McLaren sa po zlom rozhodnutí už plne rehabilitoval, tvrdí Jordan | Magazín F1 - F1online.sk

Eddie Jordan bol v posledných rokoch mimoriadne kritický voči McLarenu. Dôvod? Írovi sa nepozdávalo, že sa tím z Wokingu predčasom rozhodol ukončiť spoluprácu s Hondou, čím vraj nahral do karát už beztak rozbehnutému Red Bullu, ktorý po japonskom dodávateľovi pohonných jednotiek chňapol ako po údenom. Britskej stajne predpovedal po tomto kroku všetko, len nie svetlú budúcnosť, no teraz priznáva, že sa mýlil.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/131334/mclaren-sa-po-zlom-rozhodnuti-uz-plne-rehabilitoval-tvrdi-jordan

Ja sa z nich tesim, bol to smutny pohlad na to, ako jazdili na konci a trapili sa.

No ale jak dlouho to McLarenu trvalo? Jordan měl původně tak trochu pravdu.

To bolo len v minulom roku. Teto rok je Honda opäť oficiálny dodávateľ motorov Red Bullu aj AlphaTauri.

Já si počkám co tady vybleje Triper a Ferda, znalci oboru F1, tým Mclaren. Pěkná diskuze u článku

Prečo je nový veterný tunel pre McLaren taký dôležitý?

Triper : já bych Browna nenechal řídit ani cirkusové vystoupení.

No nevím no, já bych mu nějakou práci i dal. :slight_smile:

Kapku to trvalo, ale když zpětně posloupnost jak vše bylo, nebylo jednoduché uspět. 2018 ber jako přechodný rok , monopost byl pozdě vyvíjen na motor Renault a ten v tom roce na tom nebyl také ideálně. Ale nehořel… 2019 jim už to začalo fungovat, i Renault měl v tomto roce dobrý motor, 2020 ale začal Covid, pak zas nešlo vyvíjet, všechno se zmrazilo. Jejich pozice nebyla jednoduchá, ale je jasný že chyby tam také byli, konkurence silná. Já myslím že teď už to bude stabilizované, továrna je vybavená a F1 je dloudobě ziskové místo, tím jak je po novu nastavena. A pokud tady jeden inžinýr neustále povidá o krachu, tak není skoro možný, protože to kdykoli někdo i s dluhy koupí.

PS : Ono hodně, respektive zcela zásadně Formuli 1 změnilo pravidlo o stejných motorech, takže v tomto jsou si odběratelé PJ zcela rovní .

1 Like

No každopádně nemá cenu se rejpat v minulosti. Pro F1 je dobře že je McLaren snad definitivně zpátky

2 Likes

Honda spolupracou s mcLarenom stupila do pekneho h.vna

Já si za tím stojím, pojďme to otevřít za rok.
Rád se tady omluvim, bude-li za co.