Vu a na to nemusíš byť veštica stačí pozerať F1.

Tak už nielen lúzer Bottas ale aj sedemnásobná nula Hamilton za všetky svoje úspechy vďačí autu a inak je to vlastne treťotriedny pilot, ktorý prinajlepšom naplňuje potenciál auta. Zato svätý Georgino akonáhle zajazdí v kvalde tužku, tak to nie je mizerný výkon ale len naplnil slabý štandard auta. Ty si tak nonstop protirečíš, že už to prestáva byť aj zábavné.

Praveze je to zabavne… kiks iste este nieco prida… he,he

Tvoj príspevok len potvrdzuje, že si neobjektívna a zaujatá. " Hovoriť striebro mlčať zlato "

Že sa ešte nad jej (jeho) príspevkami pozastavujete… Tu napíše že citujem “to sú fakty” a keď jej niekdo predloží fakt o tom, že Russell získal s Williamsom 0 bodov, slovom nula bodov a na body ho zdolal aj jednoruký Kubica tak dá milión protiargumentov a výplodov o tom, aký je to úžasný pilot a vždy je chyba v aute…

co vystrajal crashmacher v tretom treningu? nerozbil uz nahodou on viac krat auto ako jeho timovy kolega ktoremu to neustale vsetci vyhadzuju na oci? :slight_smile:

crashmacher vela talentu po fotrikovi nezdedil

1 Like

Presne ako píšeš… Nikto si ani len neodváži ho skritizovať, nikto nespraví posmešný web, kde mu počítajú čas od posledného “spinu” tak ako Mazepinovi… Je vo Formule 1 iba preto, že je Schumacher… bohužial chlapec na to nemá… stále si niekto myslí, že on je nástupca svojho otca?

A kto tu kedy písal, že bude presne ako Michael? To len takí zaslepení ľudia majú furt tendenciu ho stoj, čo stoj porovnávať. Za to, že je Schumacher neznamená, že bude ako cez kopirák. Hej, vyhral F3 a F2, a do F1ky nastúpil asi do najhoršieho tímu s autom, ktoré by pomaly šlo rýchlejšie kebyže zaradia spiatočku :smiley: čiže dajte mu čas, keď budete od neho takto čakať na nejaké zázraky typu Verstappen, tak to bude ako Čakanie na Godota :smiley: určite to nie je nejaký super extra mega giga talent storočia. Ale treba mu dať šancu, nech sa ukáže, najmä ak bude v aute, ktoré bude schopné končiť aspoň na hranici 10. miesta. Lebo dnes je to bohužiaľ už len čisto o aute, na 90% rozhoduje auto, tím a prostredie.

2 Likes

Kámo tých ľudí čo tu písali že je to budúci majster sveta, ľudia s ktorými som sa osobne rozprával, komentáre v Eiskingoch… Ver mi že ich bolo veľmi veľa…

Btw čo má nekonkurencieschopne auto s jeho haváriami?

“Kámo” ale je rozdiel “budúci majster sveta” a “nástupca svojho otca”, na jeden titul to možno vyjde ak bude v správnom aute / tíme v správny čas, ale pochybujem, že niekto od neho očakáva nejakú dominanciu alebo nebodaj božské zázraky s autom, ktoré je nestabilné.

Asi to, že to do istej miery tie havárie aj spôsobuje, myslíš, že “Mazespin” vzniklo len tak, podľa mňa do istej miery to vzniklo pretože Mazepin chcel byť prehnane agresívny a tlačil na to a jednoducho nevydalo, to čo sa potom stalo Mickovi je dosť podobná situácia. V takých autách je ten rozsah do toho limitu (kedy to prešvihneš) menší ako v nejakom aute, ktoré ide ako po koľajniciach a môžeš si v ňom veriť a tlačiť do toho, čo to dá - ergo v Haase máš tú pomyselnú stenu, do ktorej si nabiješ hubu ak pôjdeš rýchlejšie, výrazne bližšie ako v nejakom inom stabilnom aute.

2 Likes

Nechytaj ma za slovíčka, myslel som nástupca jeho otca na sedačke vo Ferrari a tým pádom aj majstra sveta s týmto tímom… Veď sa pozri na názory ľudí že on a Leclerc sú budúcnosť Scuderie a podobné názory, pričom chalan neodjazdil ani jednu VC… A netvrd mi prosím, že to nikto nepísal, pretože takých názorov bolo plno. Nehovorím, že je úplný tragéd, ale ten tlak a očakávania na neho sú vysoké a k čomu je to dobré? Najlepšie je že nikto ho ani neskritizuje, nech urobí čokoľvek… Pritom na Mazepina bolo plno hejtov zo všetkých strán.

