Mercedes je ochotný upustiť od MGU-H a pomôcť Volkswagenu, má však podmienky | Magazín F1 - F1online.sk

Rokovania o budúcich motorových pravidlách pokračujú. V nedeľu v Monze sa uskutočnilo ďalšie dôležité stretnutie FIA, F1 a zástupcov automobiliek, na ktorom sa preberala zaujímavá téma: Odstránenie jednotky MGU-H. A zdá sa, že sa postupne darí nájsť kompromis. Mercedes však má isté podmienky.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/42676/mercedes-je-ochotny-upustit-od-mgu-h-a-pomoct-volkswagenu-ma-vsak-podmienky

Ja osobne mám pochybnosti o tom, že Honda vôbec odíde.

1 Like

Zatial to vyzera na EURO 7 a vykon nizsi ako GP2. A bateriu budu tahat na privesnom voziku lebo sa nezmesti pod kapotu. Tesim sa :slight_smile:

Inak tych 350 kw z elektriky je celkom fascinujucich ked si vezmeme Gen2 auta v FE mali 250kw :slight_smile:

Neboj sa, výkon bude. K tomu elektromotoru - formula e nepotrebuje vyšší výkon ako 200kw(preteky) 250kw(kvalifikácia, boosty ci ako to je) pretože sú obmedzení kapacitou batérie. Vo formule 1 si väčší výkon budú mocť dovoliť najmä preto, lebo bude využívaný iba na krátky časový úsek (lepší odpich zo zákrut a pod.)

Jasne ze mas pravdu. To co som napisal je vytrhnute z kontextu. Ja len, ze pri pohlade na tie absolutne cisla to je zabavne. :slight_smile:

ak chcu rekuperovat vpredu tak to znamena, ze v prednych kolesach budu mat generatory a je len otazka elektroniky, ze z tych generatorov sa stane motor, tak by nebol vobec problem mat elektricky pohon prednych kolies

tieto motory su sialeny kus perfektneho inzinierstva, ale prisli o dobrych 15-20 rokov neskor ako mali aby mohli akoze udavat trend pre bezne auta

Lenze F1 nie je o udavani trendov, ale o ich propagacii.

ako sa to vezme :slight_smile: niektori(ci uz bezni ludia, ale aj ludia vedenia timov a rozni komentatori a pod.) ked potrebuju obhajovat prinos f1 tak tvrdia, ze f1 je laboratorium pre cestne automobily. samozrejme je to len mytus, lebo f1 uz davno nepriniesla ziadnu technologiu ktora by sa nasledne zacala pouzivat v cestnych autach a skor je to opacne, ze f1 prebera technologie ci uz beznych aut, alebo aj z letectva

ale to neznamena, ze by f1 nemohla byt udavacom trendov, len to by sa muselo vedenie f1 spravat inak
je jasne, ze f1 sa bude musiet rozhodnut, ze cim vlastne chce byt, ci udavacom trendov, propagatorom, alebo len sportom resp. medialnym cirkusom

Tiez si myslim ze Honda si nechala otvorené zadné vrátka a že nezahodia tie miliardy len tak do luftu.

Mohlo by to tak byť.

je zrejme ze MGU-h ide prec, ostatne cisla su len nastrel - kazdopadne vacsi elektricky vykon je tym padom nevyhnutny. Urcite vsak musia ist aj dole s vahou (superkapacitor miesto ~80% baterie, alebo solid state bateria), freevalve miesto vaciek a timing gears (to je nieco skutocne road relevant). Vstrekovanie vody na chladenie vyssieho boostu je tiez “easy low tech” riesenie.