Kimi Antonelli je novou talianskou športovou senzáciou. Keďže talianski futbalisti znovu nepostúpili na majstrovstvá sveta a Ferrari čaká na titul od roku 2007, sú Antonelli a tenista Jannik Sinner v súčasnosti dvoma najväčšími hviezdami na Apeninskom polostrove. Potvrdilo to aj udelenie prestížneho Trofeo Bandini pilotovi Mercedesu.
jasne, ze moze a ked bude zle, tak aj nasadi! Co myslis, keby ste v tej Kanade nejazdili na 100% (co sa akoze vsetkym pacilo, velka parada, klobuk dole), pokazilo by sa Russellovi auto? Mali by ste body za 1. a 2. miesto? Co myslis, ze sa stane, ked sa toto este tak 2-3x zopakuje? Mclaren v 2007 alebo aj 2024 povolil jazdcom bojovat, a prehral titul.. Rosberg by ti mohol opisat, preco odisiel, ked bojovali s Hamiltonom, tak ako ty teraz s RUS…
Myslím, že Antonellimu hodně uškodila ta nehoda na Monze a on prostě jezdil hodně opatrně a ne zcela na svém přirozeném limitu, ve snaze nenadělat svou nezkušeností větší škody a pochopitelně nenaštvat Tota. Na konci loňské sezóny by na něj nikdo nevsadil děravý pětník, jevil se takový neslaný-nemastný i když pořád považován za talent. Ovšem po 5 závodech letošní sezóny se jeho pozice a celkový status markantně změnili a není pochyb o tom, že se to projevilo i na jeho sebevědomí. Je to vítěz 4 GP, což i z historického hlediska není zcela zanedbatelné. Pokud se nepletu, zž má o jedno vítězství víc, než samotný Russel! Prostě už nepatří mezi piloty, kterým se náhodně-z leknutí podařilo vyhrát závod, takže jeho cena na “pilotním trhu v padoku” významně stoupla a i kdyby se ho chtěl Wolf zbavit (nepředstavitelné!) tak by rozhodně nouzi o uplatnení neměl.