Lewis Hamilton sa v hodnotení šampionátu približuje ku Kimimu Antonellimu. Mladý Talian má stále pomerne pohodlný náskok, ale v Mercedese šípia nebezpečenstvo. Podľa Georgea Russella považujú hrozbu z Hamiltonovej strany za veľmi vážnu, a aj preto už rozobrali otázku tímovej réžie.
yo! Takto sa to riesi a nie ako v tom druhom teame, kde raz v madarsku z boxu cely cas na kolenach prosili Landa “pusti ho, pusti ho, prosiiiim prosiiiim” pricom Lando mal viac bodov a te extra body potreboval ako sol…
Mohlo tam přijít prohození jako Hamilton-Bottas, a kdyby to na výhru nevyšlo, tak zase zpátky.
Kimi byl v závodě výrazně rychlejší, ale chápu, že George nechtěli srazit ještě více.
Tak Russell tej podpory vela nedostal a ani uznania, ked vyhral zavod. U neho len ‘‘dobra praca’’.
Zato oslavy Hamiltona ci Kimiho su ovela zivsie a emocionalnejsie. Je jasne, kto v tom time hra druhe husle. Ale Russell sa este spamata, ak nebude mat Mercedes navrch a trosku ho nepriskrtia.
Sezóna došla do momentu, kedy dochádza k zvyšovaniu tlakov na vedúci tím, jeho jazdcov, všetkých. Dve vypadnutia z dôvodu nespoľahlivosťi, rivalita pilotov a tlaky konkurencie si vynútili prístup k tímovej réžii a akoby to nestačilo, Lewis sa na plné ústa nechal počuť, že chce dostať Kimiho s Georgeom pod tlak, čo sa mu aj začína dariť. Ferrari takmer vždy “zavesí” na auto niečo nové, čo aj funguje. Raketové nasadenie nového motora ukazuje, že ho mali nachystaný, možno len máličko ho doladili …
A najhoršie pre Mercedes je, že im po krku ide ich bývalý 7 násobný šampión v aute, na vývoji ktorého spolupracoval.