Ja len poukazujem na to že sa opäť stalo presne to iste… Chceš povedať ze nie?

Práve to je to, že Hamilton jazdí zväčša aj tak v POHODE, Russell detto.

Nie je to prvý krát čo sa jeho sezóna vyvyja rovnako práve o to ide. A náhodou sa to stane vždy ked jasne nedominuje Mercedes. Vtedy často krát jazdí pod možnosti a tento rok určite v polovici. Akonáhle začnú dokáže jazdiť za LH… Tak je to auto ci pilot.

Od Williamsu Q2 zakaždým nečakáš, donedávna to bola utopia a každý sa divil ako to robí. Čakáš ju od Russella to je rozdiel.
P17 nie je pod štandardom Williamsu. To auto sa ma hýbať P15-18… A o tom sa nedá pochybovať ukázalo sa to X krat. Je to Maximálne pod bežným štandardom GR v tom Williamse.
Citujem samotného autora kola = bolo to Ok, lenže fajn pre nás neznamená nič, lebo fajn nás nikam Neposuva. A to je presne ono, to nebolo pokazené kolo, len nebolo ničím výnimočné.

Ale dohodneme sa asi že P8, či P10 je pod úrovňou Mercedesu :joy:

Čo tvrdím ja je že Bottas ma auto ktoré drobné veci zakryje… Ako vidíš Williams nie je. Stačí drobné zaváhanie a si tam kde to auto patrí…1 nedokonalé kolo.

Nepotvrdzuje… To že Bottas jazdil doteraz pod limit je fakt co vidí každý. Tak ako Russell jazdil na ňom.

Toto je 1x kedy Bottas išiel na limit a 1x kedy Russell nie.

RUSSELL sedí vo Williamse keď dá Q3 aj keď P17… Minulý rok bol nepostup stále celkom bežná vec. A druhe auto to nedokáže stále. Teda toto je najskôr realita ak Russell co i len drobne závaha.

Dnes sa pole na konci zoradilo presne tak ako na tom je. Williams je 9 najrýchlejší a vieme to dlho. Russellovi auto nezakrije ani drobnu chybu lebo limit jeho auta je uplne inde ako top auta. A každá mala chyba ho vytresta. V Q sa to stalo 1x za 3 roky keď mohol dostat z auta reálne viac.

Bottas ma v ruke Mercedes a zaváhal omnoho častejšie. Až do momentu keď začínajú byť najrýchlejší na rošte. Už 2x za 5 rokov sa stalo to isté… Lenže on ma auto co ho dokáže trocha vytiahnuť ak chybu urobí.

Toto je no discuss.

Ak som neobjektivna ja, tak uplne rovnako neobjektivny ste vy.

Pozri si štatistiky zo sezóny 2018 a potom príď do diskusie a dôkaz že nemám pravdu v Bottasov prípade. V oboch pripadoch to ma ten istý bod keď sa to zmenilo. Čím to asi bolo keď pomalší rozbeh 2019 a 2020 keď ho nemal tim zrazu nemal?
Nevidíš tam rozdiel? Tak bohužiaľ to už je tvoj problém…

A zase sme pri tom že dokazuješ svoj intelekt. Chlapovi by si tento “argument” na argumenty nedal. Lebo je od základu hlúpy. Ale hej argumenty došli = toto sa totiž nedá inak vysvetliť

Ty si zjavne absolútny obhajca LH =pzri sa na tvoje komenty vedľa ty objektivita…

Moje tvrdenie si nijak nevyvratil a píšeme to ako vidím viacerí že to tak je.

Ale ja viem tebe Bottas vyhovuje lebo vidíme ako Lujzik reaguje keď ho niekto pri tlači. Je to pochopiteľné = takto mu hladkať ego nikto iný nebude.

1 Like

Ale ak chceš diskutovať mal by si.

Lenze to sa nedá ja viem vyvrátiť to nejde.

Chod sa tešiť zo správania sampiona a bud na neho hrdý ako sa ukazuje.

Presne totiž ukazuje prečo všetci jeho fans tak milujú VB a tak veľmi nenávidia Russella
Záhada je že začalo to minulý rok v Decembri =ja v tom vidím strach.

Mne LH nevadí nech vyhráva ale nech netlačí do ľudí tie svoje kecy, nech sa netvar ako morálny etalon, ak potom urobí toto. A nech vyhráva férovo keď sa tak tvari ako je on morálka sama.

A tento rok ju dosť často aj tak dokonale ako sa tvári nerobil =lenže áno on chyby nerobí povedal by klasik :joy:

Navyše toto nie je o LH to je o Bottasovi a ten je slabo ako čaj až kým auto znova nejde dominovať.
Čo ho tam môže udržať je zjavne